akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysztoff    10

chyba wyrzucili głosowanie nad rytualnym z tego posiedzenia sejmu... znowu odwlekają, chyba nikt nam nie pomoże....ani podsłuchy w restauracjach ani chęć PIS- u do rządzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

Dzisiaj sprzedane 2 sztuki MM po 7,21 netto do Banasiaka z Dąbrowic.

1. 813kg i 23 miesiące

2. 720 kg i 26 miesięcy

razem po odliczeniu na brud 1482 kg.


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś słyszałem o tym,miały być jakieś pieniądze do krów mamek czystych ras i krzyżówek mięsnych,we wrześniu o tym czytałem,będzie to samo co z tym ubojem,czyli gówno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

mają być jakieś dopłaty do bydła opasowego również, narazie to są przecieki nic oficjalnego

 

podobno decyzja już zapadła-zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

u mnie sąsiad ma 3 byki i jałówkę do sprzedania i nie ma komu sprzedać bo mają podobno zastój. Swiętokrzyskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piniu92    0

Blutex Kaszczor bydła full kolejki i cena spada byki Hf po 5.70 jałówki mieszańce po 5,90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi dziś proponował handlarz 6,5 brutto za hfa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

Blutex Kaszczor bydła full kolejki i cena spada byki Hf po 5.70 jałówki mieszańce po 5,90

to już było teraz po 5,50 HF i kolejka na ponad 3 tyg Biernacki ponoć też HF na kolejkę zapisuje jeszcze trochę i poniżej 5.00 zejdzie:) bez rewolucji nic się nie poprawi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Dziś pojechały do Łuniewskiego dwa byki HF jeden 750kg po 6,20 drugi 850kg po 6,30 cena netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I po co te ku...wy w sejmie odwlekaja to glosowanie o uboju?bez ofiar sie nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Buhaj Hf sprzedany na wbc do łukowa waga brutto 804 kg klasa R 12.30 netto mięso 456 kg przeliczając na żywą 8,1 zł

jałówka 50% lm sprzedana na wbc do łukowa waga brutto 520 kg klasa O 11.90 netto mięso 283 kg przeliczając na żywą 7,52 zł

Edytowano przez DARKPANTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Darkpanter chcąc wyliczyć wagę żywa nie powinieneś odliczac az 7% na okarmienie. Raz ze na moje oko trochę zanizaja wagę na zkladzie a dwa to to ze po kilku godzinach w samochodzie byk się wyprozni ze 20 kg. Myślę że odliczajac max 3 % będzie najbardziej obiektywne w tym wypadku. Tez kiedyś tak liczylem jak Ty ale to ni bylo obiektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym Łukowie to sami nie wiedza co piszą w rozliczeniu,kuzyn sprzedam niedawno 3 mm i 1hf to najlepsze wybicie mial hf.paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

lepsze cuda wczoraj widziałem na kolegi rozliczeniu wbc od biernackich. Byk 75%lm klasa u w domu głodny ważył 860kg a mięsa wydał tylko 440kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jeszcze zależy od samego zwierzaka, niejeden HF wyda więcej mięsa niż taki co tylko w papierach ma MM, a po wyglądzie tego nie widać.

Prawie miesiąc temu sprzedałem HF-a i kilka mieszańców, mięsa u MM wydało więcej tak %, ale waga jaką osiągnęły w czasie opasania to przechyliła szalę opłacajmości w kierunku tego konkretnego HF, a może tylko HO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

widziałem tego byka i był naprawdę ładny niski na środku miał rów przez całą długość.. Zresztą jak by był słaby to by w u klasie nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Wczoraj poszedl byk 588kg, i to mnie dziwi bo wygladal przynajmniej na 100kg wiecej, za 6,50 brutto.

Trzeba bedzie kupic wage bo cos jest nie tak.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

na wadze zawsze i wszędzie tną ile wlezie :P Miałem jakoś 2 lata temu ładnego SM , ładnej budowy, okrąglutki, tak na moje oko miał 600-620, ale pech chciał że nie było mnie przy sprzedaży tylko rodzice, niby powinni się znać, no ale wiadomo jak to ludziom bajki pocisną i na wadze pokazało 520 kg....... Jak się ktoś nie zna i widzi handlarz że może sobie pogrywać to 100 kg uwalą jak nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj