akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Lesssiu007    186

takie są ceny na byki że szkoda gadać nie opłaca sie chować juz prawie ile roboty przy tym ;/ uboju nie ma i nie ma zysku dramat tak nas politycy załatwili i obrońcy praw zwierząt dranie jedne nie robią przy tym a decydują o cenie bo zablokowanie uboju automatycznie wiązało sie ze spadkiem cen. tak to jest jak ludzie kompletnie nie związani z rolnictwem decydują o losach wsi po pis sld wszyscy byli za zakazem uboju i na kogo tu głosować ???? Pis niby jest za rolnikami a tu tak zawiódł !! tylko gdzie są organizacje rolnicze które w agrobiznesie sie odgrażały że przed wyborami przypomni rolnika jak politycy głosowali w sprawie uboju. oczywiście nie jestem za psl bo oni dbają tylko o to by wszyscy w rodzinach mieli państwowe posady nie wiem na kogo głosować ;/ wszyscy nadają sie jedynie do rowów kopania sami zdrajcy polskiej wsi ;/ coraz gorzej świnie bez wartośći byki tak samo zboże i rzepak w żniwa za darmo jedynie mleko ale czekajcie jak limit zniknie to już cena też spadnie chca nas wykończyć. a żeby coś kupić to trzeba żebrać o młodego rolnika albo prow a później nachodzą z kontrolami i panoszą sie u siebie nakazują jak byśmy byli niewolnikami. za komuny jak było tak było ale każdy u mnie we wiosce brał tylko nowy sprzęt pługi ursusy przyczepy i nie ważne czy miał 10 czy 50 ha każdego było stać a dziś co ? na łasce uni bo za swoje to można jedynie starego ursusa wyremontować o kupnie nowego można po marzyć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Podobno rynek na byka się zapchał a czy to prawda czy tylko gierka się okaże ale jałowki i krowy niby maja być bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Lesssiu007, to nie temat o polityce, ale dodam coś od siebie. Jak ludzie dalej będą głosować na partie z Parlamentu to lepiej nie będzie, bo tylko stołkami się zamienią. Ale na kogo ma naród głosować jak ciągle widać spoty reklamowe produkowane za pieniądze podatników w telewizji, a reklamujące partie z Parlamentu. Proponuję zacząć myśleć i analizować, bo widzimy twarze te same w Parlamencie od 25 lat, a jakoś lepiej nie jest, prawda?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

może i się zapchał bo teraz wypychają ludzie to co kupili 2 lata temu co tak bydło dobrze płaciło ,cielęcia było ciężko dostać a jak już to jakiegoś marnego za ciężkie pieniądze.u mnie max 7 zł ale to za ładnego byka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

Woj.Dolnośląskie

Cena po uboju:

Byki 11.30

Krowy:10.30

Ale musi się dobrze wybić...

Takim handlarzom przyjezdnym nie sprzedajemy bo kantują na wadze:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Mój teść sprzedał we wtorek 2 byki mięsne wiekszy za 7,5zł a mniejszy za 7,3 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jxp    8

To widzę, że u nas tak samo bo za dobrego byka to do 7, 50 brutto, no chyba że jakiś fenomen albo limousine 100% to można ponegocjować.

 

A co do PSL to niechaj się tylko nie dostaną do Europarlamentu to zobaczycie jak rolników zaczną po nogach całować. Wystarczy, że im spojrzy w oczy widmo odejścia od stołków i myślę że w sprawie uboju będą większe szanse. W końcu mają większość koalicyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

ubojnia artus Maciejowice, ktoś z nimi handlował? dają 7,3 netto za mieszance 6% potracenia i platnosc gotowka

Ja z nimi chandlowałem i nie było problemu z kasą. Ale nie mam przekonania do ich wag tych na samochodach elektronicznych. Teraz tylko całosciówka albo swoja waga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipa    5

u mnie w kuj-pom byki miesne po 7.20zl a hf 6.70 do 6.80zl ceny za zywa wage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

Od poniedziałku skupy zapowiadają obniżki. Już teraz super byk 7,00 PLN brutto więc chyba nie ma sensu wstawiać następnych przy tej opłacalności.Tak na marginesie to rozmawiałem z weterynarzem powiatowym i mówił że tyle bydła po ludziach jeszcze nie widział, bo każdy kto miał kilka świnek w to miejsce wstawił cielaki i teraz to wszystko trafia na rynek niestety u nas nie ma spożycia a eksport praktycznie nie istnieje i przez to kraj się zapchał wołowiną. Jedynie ubój rytualny mógłby coś zmienić ale głosowanie dopiero 6 czerwca a zanim ustawa wejdzie w życie miną kolejne miesiące tak że nieciekawie się zrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

..... u nas nie ma spożycia a eksport praktycznie nie istnieje .......

 

:unsure: :wacko: :blink: :D:P

Zero sensu i logiki, jak nie masz nic do powiedzenia , to się nie wypowiadaj :P

W lubelskim w ubiegłym tygodniu, szwagier sprzedawał po 7,75 głównie SM z luza , odbiorca BOGDAŃSKI . Aktualnie nie wiem


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

mariuszu, sm, lm, bb, dwa lata temu sprzedawałem po 9,5 więc w twojej wypowiedzi nie ma sensu ani logiki

podejrzewam że gdyby nie export to byki były by po 3 zł a krowy po lasach by chodziły ale spożycie wołowiny by wzrosło w kraju bo teraz ludzi nie stać na zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

w czwartek sprzedany byk hf i jałówka mm, cena 6.20 netto za byka i 6.60 netto za jałówkę, poszły w cenie 6.80 brutto razem ,ważone auto,stąd jedna cena. waga brutto 655kg/sztuka. wielu pisało ,że czeka do maja ze sprzedażą,że ceny wzrosną...a tu dalej kiepsko i na lepiej widać nie ma co liczyć. z tymi zwiększonymi wstawieniami cieląt 2lata wstecz to prawda,był szał na cielaki,teraz to dodatkowo odbija się na cenach,towaru jest więc po co przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

mariuszu, sm, lm, bb, dwa lata temu sprzedawałem po 9,5 więc w twojej wypowiedzi nie ma sensu ani logiki

podejrzewam że gdyby nie export to byki były by po 3 zł a krowy po lasach by chodziły ale spożycie wołowiny by wzrosło w kraju bo teraz ludzi nie stać na zakupy

 

Moja wypowiedż dotyczy sprzedaży sprzed tygodnia , nie 2 lat .

Natomiast pisanie

"..... u nas nie ma spożycia a eksport praktycznie nie istnieje .......""

nie ma sensu i logiki , bo skoro nie ma spożycia a export nie istnieje to kto i po co kupuje te byki?????


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

jak czytam wypowiedzi niektórych uzytkownikow to mam wrazenie ze albo hoduje fenomenalne bydlo ,albo zyje w innym kraju lub w tym temacie najczesciej wypowiadaja sie posrednicy ktorzy chca tanio kupowac !!!Wiem ze nie jest dobrze ale jesli nie byloby spozycia w kraju ( w kazdej kielbasie powyzej 20zl jest udzial wołowiny <fakt ze ze starych krow > ale jest ) jesli nie ma exportu( choc jest to oplacalne bo w niemczech kg byka w klasie R wychodzi ponad 15zł w holandi 16,5 zł A zawsze piata ćwiartka< skora łeb, żołądek , pozostałe wnetrznosci ,nogi> pozostaja w ubojni to poco by dzis przed godzina 8 dzwonili z dzialu skupu z propozycja 7,5złotego za byki w klasie R (mysle ze 10-20 gr bym jeszcze wytargowal ) Faktycznie ludzie sporo maja bydla ale glupcow ktorzy nie umieja liczyc i maja chec pracowac za darmo jest coraz mniej !!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie. Mam 3 jałówki 450-500 kg, 1MM limouse, 1 NCB i jedna hf ale ładnie ubita- nie koścista. Propozycja na wbc 10,70 za R, 10,30 za O. ceny te są za wagę powyżej 270kg. Za poniżej tej wagi -20 gr. Za żywą przez tel propozycja 6.30 i ważone na pewnej wadze. Co robić? Nigdy na wbc nie sprzedawałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29

Robert Moim zdaniem to i to mało, u mnie (wlkp) dobrą złotówke droższe na wbc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

dziś propozycja od Skiby za dwie 100% sm w wadze ok 700kg to 5 netto/kg

północna wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś byk sprzedany 635kg 6,85+vat. Tragedii nie ma.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159
Napisano (edytowany)

We wtorek sprzedany byk SM x LM do Łuniewskich , 834 kg brutto ,WBC 494 kg , klasa U - 13.10 zł(brutto) , wybicie 63,69 % (dane z faktury).

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj