akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To mój HF wybił się na 56,90% przy cenie 11,30 w R-ce, przy wadze byka 950kg brutto ( 883 po potrąceniach)

Cena z 5 czerwca u Skiby. Nie widzę na dzień dzisiejszy podwyżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To mój HF wybił się na 56,90% przy cenie 11,30 w R-ce, przy wadze byka 950kg brutto ( 883 po potrąceniach)

Cena z 5 czerwca u Skiby. Nie widzę na dzień dzisiejszy podwyżek.

Jakich potrąceniach? ponad 12% potrąceń to nic dziwnego że wybicie dobre :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

Byk HF 770kg 6,50+VAT południowa wielkopolska

 

 

komu sprzedałeś byczka? ile % potrącenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakich potrąceniach? ponad 12% potrąceń to nic dziwnego że wybicie dobre :P

Nie potrafisz poprawnie obliczyć % :huh:

950 - 7%= 883,5

 

@Adnr3w wybicie liczyło się i nadal liczy według wagi netto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jak po wybiciu to nie odlicza się skitki

w koncu albo jedno albo drugie, jak skitka to waga żywa a nie poubojowo, 2 w tyłek klepany na takim wbc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak na ocenę WBC to nie bierze się pod uwagę wagi żywej,tylko tą na haku

Do określenia wybojowości zawsze bierze się wagę netto zwierzaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

W pobliskch zakładach mięsnych należacych do grupy Sokołów ubijajacych dziennie 350-480 szt wybojowość bierze się z wagi żywej ( byk ważył podczas przyjecia 650kg to z tego obliczna jest wybojowość na fakturze) bez zadnych odliczeń na okarmienie. To teraz wiem jak niektórzy piszą ze ich HF maja po 56% albo i wiecej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tylko że byk inaczej waży w domu jak jest nakarmiony i inaczej na zakładzie. Ostatnio sprawdzałem w agencji jak się wybił byk sprzedany biernackim na żywo. W domu miał 790kg na zakładzie 736kg a wbc 404kg. Sprzedałem go po 7zł netto 7% potrącenia. Po uboju oferowali mi wtedy 11,60 netto za R. Czyli stracił bym 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To mój HF wybił się na 56,90% przy cenie 11,30 w R-ce, przy wadze byka 950kg brutto ( 883 po potrąceniach)

Cena z 5 czerwca u Skiby. Nie widzę na dzień dzisiejszy podwyżek.

Nie potrafisz poprawnie obliczyć % :huh:

950 - 7%= 883,5

 

Czasem mi się udaje wyliczyć :D

Nie wiem jak to się stało , ale początkowo waga po potrąceniach była 838 kg


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spoko, to już i tak nie ma wielkiego znaczenia, ceny się podobno trochę zmieniły czyli o 10 gr w dół, a kasy już i tak nie ma ;) Wydana

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Litwin1988    1

4 byki 1 100% hf 3 ncb o klasa 12..4 r 13 +wat przeliczając na żywą ogułem po7.3 brutto.oddane przez posrednika na piini beff ubój z 13 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

dzwoniłem do Łuniewscy 7zł płacą za mm ma ktoś może dobrą i dobrze płatną w kuj pom ???

a ja w sobotę sprzedałem do nich po 7,75 brutto - byki mm ,średnia waga 700 kg brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin8x8    0

Dziś sprzedane;

byki MM 741 kg i 644 kg - 6,80 zł + vat

jałówka MM 619 kg - 6,50 zł +vat

krowy HF 616 kg i 574 kg - 4,50 zł + vat

potrącenie 8%, wagi bydła brutto, południowa WLKP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

Ma ktoś może jakieś doświadczenia ze skupem Kazimierz Kowalczyk z Zadzimia koło Poddębic . Jakieś opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson0709    0

witam . Mam pytanie czy ktos sie orientuje ile ubojnie płacą za bydło szkockie górskie? Chodzi mi konkretnie o byki waga ponad 650(tak wychodzi według miary) :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro55nt    0

Chciałbym się dowiedzieć coś o firmie Dąb-Pol, jak u nich z płatnościami i czy nie kantują na wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

miałem szkota ze trzy lata temu , miał 570 kilo w wieku 28 miesięcy, nikt nie chciał go kupić w końcu poszedł za lichego h-fa, coś około 6 z watem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj