akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Tomaszek21    32

ja słyszałem że jak niektórzy przyjeżdżają ze swoją waga gospodarz mówi zwaze się ją zobaczę czy dobrze warzy a potem jak krowa albo byk wchodzi na wagę jakiś pilot hu.....j ma w kieszeni przełączy i waga z 70 w dół tara się przestawia. grunt mieć swoją wagę albo ważyc u kogoś przed przyjazdem kupca. a co do ceny to sprzedałem ostatnio krowę taką po hf miała 590kg dostałem 5 zł brutto


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zobaczy wagę to da Ci 50gr mniej bo powie że przez telefon się nie dogadaliście i podał cenę max itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej bezposrednio do ubojni i wazyc samochod pusty-pelny wtedy bylo by najbardziej uczciwie choc wiem ze to trudne tak sie z nimi dogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

Z tym pilotem to może być prawda, bo koleś jak krowa wchodziła na wage cały czas trzymał rece w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

U mnie też chodziły takie ploty z tymi pilotami, ale sprawdziłem z ojcem i żaden pilota nie używał, obaj co przyjechali mieli ręce na wierzchu. Chyba, że jeszcze trzeciego gdzieś ukryli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

to jaki z niego"Pan" jak to zwykly zlodziej. Nie boj sie nazywac rzeczy po imieniu. kradnie patrzac prosto  w oczy i jeszcze pan. szkoda ze nie szanowny.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

jaka będzie różnica wagowa w przyblizeniu pomiędzy jałówka mieszańcem ,a bykiem mieszańcem np.w wieku 24 msc. w przyblizeniu bo juz mam dośc wojowania z bykami i zacznę chyba trzymac jałówki-będą może spokojniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

KOlego a spróbuj trzymać i byki i jałówki . To dopiero ro***erducha ,Aby która miała ruje to byki już całą stodołą trzęsą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jałowka zawsze jest mniejsza o 100-200kg i cena też niższa od takiego samego byka. Chyba że porównujesz słabego hfa i jałowke po ch albo bbb. Wtedy jałowka wyjdzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

jałówka napewno lżejsza , a o ile to już wróżenie z fusów, Jeśli sie hoduje jałówki to lepiej je zacielać i sprzedawać cielne do dalszej hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

proszę uważać na  Kos-Pol. Siewierski S

jezdzi dwóch młodych  i na wadze ostro trzepią 

potrafi brakować 100 kg na byku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Okoliczny handlarz hf-y 5,7 + VAT

 

Syf, kiła i mogiła. Za taką cenę bym nie oddał nawet najsłabszej sztuki Hfa. 6 zł - takie powinno być minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48

Firma "Adek" Sławomir Boganewicz  ul. Hołowieska 64 17-100 Bielsk Podlaski

 

Miejscowy cwaniak handlarz. Po bydło przyjeżdża jego pracownik nic nie waży nic nie mówi na temat ceny, zupełnie nic, bo sam d*py nie ruszy. 

Następnie bydło jest przewożone do jego obory tam mianowicie waży i mówi jaką cenę da. Jak Ci się cena nie podoba to wtedy sam sobie zabieraj swoje było na sznurku bo on nie odwiezie. I co zrobisz sprzedaż za niską cenę bo nie będziesz odprowadzał na sznurki kilkunastu kilometrów.

 

Tak jak mówię na wadze też trochę podpierdala wyszło około 50 -  40 kg na sztuce. A cenę niską proponuje, bo wyjścia nie masz i sprzedaż. Sam bydła nie odwieziesz i nie odprowadzisz bo czym???????. 

 

http://www.biznesfinder.pl/Bielsk+Podlaski_Adek.+Skup+i+uboj+zwierzat+rzeznych.+Transport+zywca_75834.html

 

Najpierw mówi, że sam przyjedzie do Ciebie i oceni ile da potem dzwoni, że nie może bo coś tam i, że przyjedzie pracownik bez niczego bez wagi nie szef. Tak jest za każdym razem, bo dzwonił również mój kumpel i podobnie było.

 

Aha jeszcze jedno w czasie transportu bydła pracownik specjalnie za***rdala autem ile fabryka dała, żeby z bydła jak najwięcej wyleciało wagi. Mój byk był po jeździe tak mokry jak by do rzeki wpadł.

Edytowano przez Mistrzu2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Możliwe, przystosowują się już do dopłat do produkcji bydła, by w 2015 nie było raptownego zjazdu na 4zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

co do wagi to jak ktoś sprzedaje miesięcznie parę sztuk bydła to już dla mnie to jest podstawą do zainwestowania w legalizowana wagę i wtedy masz pod kontrolą swoja sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

Sprzedawał ktoś bydło firmie SAKPOL z Brańska? Albo może ktoś poleci jakąś firmę która jest godna zainteresowania na terenie woj podlaskiej w jego południowej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48

Sprzedawał ktoś bydło firmie SAKPOL z Brańska? Albo może ktoś poleci jakąś firmę która jest godna zainteresowania na terenie woj podlaskiej w jego południowej części.

W województwie podlaskim nie trafiłem jeszcze na firmę godną zaufania zawsze w każdej coś mi nie pasowało. Nie sprzedaję już bydła handlarzom mam już dosyć oszustw związanych z ostrym zaniżaniem wagi.

Ogólnie teraz sprzedaję http://www.luniewscy.pl/strona-glowna.html ale mam wątpliwości jeżeli sprzedaję na ciepło co do uczciwości wybitego mięsa i przyznanej klasy, bo nie mam nad tym kontroli a zawsze jakoś mało wychodzi. 

Do wad tej firmy można zaliczyć to, że biorą -8% skitki np. za krowę bardzo dużo moim zdaniem. 

Termin płatności to 14 dni nie wiem czy to długo czy krótko zawsze ostatniego dnia przelewają czyli 15 dnia jest dopiero kasa.

Do zalet to, że sami przyjadą, załadują zabiorą bez łaski i proszenia i zbędnego czekania nawet po 1 sztukę.

 

Jestem z Bielska Podlaskiego.

Edytowano przez Mistrzu2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

do mnie jakoś po 10 szt takich około 300 kg nie chcieli przyjechać,gadali że najlepiej to żeby cały samochód  dla nich załadować widocznie musiało być dla nich za daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj