akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek2301    17

Trybunał Konstytucyjny 3 grudnia ma rozpatrywać czy ubój  jest zgodny z Polskim prawem .Zaryzykuję i poczekam ze sprzedażą .

żadne ryzyko cena i tak musi iść do góry ,nie raz tak było ,a następne obiecywanie za rok przed następnymi wyborami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ceny bydła na pewno nie pójdą w górę, ile tylko rezygnuje ze świń i przechodzi na bydło. Już w okolicach ludzie szukają świń na zabicie sobie bo nawet sobie nie trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny bydła na pewno nie pójdą w górę, ile tylko rezygnuje ze świń i przechodzi na bydło. Już w okolicach ludzie szukają świń na zabicie sobie bo nawet sobie nie trzymają.

 

Trochę racji w tym jest, w mojej okolicy ile osób z świń na byki przeszło i ile mleczarzy teraz będzie opasać byczki od swoich krów. Właściciel skupu który brał ostatnio ode mnie byka, powiedział tak ceny jeszcze spadną i będą się utrzymywały na takim poziomie,bo będzie ta dopłata, inne zakłady też tak mówią, także mogę przetrzymać resztę byków ale i tak na tym stracę, a za to inny organizator skupu z rawy mazowieckiej powiedział że być może w styczniu ceny mogą pójść w górę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekwador    11

Nie spodziewajcie się cen na poziomie 8 zł, obecne będą taką średnią ceną a w styczniu i lutym to będą takie zwyżki cenowe spowodowane mniejszymi dostawami żywca, a bo to mróz i śnieg więc i problemy z transportem.

Co roku jest to samo więc nie powinno to być jakimś tam zaskoczeniem 


Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

na listopad znów straszą obniżkami

MirekCase , komu sprzedajesz z Rawy ? jestem z okolic i nie znam nikogo godnego polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

ile tej dopłaty znów będzie do sztuki żeby bydło było na poziomie 6 z hakiem....,to nie jest żadne wytłumaczenie tej ceny,po prostu brak uboju rytualnego i nie ma rynków zbytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba wziąć pałę i napier***ać te wszystkie prostytutki z biur poselskich to przegłosują ubój

Bedzie chu**nia bo rolnicy będą trzymac cielaki na mleku długo oby kary jak naj mniej zaplacic a za cielaki nie wiadomo ile będą rzadac bo kredyty na karku a nam dalej za byka 6 zl płacić będą

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1279

propozycja na poniedziałek za MM 7.4 netto  ho niestety 6.5 netto   chyba pójdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na listopad znów straszą obniżkami

MirekCase , komu sprzedajesz z Rawy ? jestem z okolic i nie znam nikogo godnego polecenia

Nikomu nie sprzedałem z rawy, znajomy dał numer, i z ciekawości zadzwoniłem i pogadałem.

 

 

ile tej dopłaty znów będzie do sztuki żeby bydło było na poziomie 6 z hakiem....,to nie jest żadne wytłumaczenie tej ceny,po prostu brak uboju rytualnego i nie ma rynków zbytu.

To dlaczego w ostatnim czasie tak drastyczne spadła cena a nie rok temu jak zakazano uboju ? w okresach spędzania bydła z pastwisk cena zawsze spadała ale nie aż tyle. Wiadomo że zakaz uboju rytualnego mocno obniżył cenie, ale nie żeby obniżał ją po roku.Nasze zakłady po prostu jawnie okradają nas. Tłumaczą się embargiem a wołowinę pchają na zachód. A jak byka trochę potrzymasz to dwie dopłaty na niego dostaniesz czyli 140 euro a więc zakład w przybliżeniu tyle obetnie bo wie że jakąś tam opłacalność zachowasz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

może spaść przez ta susze mało kto ma tyle kiszonki żeby wyżywić bydło a do tego mleko tanie to ludzie się pozbywają. Jedyna rada to przeczekać sprawę. Przyjdzie zima zasypie podlasie i mazury to i cena się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krów na ubój w mojej okolicy to full,wyprzedają przez te kary a jednocześnie buduje się kilka obór na 150-300 sztuk,i gdzie tu logika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Sezon zimowy się zbliża to ludzie zazwyczaj pozbywają sie gorszych sztuk. A obory budowane są na "lepsze czasy" po zniesieniu kwot mlecznych więc każdy próbuje sie odnaleźć w swojej przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo9411    3

W woj. Wielkop. cena WBC Byki- 11,60 zł Jałoszki- 11,40 zł przy wybicu powyżej 50%

 cena za żywca to ok 6-6,50 zł (byki powyżej 640 kg)

ale ceny mają spaść i to mocno poprzez wyzbywanie się bydła mlecznego w większości woj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz999    0

W czwartek sprzedałem do Stabrawy byka, 2 jalowki i krowe ceny to byki 7,3 zł, jałówka 6,4 zł, krowy 4,6 ceny brutto, a co do sprzedaży krów to w mojej okolicy wysprzedają sztuki co dają po 20 litrów mleka wszystko przez przekroczone limity i kary z tym związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

propozycja handlarza jałówka belg około 680-700 kilo cena 7,5 z watem , byk szarolez około 640 kilo cena 6,5 z watem .  Gość od niedawna się ogłasza ale niema na ulotce nawet nazwy firmy ani z Kąt jest pewnie kasy na koncie też po dwóch tygodniach może nie być ,bo za dużo oferuje.                                        

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To  mów  niech płaci  gotówką  z  vat   , wypisze  druczek  na  przelew , to  sam sobie  wpłacisz  na  konto a  jemu odeślesz  kwit 

Ostroznie  z  takimi  , lepiej  taniej  sprzedać  , a mieć  pewną  kasę , niż  mieć  więcej  obiecane  a  garści g%%%o , mi  jeden oszust  od  ponad  roku  wisi ok  10 tys  i brak  szans  na  odzyskanie  ;[


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

U was na Lubelszczyznie to chyba sami oszusci kupują Kojarzysz firme artex? Ciekawe czy własciciel jeszcze zyje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

nie  kojarzę  , mnie  wyrolował  GADOWSKI ,  a  później  spierdzielił  za  granicę  , wszystko przepisał  na  rodzinę  i  kicha 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Jesli przepisal po tym jak kupil od ciebie to wszystko do odkrecenia ,ale adwokat potrzebny A uciec to tylko moze na tamten swiat bo zagranica to  wyplynie wczesniej czy pozniej

 


Ja mysle ze wszystko sie zmieni po nowym roku Stare krowy kiedys musza sie skonczyc !!! Najgorszy jest teraz okres bo wielu sprzedaje aby pokryc kary I ogolnie ludzie groszem nie smierdza bo wszystko za bezcen Ale jak zaczna spływac na konta doplaty to mam nadzieje ze sytuacja sie poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wiem że  do  odkręcenia  , ale  to  są duże  koszty ,  a pewności że  coś  z  tego  wyjdzie  nie  ma 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj