akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

danio1989    0

O co tu chodzi z tymi cenami? Czytam ten temat i często przewija się Biernacki. Nie chodzi o to komu kiedy zapłacił ale o jego zróżnicowanie cenowe. Jednemu daje 7.4 (cena praktycznie nie realna na dzień dzisiejszy i region w którym mieszkam (półn-zach wielkopolska)) a dzisiaj u mnie chciał dać 6.8 za mm pod warunkiem wagi 700 netto i nic więcej. Dlatego pytam czemu takie różnice?

 

wg wagi lecą, oddawałem 1,5 miesiąca temu i ceny w zasadzie podobne i tak np. za każde 50 kg -20gr, sprzedałem wówczas 4 sztuki MM 2 powyżej 700 netto poszły po 6,6 netto, 1 około 640 pare po 6,4 i ostatni nie miał 590 ale dał 6,3 bo inaczej byśmy go cofali. Małe sprzedawałem bo miejsca nie było, może jak ktoś oddaje 800 netto to cena 7,4 myślę od ręki. Najważniejsze że przelew od rana zrobili a potem im tylko wyrównałem i nie musiałem siedzieć na telefonie.

Edytowano przez danio1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1024    0

Wczoraj sprzedane dwa byki MM oba 19 miesięcy 724 kg i 695 kg(brutto) oba poszły po 7.40 zł(brutto) sprzedane do ubojni w Maciejowicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

łukasz nie przesadzaj tak z tymi cenami bo jak sie w R nie zalapie to po 6 brutto zl wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

handlował ktoś kiedyś z PHU KERYF Tomasz Wyrek ?

 

byl u mnie ogladac. mowil ze placi za byki 8.2zł i 3% potracenia.

40%gotowka reszta w ciagu 21 dni. zajechal czerwona alfa mowil ze jest ze slupska, chcialem zobaczyc pieczatkie to mial adres z warszawy tlumaczyl ze dopiero co sie przprowadzil do slupska i nie zdazyl zmienic. Przepisalem dane z pieczatki do "google.pl" to znalazlem ze ta firma zajmuje sie Działalność taksówek osobowych.

Wyglada na oszusta, ktos z nim handlowal? dzwonil z numeru 513105093

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

Haha dobry koleś mi mówił ze jest z Płocka i ta sama gadka o pieczątce , oszust i tyle


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

Mowil tez ze jak mu sprzedam byki to zalatwi miesne cielaki z niemiec w wadze od 150kg cena 800zł

Ciekawe czy ktos mu cos sprzedal?

chcial pisac umowe kupna bydla, umowe wekslowa, i weksel. zostawil nawet do obejrzenia dokumenty.

 

męczył meczył przez 3 dni i w końcu mnie wymęczył idzie ponad 30szt do łuniewskiego 8zł + vat - 5%

 

byl u mnie tydzien temu ogladac luniewski, mieszanina podobna jak u ciebie to proponowal 7zł plus vat -6%

za 50 sztuk

Edytowano przez eminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29

Poszła dzisiaj jałówka mięsna do chróściny 580 kg cena 11,9. Za byka dawali za mało przy tej cenie niech stoją , moze po zniwach sprzedam bo mlode jeszcze są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szału nie ma dziś sprzedaliśmy trzy byki cena 6.50 brutto :( woj. pomorskie

Czyżby czarno białe? Do kogo poszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

zakłady mięsne z rawy maz nie kupują bydła, chyba że jakiś handlarz z okolic rawy jeździ do ciebie na teren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

ogolnie cos sie dzieje w dobrym kierunku znow telefony od biernackiego i jakiegos posrednika luniewskich Dla tego Birernackiego powiedzialem ze nie sprzedam mu bo nie placi w terminie A on mowi ze jak dogadamy sie do ceny to zaplaci mi przedplata nawet! Dla mie dziwne ze bedzie ok 500 km jechal ogladac byki po 7,5 netto a na miejscu placi duzo mniej Chyba jest tak jak wczesniej pisalem

 

Haha dobry koleś mi mówił ze jest z Płocka i ta sama gadka o pieczątce , oszust i tyle

Mi mowil ze jest z mazowieckiego ale dziala na pomorzu tylko gafe strzelil z ubojnia w Łomzy !

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mowil tez ze jak mu sprzedam byki to zalatwi miesne cielaki z niemiec w wadze od 150kg cena 800zł

 

 

Chyba nie jesteś aż tak naiwny żeby w to uwierzyć ??? :P

5 zł z groszami za kg mięsnego cielaka? :D :lol: :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gortad    51

Może maja przecieki jakie będzie wynik głosowania 12 i chcą się obkupić na zapas żeby nie musieli ceny od razu podnieść.


PRIMUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ŁUNIEWSCY to wypłacalna firma???? bo mam dwa mm do odstawy???

juz kilka lat z nimi handluje i nigdy wielkich kłopotów z kasą nie było. fakt że czasami trzeba poczekać nie 14 a np16-18 dni ale taka ich uroda zawsze niestety musza przeciągnąć.... a co Ci proponują bo sam mam 7 sztuk na sprzedaż i nie wiem czy czekać czy sprzedać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazdzioch    1

poczekaj kolego bo dzis rozmawialem z kolega w pracy odstawiał wczoraj po 7.80 zł za kg w pon bede miał naj póżniej namiary na ta firme i mówi że cały czas z nimi wspułpracuje !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

sasiady stare gosp gadają że trzeba nabrać gnojówki w woreczki i to tej z dołu i jak bedą te wariaty obrońcy praw zwierząt przeciwko ubojowi strajkować obrzucić ich tym to by uciekali tylko by sie kurzyło i tak sobie myśle że było by to skuteczne :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

sprzedane w środe 10 szt mieszańce z luzu średnia waga 786kg cena 7 netto do lokalnego pośrednika jestem z zachodniej wlkp dodam że kilku oglądało ale żaden się niewychylił cenowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj