akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1342

Mieszańce po 7,5zł, jak bardzo ładny to 7.8. Za mięsne 8,5 a koleś miał byka 500kg na którym każdy mięsień widać - oferowali po 9 ale zostawił na dalszy opas.

 

http://panoramafirm.pl/mazowieckie,w%C4%99growski,s%C5%82uchocin,57/skup_i_sprzedaz_zwierzat_rzeznych_i_hodowlanych_michal_rybak-akxoyy_smd.html

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Raczej nie, w mojej okolicy Skiba zjechał z ceną do 6,5 MM i do 6 za HO. Za WBC 11,3 więc hossy nie widać, tym bardziej, że obniżki u niego trwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

ja tam specjalistą nie jestem i mam parę byczków tylko, ale z wypowiedzi na forum zauważyłem parę zależności..... coraz większa dysproporcja jest w cenach w zależności od regionu, jak widać zakłady i pośrednicy dobrze się dogadują i manipuluję ceną na mniejszych obszarach. Moim zdaniem najlepiej przytrzymać teraz trochę bydło, jeśli ktoś nie potrzebuję kasy na już, bo w końcu będą musieli wyrównać ceny żeby coś kupić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

korasss, Krzymkowscy ze Świecia to bardzo solidna firma, działają u nas od kilku lat, zero problemów, pozdrawiam:)

Edytowano przez milanreal1
czcionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

u nas też hossy nie widać, 6.7 za super byka i mówią że po niedzieli obniżka

krowa staniała na 5 zł max, tylko jałówka 7 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Koledzy jak długo trzymacie takiego byka mieszańca. Tak sie zastanawiam czy jak byk ma ok 700kg i 22 miesiące to sprzedawac go czy jeszcze te 2 miesiące przetrzymać ale czy to sie wogóle opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson0709    0

witam

chciałbym dowiedziec sie czegos o firmie RAFALEX z Wilczych Błot. Jakie opinie jak z wypłacalnoscia i tak ogólnie. czekam na odpowiedzi. i czy moze byscie jakas inna firme z pomorza polecicie? Jestem z okolic gdanska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak masz miejsce to go potrzymaj jeszcze. Ja sprzedaje przeważnie takie 24-26miesięcy. Przy opasach najdroższy jest zakup cielaka i odpojenie go. Po 20 miesiącach rosną najszybciej dlatego szkoda sprzedawać takich poniżej 700kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam

chciałbym dowiedziec sie czegos o firmie RAFALEX z Wilczych Błot. Jakie opinie jak z wypłacalnoscia i tak ogólnie. czekam na odpowiedzi. i czy moze byscie jakas inna firme z pomorza polecicie? Jestem z okolic gdanska.

Znana mi jest ta firma, jak im sprzedawałem sztuki to wypłacali w terminie, a co do ceny to wzoruje się na cenach proponowanych przez Skibe, Piemonta i innych skupujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29

Jak na WBC sprzedajesz to jesli ci przekroczy 24 miesiace masz - 20 gr za kilogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Koledzy jak długo trzymacie takiego byka mieszańca. Tak sie zastanawiam czy jak byk ma ok 700kg i 22 miesiące to sprzedawac go czy jeszcze te 2 miesiące przetrzymać ale czy to sie wogóle opłaca?

 

rozejrzyj sie za zakładem lub kupcem który ma limit wiekowy 30 mscy. a jest takich dużo i nie obcinają nic z ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byk1995    6

witam

chciałbym dowiedziec sie czegos o firmie RAFALEX z Wilczych Błot. Jakie opinie jak z wypłacalnoscia i tak ogólnie. czekam na odpowiedzi. i czy moze byscie jakas inna firme z pomorza polecicie? Jestem z okolic gdanska.

 

Firma "Rafalex" to według mnie porządna firma. Zacząłem do nich oddawać bydło od zeszłego roku. Wypłacają w terminie. Idzie się dogadać z ceną. Aby takich firm było jak najwięcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson0709    0

dzieki za opinie to do nich dzisiaj zadz i zobacze co powiedza. a jakich firm byscie nie polecali i których unikac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ta firma nie jest od stycznia dla mnie porządna, miałem uzgodnioną z nimi jedna cenę, a jak przyszła faktura to już była inna - niższa. Jak zacząłem wydzwaniać i domagać się wyjaśnień to padło stwierdzenie, że na rynkach cena spadła o tyle więc mimo uzgodnienia on też cenę zmienił. Nie była to prawda względem notowań cen wołowiny na rynku.

Podpadł mi i to mocno za tą niesłowność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Firma RAFALEX nie jest solidna. Firma jest bogata i sa wyplacalni ale jezeli będzie mozliwosc to oszukaja np. Dadza cene mniejsza niż byla uzgodniona, na wadze itp. Istatnio zaczeli dawac lepsze ceny bo maja dobry zbyt. Zabijaja ok 300 bykow tygodniowo podobno. Z kolei Piemont z Gizycka to solidna firma ktora mozna polecić.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson0709    0

dzieki za odpowiedzi. czyli wnioskuje ze lepiej handlowac z ; giżyckem; A sa jakies firmy na pomorzu których unikac i z ktorymi jescze warto wspólpracowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z Giżycka zaproponowali najniższą cenę za byki w zeszłym tygodniu. Zwierzaki pojechały do Skiby na WBC, zobaczymy co z tego wyniknie dobrego dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

ja swego czasu oddałem 2 byki do Giżycka i już nigdy tam nie oddam,2 miesiące czekałem na kasę i to po kilku telefonach dopiero zobaczyłem pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj