akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

chudy123    14

dzisiaj zabral biernacki byka hfxsimental 660kg po 6,90 netto musialem sprzedac bo zachorowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Podlaskie .Dwie krowy waga

                  572kg 4.50

                  620kg 5.00

                  ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio551    7

Witam Czy ktoś zna Firme Solars co skupuje Bydło bo mają domnie przyjechać po 10 sztuk hf dali mi po 6.70 brutto.i połowa kasy na ręke a połowa na przelew czy oni są wypłacalni prosze odp czy ktos donich sprzedawał jestem z wielkopolski.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Podlaskie .Dwie krowy waga

                  572kg 4.50

                  620kg 5.00

                  ceny brutto

Dla kogo sprzedałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam Czy ktoś zna Firme Solars co skupuje Bydło bo mają domnie przyjechać po 10 sztuk hf dali mi po 6.70 brutto.i połowa kasy na ręke a połowa na przelew czy oni są wypłacalni prosze odp czy ktos donich sprzedawał jestem z wielkopolski.....

Jak ich nie  znasz  to nie  sprzedawaj , albo cała  kasa  do ręki . ja  już się przekonałem  że nie warto  :(


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio551    7

Kiedyś sprzedałem im jałówki to kase dawali na ręke a teraz powiedzieli że dużo ludzi nie wpłacało do banków pieniędzy a oni nie odzyskiwali Vat.i teraz połowa kasy do ręki a połowa na przelew.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ten kupiec jest z Brańska.

 

Z samego Brańska, czy z okolicznej wioski? Jak z okolicy to daj sobie spokój i szukaj kogo innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Z samego Brańska, czy z okolicznej wioski? Jak z okolicy to daj sobie spokój i szukaj kogo innego.

 

Tak on jest z Brańska .A jak z okolicy to co że taniej ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

chodzi ci o ubój rytualny?


wycinek z wp

 

"Sędzia podkreśliła, że skoro w Polsce powszechnie akceptowany jest ubój zwierząt gospodarskich, to zakaz jednej z jego form - i to chroniony wolnością religii - nie jest uzasadniony. Dodała, że nie ma jednoznacznych dowodów naukowych, że ubój rytualny jest bardziej bolesny dla zwierząt niż inne formy uboju."

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
Zakaz uboju rytualnego na potrzeby gmin żydowskich jest niekonstytucyjny - uznał Trybunał Konstytucyjny. 

SZALOM ALEJCHEM !!!!szalom alejchem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Przerstrzegam przed oddawaniem Biernackiemu na wbc. Przyjechał klasyfikator wycenił 5 sztuk krów na żywo po 3,6 zł ale bardzo przekonywał mnie żebym oddał na WBCi No i przyszło rozliczenie jak przeliczyłem sobie na wage żywą wyszlo równe 3 zł /kg. i co powiecie o takim procederze koledzy. Ewidentnie nie zależy im na stałej współpracy tylko żeby naciągnąc klienta raz i potem niech sie buja. Oby im bokiem takie krętactwa wyszły. Na placu obłudnicy mają kapliczke a rżną rolnika jak się da. W porównaniu do wagi żywej zrobili mnie ponad 1600 zł

 

Moją sąsiadkę inny kupiec też oskubał na po uboju  cenie i jej wyszło nie całe 3 zeta kg .Kobieta mnie się pytała czy ma płakać ,czy się śmiać ,bo sama nie wiedziała .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekwador    11

Nic tu do śmiechu ani do płaczu, z taką ceną już się spotkałem parę miesięcy temu i była uzależniona od wagi półtusz  na wBC. 

Tu masz fragment przykładowego cennika jednej z ubojni

 

post-1190-0-74379300-1418214340.jpg


Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Z wyroku Trybunału należy się cieszyć bo być może to pierwszy krok do całkowitego przywrócenia uboju rytualnego w Polsce. Teraz jedyne czego możemy się spodziewać to ataki przeciwników opłacanych przez tych, których ubój rytualny w Polsce dobijał finansowo, a którzy przez zakaz zabrali nasze rynki zbytu. Oby władze europejskie uznały zakaz w Polsce za sprzeczny z prawem unijnym, wtedy będzie szansa na lepsze czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Dziś sprzedane 2byki ho 6.5 netto i 1 ncb po 6.6 netto pow. tucholski kupowała Grażka

mógłbyś coś więcej napisać o tej firmie i jak układa się wam współpraca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Nic tu do śmiechu ani do płaczu, z taką ceną już się spotkałem parę miesięcy temu i była uzależniona od wagi półtusz na wBC.

Tu masz fragment przykładowego cennika jednej z ubojni

w byłych morlinach kiedyś tak mnie zrobili dałem krowę ponad 600kg normalnej budowy liczyłem że wyda tak jak zawsze około 300kg mięsa cena była coś koło 10zł a na rozliczeniu wyszło że nie miała 200kg wbc i dostałem 1000zł zamiast 3tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Przerstrzegam przed oddawaniem Biernackiemu na wbc. Przyjechał klasyfikator wycenił 5 sztuk krów na żywo po 3,6 zł ale bardzo przekonywał mnie żebym oddał na WBCi No i przyszło rozliczenie jak przeliczyłem sobie na wage żywą wyszlo równe 3 zł /kg. i co powiecie o takim procederze koledzy. Ewidentnie nie zależy im na stałej współpracy tylko żeby naciągnąc klienta raz i potem niech sie buja. Oby im bokiem takie krętactwa wyszły. Na placu obłudnicy mają kapliczke a rżną rolnika jak się da. W porównaniu do wagi żywej zrobili mnie ponad 1600 zł

 

Jakbyś poczytał forum kilka dni wstecz to ja pisałem jak mnie wyjeb...ał. Dokładnie w ten sam sposób co Ciebie.  A dzwoniłeś do niego? Bo ja  jak zadzwoniłem to chciał mi wmówić że liczyć nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj