akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

kp38    8

Co wyście tego Sławka się uczepiliście co on ceny ustala  swego zdania nie macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

coś mi sie wydaje że tego sławeczka ktoś pogonił od interesów i teraz mści sie albo na wspólnikach albo na pracodawcach ,spore ma wiadomości na temat przekrętów , magicznych guziczków itp itd,ale jak sie go pytają z jakich jest okolic i jakie ma ceny to coś ładnie bokiem omija te pytania,ciekawy gostek ten mój imiennik ma chłopisko fantazje

 


A ile trzeba na kase czekac ?

a ile chcesz ,obiecać to ci może różne cuda 

Edytowano przez slawek2301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

kolego teoria od praktyki odbiega. czy byk będzie ważył 400 czy 900 to jak ktoś będzie chciał cie stuknąć to i tak stuknie. ustawi sobie  jaki minusik ma zdjąć i zdejmie raz. przykład ważysz 70 kg wchodzisz waga sie zgadza byk w rzeczywistości powinien ważyć 600 kg ale kolega ma ustawione zeby cie stuknąć na 50 kg. wchodzi byk on wciska magiczny guzik i byk wazy 550 kg. Ty wchodzisz razem na wagei waga pokazuje 620 kg w teori sie zgadza w praktyce nie. byk schodzi z wagi i ponownie wciskają magiczny guzik i waga pokazuje zero( jakby tego nie zrobili to wyświetił by się minus) wprowadzacie następnego byka i sytuacja sie powtarza. patrz na ręce

 

nie wciskają nic stoją powiedzmy 50cm od samochodu i tylko jeden tam  stoi i zapisuje wagę nawet reka tam nie sięgają ale przy następnej sprzedaży będę zwracał uwagę na każdy ich ruch i jak coś będę niby ustawiać na wadze jak byk bedzie to nie pozwole już grzebać do samego zejścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

mat ale ty cos nie zrozumiales :te wagi sa programowane z pilota pilot jak od samochodu Raczka w kieszeni i jedno nacisnieci i powiedzmy 50 kg w plecy lub krowa jedna noga na wadze wtedy przycisk tarowanie i 100 kg w plecy


 

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

to nic nie da naj lepiej kup sobie waga mi waga zwrociła sie po 4 sztukach nie dasz rady jego upilnowac niestety  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

coś mi sie wydaje że tego sławeczka ktoś pogonił od interesów i teraz mści sie albo na wspólnikach albo na pracodawcach ,spore ma wiadomości na temat przekrętów , magicznych guziczków itp itd,ale jak sie go pytają z jakich jest okolic i jakie ma ceny to coś ładnie bokiem omija te pytania,ciekawy gostek ten mój imiennik ma chłopisko fantazje

 

a ile chcesz ,obiecać to ci może różne cuda 

 

ze slawkiem bedzie inna historia Widac zna sie na temacie  pewnie zbiera bydlo dla jakiejs ubojni w niku ma podlasie a obszar dzialania 300 km od w-wy czyli 90 % Polski Malo na swoj temat mowi chce wzbudzic zaufanie  ,wystartowal z bd cennikiem , a pozniej orżnie  nas nie na kilkdziesiat kg tylko na kilka samochodow Gdyby kupowal  na podlasiu napewno znalbym go chyba ze dziala od grudnia 2014

dobra bo temat mial byc o bydle a my tu caly czas o slawku

Za jalowkie Lm + bb  wyglad kapitalny propozycja posrednika (wyjatkowo uczciwego) 7 zl odrzucona przezemnie rozeszlo sie o vat

 

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

zdaje sie ze w srode bedzie wyrok sadu w sprawie uboju rytualnego, jesli go przywroca to jest jakas nadzieja , na polnocybedziecie miec lepiej litwa od stycznia bedzie bila .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Podlaskie, byki mieszaniec MO 700 kg brutto i HF 650 kg "Szewczyk" Mrągowo proponował MO 6.80 HF 6.50, a dziś odebrał Białystok MO 7.00 HF 6.70. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

niektóre ubojnie w polsce mają oficjalne pozwolenie na ubój rytualny tylko nikt się do tego nie przyznaje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Podlaskie, byki mieszaniec MO 700 kg brutto i HF 650 kg "Szewczyk" Mrągowo proponował MO 6.80 HF 6.50, a dziś odebrał Białystok MO 7.00 HF 6.70. 

 

odebrał Bialystok czyli kto Bo PMB bydla nie kupuja

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio551    7

witam jestem z wielkopolski i SOLARS:hf-6,20,sm-7zł.KOBYLIN:hf-6,10.sm 6,90zł. znacie jeszcze kogoś kto skupuje byki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Odebrałem przed chwilą ciekawy telefon,dzwonił jakiś gościu i proponował za byki hf 7PLN za mieszańce 7.7PLN netto.Mówił że płaci gotówką i ważenie bydła na dużej wadze wskazanej przezemnie też nie jest mu straszne.Czy mógłby ktoś to sprawdzić ,to jego nr telefonu 696 508 804.

Byłem tak zaskoczony tym co mówi że nawet nie spytałem się o nazwisko :)

A ja sprzedałem tydzień temu po 6.1 netto 3hf i krowa mm x hf po 5.5 netto..  :(

Edytowano przez kuzaj63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

odebrał Bialystok czyli kto Bo PMB bydla nie kupuja

Pomyłka, Bielsk Podlaski ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Przed chwilą w agrobiznesie mówili, że po południu albo wcale dziś nic nie ogłoszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie myślcie że to ceny zmieni przetwórcom to wcale nie jest na rękę tylko blefują :P a zarabiają lepiej jak kiedyś B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

z tego co przeglądam to forum to masa ludzi zaczęła hodowlę opasów, rezygnując a to z krów mlecznych, albo ze świnek. Z tego by wynikało że znowu będzie sporo towaru na rynku a tym samym niskie ceny.

btw sam sie zastanawiam czy 20 mlecznych  nie zamienić na 40 opasów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

HE 20 krowek to musisz zamienic na 60-80 opasow aby zyc na podobnym poziomie Juz dwoch moich znajomych wrocilo z opasow na bydlo mleczne Wlasnie dzis jeden z nich dzwonil i pytal czy nie kupie 7 opasow bo gdzies wypatrzył ładne Hf i potrzebuje kasy Sam mysle nad powrotem do mleka po zniesieniu kwot

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tez już nad takim czymś myslałem,zwłaszcza ze sąsiad kończy karierę,obora wyposażona w miarę,tylko krowy wstawiać i doić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jak kwoty uwolnią to zobaczycie ile mleko spadnie a opasy same rosną i doić nie trzeba B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj