akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19547

Byk MM(75% LM) 699kg pięknie umięśniony 7,4,-netto

HF 790kg 6,4,-netto

hf kościsty 650 kg 6,2,- netto

północna wielkopolska

odbiorca to "Brzegowy"

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    12

slyszalem ze ABP Pniewy bedzie otwierac druga ubojnie w Klosowicach. Wiecie moze czy bedzie kupowac tylko na WBC,czy na zywa tez ??

Edytowano przez chudy123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macek    0

Sprzedam / wydzierżawię / zamienię na coś nierolniczego/ stado 33 krów mlecznych w tym 8 jałówek.

Stado cały czas pracuje, wysoko mleczne, hala udojowa, badania, nadzór, dokumenty itp...

 

Mam to stado u rolnika na gospodarstwie i z przyczyn osobistych muszę stado zabrać.

 

Szkoda je na rzeźnię wywieźć.

Może ktoś coś podpowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

slyszalem ze ABP Pniewy bedzie otwierac druga ubojnie w Klosowicach. Wiecie moze czy bedzie kupowac tylko na WBC,czy na zywa tez ??

Póki co też nie wiem ale czas pokaże. Po ile byki w okolicach Międzychodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

proponowane :

byki hf 620 kg - 7 zl + vat

jalowki duze hf - 6.30 zl + vat

Nic tylko sprzedawać , ale bardzo uważaj na wagę , najlepiej waż na wadze nie tego handlarza , bo to nierealna cena za HF przy uczciwym ważeniu :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

I to jest realne wybicie dla SM , a nie jak ktoś wcześniej pisał 67% :D:P .

Tylko że lepiej by wyszło sprzedać po ok 7,2- 7,4 na żywą wagę


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

byl bardzo ladny :) wy w lubelskim zawsze macie lepsze ceny ...

Edytowano przez tomcio87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Czy ja wiem , w kuj-pom . niektórzy pisali o cenach ponad 8 zł a u nas 7,80 nikt nie chciał dawać . Na dziś max 7,50 brutto za ładnego mieszańca


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psamian    3

szkoda tych jałówek na rzeź :(

 

juz maja skonczone 2 lata i nie maja zadnej ruji

no to nie ma na co trzymac :(

Edytowano przez psamian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

byki mieszaniec waga 770 i 730 cena poubojowa 12,12 i 11,90 wybicie 51,14 i 52,47 zm sokołów tydzien temu sprzedane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Czy ja wiem , w kuj-pom . niektórzy pisali o cenach ponad 8 zł a u nas 7,80 nikt nie chciał dawać . Na dziś max 7,50 brutto za ładnego mieszańca

Ja jestem z kuj-pom i o takich cenach u nas nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    12

Póki co też nie wiem ale czas pokaże. Po ile byki w okolicach Międzychodu?

 

Dawno nie sprzedawalem bo czekam za lepsza cena kolega sprzedawal to dostal 7 +Vat za jałowk mieszance a za hf 6,5 + Vat Biernacki

Edytowano przez chudy123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

donweter1989

 

Wczoraj sprzedałem mieszańce mięsne CH i LM w wadze 720kg - cena 7.50zł + vat, mieszaniec LM w wadze 560kg (niestety miał coś z stawami zmuszony byłem go sprzedać) cena 6.30zł + vat, jałówka mieszaniec LM 510kg 6.50zł + vat. 24.03. miałem wyceniane te same sztuki i cena za te w wadze ponad 700kg na tamten dzień była 7.20zł + vat więc różnica w przeciągu tygodnia + 0.30gr oby tak dalej

Chyba trzeba się faktycznie wstrzymać bo dzisiaj handlarz sam dzwonił i się pytał o bydło. Telefonicznie mówił że za ładne mieszańce da po 8 zł netto. Kazałem mu przyjechać obejrzeć. Ale raczej się jeszcze wstrzymam

 

Panowie z tego co kojarzę z tamtych stron , jeden z kuj-pom, drugi z bliskich okolic


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj