akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marijusz    556

to prawda ze pulnik płaci 8 zl za ładne byki ale nie prawda aby ograniczał wiek do 24 mies przynajmniej odemnie bral starsze byki i nie marudzil !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Orientuje się ktoś czy za jałówki razówki dostał bym cenę jak za jałówkę w wieku do dwóch lat ? A co di uboju rytualnego jest nadzieja teraz że ceny pójdą do góry tylko pewnie nie od razu ale przynajmniej spadać nie powinny. 


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzajn    0

Teraz trzeba cierpliwości to co zepsuto przez te 2 lata nie da się tak szybko nadrobić jeśli uda się podpisać nowe umowy z krajami muzułmańskimi będzie poprawa na rynku i cena też powinna się zmienić. Polska ma wyrobioną markę jeśli chodzi o jakość mięsa wołowego ale walka o rynek zbytu zacznie się od nowa. Małopolska Nowosądeckie płacą 7.20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

O chyba się następny handlarz ujawnił.

Propozycja od lokalnej ubojni 7.80zł z vat nie sprzedałem

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przed świętami trochę większe zapotrzebowanie na mięso, stąd delikatny wzrost cen o ok 0,30zł/kg

Dobre i to. Zobaczymy co będzie się działo na rynku po nowym roku...czy zniesienie zakazu uboju rytualnego w PL przyczyni się do wzrostu cen żywca wołowego. Miejmy nadzieję, że tak. Ale do tego jeszcze długa droga...Pod warunkiem, że obrońcy praw zwierząt znowu z czymś nie wyskoczą..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

słuchajcie dostałem namiar  na skup bydła Milanowski Augustów, czy ktos juz tam sprzedawał sztuki i jak jest z wyplacalnoscia i cenami???

 

dokladnie Netta Folwark Płacic placi nawet w ciagu 3 dni (bynajmniej do tej pory )Cena jak u kazdego posrednika Masz towar - masz cene Jesli komus nie przeszkadza ze byk pojezdzi po podlasiu a potem potraca z niego 7% to moze dla nich sprzedawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

kujawsko pomorskie rejony inowroclawia czej dag miesny max 7,3zl+ vat hf 6,8+vat jak ladne. 7% potracenia. mam okolo850kg czarnego mm proponowal 7,3 na tzw spedzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

byk 636kg czarno-biały cena7.10   inne na skupie:cb 720kg-7.3zł,cb łany660kg 7,5zł czarny b.ładny 730kg7.7zł odbiorca W.Kościesza sprzedane w środę-wpiątek kasa już była na kącie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie dostałem namiar  na skup bydła Milanowski Augustów, czy ktos juz tam sprzedawał sztuki i jak jest z wyplacalnoscia i cenami???

 

Mi zawsze przelewa 14 dnia od daty sprzedaży, ceny podobne jak u innych handlarzy na Podlasiu,

Trzeba uważać na jego Klasyfikatora na skupie w Szczuczynie mocno obwala cenę, -typowy cwaniaczek,

krowę wycenił na 2,5zł/kg gdzie inny handlarz deklarował, że może zapłacić za nią 3.80zł. więc na żywą wagę nie polecam.

I jest dokładnie tak jak piszę Marijusz,: odbiera bydło jeździ z nim jeszcze po innych gospodarzach, a później waży i potrąca 7%.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Wczoraj sprzedałem 4 szt. za 7 zł/kg ale 5% poleciało za okarmienie. Może nawet być jak jest ale z nadzieją że jeszcze coś podskoczy zostawiłem sobie 3 sztuki trochę lżejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Panowie potrzebuję informacji na temat firmy Grażka z Nakła bodajże.

O jakie informacje pytasz konkretnie? Może pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Uczciwość, termin płatności, cena oraz czy obniżają stawkę jeśli bydło ma więcej niż 24 miesiące.

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Powiem tak.Sprzedaję do Grażki przeważnie trzodę, bydło sporadycznie.Jeżeli chodzi o uczciwość to jest to firma uczciwa.Nie kieruje się tym, żeby kogoś oszukać. Bynajmniej ja się z tym nie spotkałem.Termin płatności jeżeli chodzi o świnki w wadze żywej to przeważnie na drugi dzień czasami na trzeci.Jak jest poubojowo to nie wiem nie sprzedaję.Tu wiele zależy też chyba od zakładu do którego oddaje świnie.Cena.No cóż.Ostatnio było  3.45+Vat/kg. Posiada transport z wagami elektronicznymi na samochodach.

A obrót ma duży ponieważ oprócz odbieranego żywca sam też codziennie zawozi duży transport własnym samochodem.Siedziba firmy jest w Kosowie nie w Nakle. 

Sorry że tak trochę nie na temat bydła ale chciałem pomóc.Jeżeli bydło ma powyżej 24 miesięcy to jeżeli się nie mylę to jest obniżka o 0.10 gr/kg.

Edytowano przez PanJ30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Karolr2

Dobrowolska Ci taka cenę proponowała ? za jakie byki? SM MM ?

 

Tak a masz może coś do sprzedania. napisz na pw to na większej ilości może by dało się coś ugrać jeszcze. Dzisiaj jeszcze ktoś z Kępna dzwonił przynajmniej tak mówił proponuje 7.50+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Powiem tak.Sprzedaję do Grażki przeważnie trzodę, bydło sporadycznie.Jeżeli chodzi o uczciwość to jest to firma uczciwa.Nie kieruje się tym, żeby kogoś oszukać. Bynajmniej ja się z tym nie spotkałem.Termin płatności jeżeli chodzi o świnki w wadze żywej to przeważnie na drugi dzień czasami na trzeci.Jak jest poubojowo to nie wiem nie sprzedaję.Tu wiele zależy też chyba od zakładu do którego oddaje świnie.Cena.No cóż.Ostatnio było 3.45+Vat/kg. Posiada transport z wagami elektronicznymi na samochodach.

A obrót ma duży ponieważ oprócz odbieranego żywca sam też codziennie zawozi duży transport własnym samochodem.Siedziba firmy jest w Kosowie nie w Nakle.

Sorry że tak trochę nie na temat bydła ale chciałem pomóc.Jeżeli bydło ma powyżej 24 miesięcy to jeżeli się nie mylę to jest obniżka o 0.10 gr/kg.

Dziękuję za pomoc. Jeśli jeszcze ktoś chciałby coś dodać to chętnie wysłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@donweter u nas w okolicy mu sprzedają świnie. Z tego co pamiętam to on wozi je na kutno do pini i tam idą poubojowe ale z ceną coś ostatnio się nie wychyla. O bydle nie wiem to nie napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj