akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Luki223    14

Propozycja za jałówkę ho ok 550 kg - 6,2 z vat  , narazie się wstrzymałem woj. war-maz

Edytowano przez Luki223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czas zacząć współpracować razem - produkować dobrą wołowinę  i wysyłać bezpośrednio do grecji włoch czy chociażby niemiec a nie dawać zarobić handlarzą stosującym nielegalne praktyki w oszukiwaniu na wadzę czy chociażby  wciskaniu ciągłego kitu , że cena spada

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Handluje  ktoś  z  człowiekiem o  nazwisku  

Bogdański ? Mariusz  chyba ,kupuje  w  lubelskim 

Odpowie  ktoś? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

damian dla takich cwaniaczkow jak slawek kazdy pretekst do zbicia ceny jest dobry !! jak ktos ci be

dzie wciskal kit ze powyzej 30 mies. to badanie na BSE to gon gada z podworka

ja mam na tyle dobrze że mój odbiorcą wiele nie marudzi patrzy tylko w paszport i wszystko co ma mniej niż 30 miesięcy to jałowka. Ale to co niektórzy skupujący wyrabiają to woła o pomstę do nieba. Wymyślili że bydło ma mieć nie więcej jak 24 miesiące a za starsze tną cenę. Przy tych cenach cieląt jak byk nie ma przy sprzedaży 700kg na czysto to nie zostaje z niego nic. Albo w druga stronę. Znajomy opowiadał mi że oddał byka do dudy i obniżyli mu cenę bo miał ponad 500kg mięsa na wbc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Też słyszałem że duda obniża cenę za duże sztuki bo podobno mają odbiorców na półtusze w określonej wadze i otłuszczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

dzisiejsza wycena: byk HO- 6.0 kg/netto, mieszaniec po Simentalu 6.4 kg/netto, potrącenie 5% - wyceniał gość od Biernackiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Propozycja za jałówkę ho ok 550 kg - 6,2 z vat  , narazie się wstrzymałem woj. war-maz

możesz powiedzieć od kogo dostałeś taką cene?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    13

martinezo

to slabo ci dawal ten gosciu od biernackiego, moje zabral biernacki we wtorek i dal za hf 6,20 + Vat  ( slabej budowy), a za mieszance chcial  dac 7,20 + Vat ale narazie nie sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

u Biernackiego to tak jest zależy kto wycenia bo roznica miedzy dwoma klasyfikatorami może wynosic nawet 50 groszy na kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio551    7

Witam mam na sprzedaż 12 hf nie wiecie po ile są jestem z wielkopolski proszę o jakiś sprawdzonych odbiorców....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Panowie czy to prawda że Sokołów obciął dziś stawki , bo miałem dziś taki telefon , aż nie chce mi się wierzyć . Nie mam numeru do ubojni , jak ktoś może niech sprawdzi i da znać , dzięki .

Raczej nie prawda cennik ustalaja w piatek aby miec od poniedzialku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego cwaniaczku że jesteś bardzo obcykany w temacie ale czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Czy ja cos wspomnialem o badaniu na BSE sztuk ktore mają po 30 Miesięcy? NIE. jesli sztuka ma 30 miesięcy to ma 2 stale pary zębów. Jeśli ma 36 to ma 3 stale pary i chociaż zrobisz z niej 18 (przebijesz kolczyk) to kości nie oszukasz. Jak jest sztuka młoda to pierwszych pięć kręgów szyjnych ma białe chrząstki jak jest ponad 30 miesięcy jest z rogowacenie i robi się czarna kość. Badanie BSE nie ma nic do rzeczy. Ubojnia która wysyła całe poltusze tego nie sprzeda bo jak przyjedzie odbiorca na załadunek po prostu jej nie weźmie. Co do sztuk wycielonych to u mnie nie ma to znaczenia. Liczy się kość. Umownie przyjęło się 30 miesięcy ale jeśli ma 32 i biała jest kość to przechodzi jako jałówka nawet sztuka która rodziła. Wiem ze na Sokołowie sztuka wycielona idzie jako krowa łuków też i na chobocie. Tam jest ścisła 30. Ma 30 miesięcy i 1 dzień idzie jako krowa. Na BSE bada się tylko krowy. Nie ma w Polsce ubojni która płaci najlepiej za każdo szt bydla. Wszystko zależy od odbiorcy. Jedni placa dobrze za byki r inni chca jalowki ciężkiej inni wolą mniejsze sztuki tzw.stolikowe.

damian dla takich cwaniaczkow jak slawek kazdy pretekst do zbicia ceny jest dobry !! jak ktos ci be

dzie wciskal kit ze powyzej 30 mies. to badanie na BSE to gon gada z podworka : Dnia 4 lutego 2013 r. weszła w życie decyzja wykonawcza Komisji 2013/76/UE

zmieniająca decyzję 2009/719/WE upoważniającą niektóre państwa członkowskie do zmiany

swoich rocznych programów monitorowania BSE (Dz. Urz. UE L 35 z 06.02.2013, str. 16). Daje

ona państwom członkowskim możliwość zmiany dotychczasowych rocznych programów

monitorowania.

W związku z powyższym od dnia 1 stycznia 2014 r. w Rzeczypospolitej Polskiej,

w grupie zwierząt poddawanych normalnemu ubojowi do badania w kierunku BSE, będzie

kwalifikował wiek powyżej 96. miesiąca życia. JUZ W 2011ROKU BADANIU W KIERUNKU BSE PODLEGALY SZTUKI POWYZEJ 72 MIESIECY !!!! A te cwaniaczki jeb...li nas jak mogli i wciskali kit ze 300 zł za badanie

W młodzieży jest próg do 480 kg poltusza. Zakłady które mają rozbiór wezmą i ciężejsze bo i tak pójdzie w elementy ale w calych poltuszach nie odbiorcy zagraniczni nie chcą.

 

ja mam na tyle dobrze że mój odbiorcą wiele nie marudzi patrzy tylko w paszport i wszystko co ma mniej niż 30 miesięcy to jałowka. Ale to co niektórzy skupujący wyrabiają to woła o pomstę do nieba. Wymyślili że bydło ma mieć nie więcej jak 24 miesiące a za starsze tną cenę. Przy tych cenach cieląt jak byk nie ma przy sprzedaży 700kg na czysto to nie zostaje z niego nic. Albo w druga stronę. Znajomy opowiadał mi że oddał byka do dudy i obniżyli mu cenę bo miał ponad 500kg mięsa na wbc.

Zadzwon kolego na klika ubojni i powiedz ze masz 10 bykow oddajesz na WBC warunek jesteś przy uboju. Jeśli Cie wpuszcza do uboju to ok jeśli nie samo to mówi za siebie. Ja swoich namawiam zeby jeździli na uboj nie mam nic do ukrycia. Oczywiście duże zakłady nie będą się bawiły w wycieczki ale tacy co boją do 100 st na dobę nie powinny mieć z tym problemu ( jak nie maja nic do ukrycia)

 

sławek ja bylem na kilku zakladach na podlasiu i na kilku w mazowieckim Powiedz na ktory chcialbys mnie zabrac pewnie chetnie skorzystam jasli nie bylem tam wczesniej !!Ciekawi mnie gdzie na ubojnie wpuszczaja wycieczki zeby zwiedzaly zaklad Musisz miec dobre znajomosci skoro mozesz wprowadzic kogos nie powiazanego z dana partia bydla ale mniejsza o to Przypomina mi sie ubojnia w Brzeźnicy za czasow kiedy nalezala do ZMB jak to dyrektor przekonywal mnie ze u nich nie ma zadnego kanciarstwa i mozliwosci oszustwa wagi elektroniczne (nowosc w tamtym okresie )Sprzedalem jeden samochod na probe bodajze 14 sztuk Byki sklasyfikowane ,cena ustalona, sprzedaz na wage żywą (kierowca nie wiedzial o tym) zaladowalismy byki jedziemy na ubojnie przejazd trwal ok 3 godz Rozmawiam z kierowca na temat ucziwosci i klasyfikacji poubojowej Wszystko super cacy ale propozycja kierowcy jak dam kilka stowek to on wie do kogo zagadac i byki wyjda tak ze duzo na tym skorzystam ( czyli jesli mi dopisali by to innemu rolnikowi musieli by ukrasc !!!)Wyjasnilem ze sprzedaz na wage zywa ja jade tyko pilnowac wagi Na ubojni zanioslem umowe i paszporty bydla a w miedzy czasie pracownicy zaczeli rozladowywac wracam patrze na zapisane wagi byk wazony u mnie 590kg wedlug nich 520kg drugi umnie 615 unich 560 Zatrzymalem rozladunek zadzwonilem na bialystok do dyrektora zaczelem straszyc telewizja I panowie dostali innych obrotow ustawili wage ktora podobno zsunol wczesniej wazony agresywny byk i wczystko odbylo sie tak jak byc powinno malo tego niektore byki wazyly tyle samo co u mnie na wadze a dwa nawet wiecej po 3 godzinach transportu Tak to jest z uczciwoscia naszych ubojni !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tylko jeszcze cena musi być odpowiednia bo co z tego że będziesz przy uboju jak dostaniesz po 11zł wbc. Jak dla mnie najlepiej pewna waga i na żywo sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

wczoraj znajomy ze wsi sprzedawał jałówkę do gancarza.dzień wcześniej ją zważył na sprawdzonej wadze.no i zważyli mu a on spokojnie do nich ze trzy razy czy już zważyli ,a oni że tak a że brakowało mu 43kg to na nich że on ją ważył i wie ile ma kg ,zaczął policją straszyć ,to zaczęli się kręcić przy wadze i w końcu stwierdzili że waga żle ustawiona,i jak zważyli jeszcze raz to wyszło kilka kg więcej niż ważyła dzień wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

martinezo

to slabo ci dawal ten gosciu od biernackiego, moje zabral biernacki we wtorek i dal za hf 6,20 + Vat  ( slabej budowy), a za mieszance chcial  dac 7,20 + Vat ale narazie nie sprzedaje

mój HO też jest raczej kiepski, około 600 kg będzie miał, ten drugi jest lepszy. Narazie się jeszcze chwilę wstrzymam, zobaczę co inni zaproponują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

a jak ceny w jeleniogórskim?? ma 2 krowy i może 7 byków ok 600kg? czekać czy pchać? bedzie lepiej? bo chyba gorzej byc niemoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssadaj    1

Witam

 

dzisiaj sprzedałem byczka rasy hf waga 747  wiek 24 miesiące i dostałem za niego 6.00 plus wat dużo czy mało z kuj-pom pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj