akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariuszd93    559

W Tykocinie mają teraz bydła w opór, to po co szaleć z ceną? Telefony im się urywają, bo jakieś tam mniejsze zakłady przestały bić przed świętami (??).

Oddane do nich 7 sztuk byków mięsnych w klasie E, cena 13.30zł brutto, jeszcze parę dni wcześniej dawali 13.90zł, miały pojechać po 14 a tu niespodzianka, jak nie chcesz po 13 to nie, skoczyło się na 13.3zł. Tydzien wczesniej Łuniewscy chcieli brać za 13.5, potem Łuniewscy też obniżyli do 13zł, więc można sobie pluć w brodę.

+4 krowy mieszańce, cena 10,5 netto

Tyle w tym prawdy , co w informacjach o wieku na Twoim profilu[4lata] :P:D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Litwin1988    1

lolek lux towar jak tak sprawdzałem rozliczenia pośrednika jak pisał fakture i z 78 byków żadnego w E niemiał a Ty aż 7 wyrównana partia i cennik na ubojni dobry bo jak ja dzwoniłem to tykocin 12.2 brutto a łuniewski 12.4 brutto.za klasę R 2 tyg temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Okolice Działdowa 600kg hf za 7.50 z watem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

7,50 zł za takiego małego HF? Ciesz się ciesz , handlarz też się cieszy .......... że Cie zrobił na wadze :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

widzę co nie którym to woda sodowa uderza do głowy. :D :D :D


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

tak maja spasc do poziomu drobiu (ok.3,5zl)w sumie to mieso i to mieso!!

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tak na poważnie, to jest to uzależnione od zbyt wielu czynników, żeby to przewidzieć .

Moim zdaniem teraz mamy "przedświąteczną górkę " i po świętach gorzej nie będzie , mam nadzieję że będzie lepiej


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

ja swoim uszy poobcinam (zeby nie doszli po kolczykach )i do lasu wygonie Nie bede dokladal do hodowli !!!

 

szybki sposob aby cena poszla do gory Niech kazdy z nas hodowcow kupi na swieta 2-3 kg wolowiny a nie bedziemy wieprzowina sie opychac i kurzyna zagryzac!!

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

dzisiaj wujek sprzedal 3 jalowki 1 ho 590 kg 2 je 550 kg 3 mieszanka z bbb 600kg średnio po 6.4 netto odbiorca firma slaby ja mam na sprzedasz 7 bykow ok 600 kg propozycja 6 zl netto za nie rasa ho gdyby nie kredyt na obore to bym wygasil produkcje z drugiej strony trochę zal 10 lat temu zaczynałem od 10 sztuk a teraz jest 100 ale przy tych cenach rano nie chce się wstawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

u mnie to juz ktorys raz sie powtaza jak drogo kupuje cieleta to tanio byki sprzedaje A jak cieleta tanie to byki sprzedaje w dobrej cenie

 

ja sie pocieszam w ten sposob - byk to nie swinia ze mi wage przerosnie nie sprzedalem na Wielkanoc to sprzedam na Boze Narodzenie Mimo to zal codziennie dwie stowy miec w plecy za swoja prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Koledzy, ja miałem nadzieję że wreszcie cos ruszyło z tymi cenami, a tu nadal poziom dna. Kiedy wreszcie cos się poprawi...Mam chociaż nadzieje, że już się nie pogorszy, bo przecież to chyba nie możliwe żeby byki spadły na 4-5zł. No chyba że się mylę, i nasza beznadziejna sytuacja stanie się jeszcze bardziej beznadziejną. Ale jak tu można mieć jakiekolwiek perspektywy rozwoju, gdy za cielaki płaciło się po 1000zł a za byka weźmie się 3000zł. Nawet juz nie liczę, za ile zł to bydle zeżarło i wypiło koncentratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

Kuj-pom cena 5,8hf do 6,8mm. Za to trzeba podziękować rządowi i piśorom jak nas załatwili z ubojem r.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wczoraj z bólem 7zł z vatem mieszaniec 700kg - płn Mazowsze, ogólnie straszny wysyp bydła przed świętami i stąd ta cena podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

po pierwsze

2 lata temu był szał na bydło opasowe, cielaki szły po 1500zł a teraz mamy tego konsekwencje

po drugie

w miedzyczasie dołozyli ustawe o zakazie uboju rytualnego

 

stad te ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

w mojej okolicy jak był ten okres 2 lata temu jak byki płaciły to za marnego hf wołali 1500zł i ludzie kupowali każdą ilość, ciężko było w okolicy cielaka kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

to ciekawe panowie po ile będą byki za dwa lata bo teraz ludzie trochę ostygki z kupowaniem cieląt ja niestety musze dalej krecic ten biznes bo dwa lata temu postawiłem nowa obore na kredyt i trzeba się trzymać biznes planu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

niech tylko wejdzie ubój rytualny i cena pójdzie do góry to handlarze cieląt znów będą mieć żniwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

6.2 albo 6.7 byki hf mm kuj pom

ps ogladaliscie film na youtubie o tym na co glosowac w wyborach ..... wniosek na żadną z parti w sejmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj