akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DEVBOL    0

zabijac powinno się tak, żeby zwierzę cierpiało tak mało jak to tylko możliwe, rytualny chyba nie spełnia takich warunków

krowy po 4zł

Cierpienie bykow? Czlowieku jakbys zobaczyl co taki byk potrafi zrobic bez powodu swojemu wlascicielowi ktory go od malego karmil i opoekowal sie to bys zmienil zdanie. Szkoda ze rolnicy ktorzy swoje zycie zakonczyli zakatowani przez byki nie moga wypowiedziec sie teraz o cierpieniu niewinnych zwierzat. Swoja droga dlaczego rolnicy ktorzy zgineli w takich meczarniach nie dostali od rzadu 250tys jak obywatele z tupolewa? Gorsi sa? Taka dygresja do tego jaka Polska dla polakow jest " rowna i rowniejsza"

 

zeby mocno nie zbaczac z tematu powiem tyle ze dzisiaj przyjechal klasyfikator od Biernackiego i proponuje za czarnobialego dobrze zbudowanego byka i Angusa po 7zl + VAT

Edytowano przez DEVBOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wracamy do tematu: Ceny bydła rzeźnego 2014. Następne posty nie na temat będą karane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmarcinn001    25

Małopolska, Miechów sprzedane 2 byki RW, 838 i 856 kg. Cena 7,50 brutto


Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

zebys ty wiedzial jak ja cierpie sprzedajac ladne byki po 7 zl A tez nikt tym sie nie przejmuje

Marijusz, swiete slowa, jak nie ma na chleb, czy na leki do dziecka, to kazdy to olewa. 

U mnie w lubelskim tez jezdza handlarze na potege,po 2-3 razy na dzien w poszukiwaniu bydla, wiec moze faktycznie cos podskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

jak kształtują się ceny byków czarno biały? wielkopolska

czarno biały-określenie...................

od 5,8 do 7,2 w zależności czy to czarno biały hf cz BBB ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sołtys Ty to chyba dobry jajcarz jesteś ;)

 

+1p. ostrzeżeń.

Edit. kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drewcio    6

Czarno-biały mieszaniec zywa waga 712 kg po 6.65+vat HF 6.2 dziś odjechały.

 

Kto odbierał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

Wielkopolska, okolice Wrzesni, za Angusa i HFxBBB wiek 20 miesiecy srednia waga ponad 800kg po 7.2+ VAT. Z informacji od osob pracujacych u Biernackiego to cena jesli cos drgnie to w gore bo zapotrzebowanie jest duze.

Edytowano przez DEVBOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Nie wiem co sie dzieje na rynku wolowiny chyba jakies ssanie bo dzis dzwonil do mnie  handlarz z pytaniem czy mam jakies byki na sprzedaz co nigdy za mojej pamieci sie nie zdarzylo. Moze turcy wrocili albo to przed swietami. Widzac kilka samochodow dziennie za bydlem przejezdzajacych przez moja miejscowosc  swiadczy tylko o tym ze zapotrzebowanie jest dosc duze,  wiec ceny obraly jeden kierunek nie przypadkowo. Mam nadzieje ze to nie chwilowy a staly trend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Turcy to moga kupowac opasowke do 300 kg a na dorosle bydlo jest clo dwukrotnie wyzsze niz było To kraj kwitnacej wisni w polskiej wołowinie sie rozsmakowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

moze to byc zagrywka cenowa podnosza bydło o 20gr do czasu ogloszenia wyniku co z ubojem rytualnum..bo kazdy sie wstrzymuje czekajac na wynik to brakuje zywca.. a gdy wynik ujemny to znowu bedzie w dół...do 7,20 maciejek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Sprzedawał ktoś Panu Zenonowi Mościckiemu,jeżdzi z elektroniczna,kupuje w Lubelskim.Pochodzi z Karwowa okolice Trzebieszowa- Lubelskie

Edytowano przez benio1967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Podlaskie, Kostry Śmiejki byczek żywej wagi 635kg 7,4zł z Vatem, krówka 551kg 7zł z Vatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nie przesadziłem krówka była po mięsnym buhaju nie wiem jaka to była rasa, ale weteryniarz mówił że będzie mleko dawać a się okazało że po 2 miesiącach było już tylko 10 litry na dzień więc pojechała razem z byczkiem.

 

Piszę krówka bo była bardzo mała względem reszty stada, ale umięśnienie było jak u dobrego byka :).

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale to do łuniewskich zdawałeś czy do tej drugiej ubojni co tam jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj