akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    86

mi kiedyś handlarz powiedział że chce na paliwo bo jechał 50km po jałowice cielną za która chciałem 4200 a on przyjechał i mówi 3300 a ja na to że 5zł nie opuszczę handlarzowi bo ona jest dla gospodarza. Jeszcze się rzucał że mam 5 jałowic a chce sprzedać najgorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Kolega z okolic Łowicza chwalił się, że sprzedał hf po 6.5 i mieszańca po 7 zł netto jakimś handlarzom z Ciechanowskiego . Czy ktoś sprzedawał jeszcze a może ktoś może coś powiedzieć o tych kupcach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

mi kiedyś handlarz powiedział że chce na paliwo bo jechał 50km po jałowice cielną za która chciałem 4200 a on przyjechał i mówi 3300 a ja na to że 5zł nie opuszczę handlarzowi bo ona jest dla gospodarza. Jeszcze się rzucał że mam 5 jałowic a chce sprzedać najgorsza.

Coś mi się wydaje że ten sam ,,gościu'' był u mnie -był z taką blondynką mówił że jest z podlasia ; popatrzeli na jałówki pokrzyczeli- i pojechali do kogoś w okolice Brodnicy [ do mnie mieli 270 km!] a było to tak + - we wrześniu tamtego roku. Za byki h-f w tamtym tyg. szwagrowi handlarz proponował 5.5 +vat i też pojechał pusto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

 

Coś mi się wydaje że ten sam ,,gościu'' był u mnie -był z taką blondynką mówił że jest z podlasia ; popatrzeli na jałówki pokrzyczeli- i pojechali do kogoś w okolice Brodnicy [ do mnie mieli 270 km!] a było to tak + - we wrześniu tamtego roku. Za byki h-f w tamtym tyg. szwagrowi handlarz proponował 5.5 +vat i też pojechał pusto.

ten bo był u mnie mówił że jest z okolic sierpca a było to 2lata temu we wrześniu. Takiego gościa jeszcze nie spotkałem. Tak gadał jak bym musiał mu sprzedać bo no daleko jechał i ma już kupca na ta jałówke. A w ogłoszeniu pisało jak byk ile za nią chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Kolega z okolic Łowicza chwalił się, że sprzedał hf po 6.5 i mieszańca po 7 zł netto jakimś handlarzom z Ciechanowskiego . Czy ktoś sprzedawał jeszcze a może ktoś może coś powiedzieć o tych kupcach .

 

 

Dąb-Pol może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Ta blądi tyle że wyszczekana ;) handlarz z ok. Rypina [dokładnie z miejscowości Mak ] też u mnie był po jałówkę ale był ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@zbyszek8201 tutuj chyba już pisano o dąb-pol te słynne ważenie, gdzieś czytałem o pilotach :D niestety, ale obawiam się, że mogli go na wadze oszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

@zbyszek8201 tutuj chyba już pisano o dąb-pol te słynne ważenie, gdzieś czytałem o pilotach :D niestety, ale obawiam się, że mogli go na wadze oszukać

 

Ja też zapytałem się o wagę to ponoć jedna sztuka wcześniej była ważona i się zgadzało i pytałem się o płatności to po trzech dniach przelew . Coś mi to za pięknie wygląda ? Dopytam się dokładnie z jakiej firmy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    67

Jak Dąb-pol to uwazaj na wadze, u mnie ostatnio brali ze trzy lata temu to na byku brakowało po 30kg i juz z nimi nie handluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

30kg to i tak nie dużo,słyszałem o większych sumkach. panowie jak wyglądają ceny jałówek hf takich 550kg...w średniej kondycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

 

Ja też zapytałem się o wagę to ponoć jedna sztuka wcześniej była ważona i się zgadzało i pytałem się o płatności to po trzech dniach przelew . Coś mi to za pięknie wygląda ? Dopytam się dokładnie z jakiej firmy .

Jeżeli chodzi o płatność to jest w porządku, 3 dni są realne u nich. Cenowo zawsze nie mieli jakoś dużo wyższych cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś się rusza od dziś Algeria przyjmuje wołowinkę z polski jako halal ;) czekamy jeszcze na decyzje zjednoczony emiratów arabskich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Pośrednicy pewnie zarobią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

Panowie coś się rusza od dziś Algeria przyjmuje wołowinkę z polski jako halal ;) czekamy jeszcze na decyzje zjednoczony emiratów arabskich ;)

 

 

Ukraina też zniosła embargo i co ?

Jedyna nadzieja to Turcja ale bez rytualnego nie weźmie.

Turek to naród handlarski, kupował u nas i sprzedawał dalej bo u siebie to raczej na brak bydła nie narzeka.

Jest jeszcze jeden problem, nadprodukcja u nas, kto tylko mógł wstawiał byczki gdzie sie dało i teraz są tego efekty.

 

Dodam jeszcze obecne cło na wołowine do Turcji. Zna ktoś ? Jest tak wysokie że się nie opłaca wysyłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O jaskiej nadprodukcji piszesz? Przecież pogłowie cały czas spada i to od wielu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będzie można handlarzy ogłuszać:)i do Algierii z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Nadprodukcja- dziwne bo w nowych dopłatach chcą płacić do bydła (do świń ani kurczaków nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

pamiętacie ile cieląt 10-15 lat temu wyjeżdżało do Włoch, do Holandii ?

teraz za dużo zostaje w kraju, a szał zakupów trwa - byczek na targach po 20zł za kilo

w mojej okolicy cielęta pozamawiane z rocznym wyprzedzeniem,

kto kiedyś trzymał świnie albo krowy na mleko teraz opasówke

a import cielaków z litwy, rumunii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

Nadprodukcja- dziwne bo w nowych dopłatach chcą płacić do bydła (do świń ani kurczaków nie)

 

do świń za sztuke nie będą płacić za to w nowym Prowie będzie można sporo uzyskać na budowę nowych chlewni dokładnie nie pamiętam ale chyba ok 1 mln na gospodartwo

dopłacać do kurczaków nie będą bo zabrania tego UE

i co z tego ze ukraina zniosła embargo skoro odrazu jednocześnie podniosła cła ?? i jak dodasz jeszcze słaby kurs ich waluty to stąd wychodzi nadal zerowy eksport na UKraine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Blue gdzie to taki szał na cielaki? W mojej okolicy jest wrecz odwrotnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

oddawał ktoś bydło do ubojni KRZAN z Niedzwiedzia ( pow. nowotarski ) ??

Pytam głównie o płatności, czy nie było problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byk 600 kg HO .Poszedł po 6,8 brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj