akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Orzech444    0

Panowie, rzadko wypowiadam się w tym temacie ,ale forum śledzę codziennie.Co do ważenia

bydła to jest sposób by nie dać się oszukać ,nawet nie mając swojej wagi, wyczytałem to gdzies na forum.

Na pustej wadze ważymy siebie albo jakiś przedmiot,który wiemy ile waży, załóżmy że przedmiot waży 40kg, wchodzi Byk gość waży byka imówi Ci np. że waży 700 i Ty w tym momencie ważysz drugi raz przedmiot razem z Bykiem i powinien ważyć tyle samo ,jeśli nie to znaczy ,że gościu kantuje. Pozdrawiam wszystkich hodowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

orzech dam Ci rade ngdy nie wchodz do wagi razem z bykiem !! bo zostana z Ciebie tylko łupinki

 

Jest to cena brutto a ubojnia taka mała w podlaskim

 

napisz jaka ubojnia Chyba ze taka mała ze gołym okiem nie widac!!

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateussz777    1

Ubijania jest w miejscowości rutki falki ale ja tam wozilem tylko na ubój bo mięso brał gościu który ma sklep mięsny i sam robi wędliny dał po 8 bo chciał mieć dobry towar na święta bo w takiej cenie żywej wagi cieżko sprzedać max 7.50 przynajmniej w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Litwin1988    1

a ja sprzedałem 1kw 4 mieszańce przez pośrednika do sokołowa średnia cena 12.5 plus wat wybicie ok 55%.miałem ważone na podwórku.z tego licze wbc bydło normalnie nakarmione. a pużniej waga na ubojni i pułtusze 2 R 1R+ i O+ z tego posrednik zabrał 150zł od sztuki za dostawe.kasa już na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

i jak ci kolego wyszła cena na wagę żywą

a swoją drogą Kaczyński pojechał oglądać byki do chłopa w oborze a sam głosował przeciw ubojowi brak słów na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurand125    0

oddałem przez KONRADA po drodze zgubiły po 70i90kg czyli ważyły mniej niż 500kg dzwoniłem do nich to powiedzieli że były zabiedzone ręce mi opadły bo byki aż się woziły a warzyłem na nowej wadze zakładowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@cinek a który teraz nie pojedzie,byle tylko głos oddać.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

oddałem przez KONRADA po drodze zgubiły po 70i90kg czyli ważyły mniej niż 500kg dzwoniłem do nich to powiedzieli że były zabiedzone ręce mi opadły bo byki aż się woziły a warzyłem na nowej wadze zakładowej

Twoje byki jechały, aż pod Warszawe wiec zanim pozbierali i dowieźli i ubili to kilka godzin minęło. Mi osobiście nie podoba się że nie mogę być przy wadze WBC. Ale na szczęście jest wiele ubojni pod Warszawą

Edytowano przez Ursus11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurand125    0

Twoje byki jechały, aż pod Warszawe wiec zanim pozbierali i dowieźli i ubili to kilka godzin minęło. Mi osobiście nie podoba się że nie mogę być przy wadze WBC. Ale na szczęście jest wiele ubojni pod Warszawą

 

Poszły do CHOBOTA

 

Twoje byki jechały, aż pod Warszawe wiec zanim pozbierali i dowieźli i ubili to kilka godzin minęło. Mi osobiście nie podoba się że nie mogę być przy wadze WBC. Ale na szczęście jest wiele ubojni pod Warszawą

 

Poszły do CHOBOTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

oddałem przez KONRADA po drodze zgubiły po 70i90kg czyli ważyły mniej niż 500kg dzwoniłem do nich to powiedzieli że były zabiedzone ręce mi opadły bo byki aż się woziły a warzyłem na nowej wadze zakładowej

Mi wydaje sie ze zostaly przekolczykowane na faktycznie zabiedzone byki U mnie jak byl klaszfikator z kondrada to przekonywal mnie ze tak mi dobrze wyjda zebym smialo zdawal bo on widzi mieso na nich Gdy powiedzialem mu o swoich obawach czy aby on wady wzroku nie ma ,to oznajmil mi ze wiecej lat klasyfikuje bydlo niz ja mam A ja mu na to ze skoro ma takie duze doswiadczenie to smialo moze mi zagwarantowac za wage zywa 8zl i dobijemy interesa Zostawil wizytowke i pojechal dalej

 

a ja sprzedałem 1kw 4 mieszańce przez pośrednika do sokołowa średnia cena 12.5 plus wat wybicie ok 55%.miałem ważone na podwórku.z tego licze wbc bydło normalnie nakarmione. a pużniej waga na ubojni i pułtusze 2 R 1R+ i O+ z tego posrednik zabrał 150zł od sztuki za dostawe.kasa już na koncie

Niewiem jak ten posrednik ale inni dostaja jeszcze za wywiazanie sie z umowy od zakladow Bo 150 zl to nie wiele by zarobil (jak by nie dolozyl)

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jak dla Ciebie 600zł to nie wiele to tylko gratulować. Sam byka trzymasz 20 miesięcy i może tyle ci na nim nie zostanie co jemu za kilka godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

karolr2 mi teraz sie nie zostanie nic a nawet dokladam do produkcji Ale czy byki od Litwina posrednik zaprowadzil do sokolowa (ok200 km ) na piechote ze liczysz ze zyskal 600 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

poludniowa wlkp wlasnie dzwoniłem do firmy slaby propozycja za hf 600 netto to 6 zl netto usiasc i plakac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Jak zobaczyłem Kaczyńskiego w oborze przy bykach to mało krew mnie nie zalała ;[

Jęczą jaką to krzywdę ruskie zrobili nam z wieprzowiną, a sami własnoręcznie nałożyli embargo na wołowinę wprowadzając zakaz ubojów rytualnych.

Nie wiem co dostał chołop za wpuszczenie kaczora do obory z bykami, ale na jego miejscu pogoniłbym tych hipokrytów z miejsca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Był u lokalnego zagorzałego lidera PIS...

Jaka cena w okolicach Konina, kogo polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

i jak ci kolego wyszła cena na wagę żywą

a swoją drogą Kaczyński pojechał oglądać byki do chłopa w oborze a sam głosował przeciw ubojowi brak słów na to

Dokładnie, teraz się będzie podlizywał wsi bo wybory blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia104    8

karol73

To jest handlarz z Żelechowa, nazywa się Adam Fiołna. Sama sprzedałam mu parę sztuk, jak najbardziej wypłacalny, ale kantuje na wadze i to mocno. Jeszcze w zeszłym roku w mojej okolicy skupował sporo bydła, ale bardzo szybko popsuł sobie opinię i teraz go nie widzę. Jak chcesz mu sprzedać to pilnuj wagi albo sobie zważ wcześniej.

Teraz sprzedajemy bydlaki do Wojciecha Kościeszy, ma skup w Miastkowie Kościelnym. Ale jak jest więcej sztuk to przyjedzie do gospodarstwa. Cena za kg jest może o parę grosików niższa, ale przy ważeniu łapek w kieszeni nie trzyma, jak Fiołna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Tykocin - ceny z dziś. Byki R -11,90 zł netto U -12,20 zł netto Waga żywa powyżej 600 kg od 6,30 do 7,30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

To Tykocin pojechal po cenie Chyba zmieniaja taktyke Malo kupowac ,tanio placic ,duzo zarobic !! Bo nie sadze aby pejsaty ODBIORCA PRZESZEDL NA WEGETARIANIZM

 

Ktos sprzedawal tutaj ??

 

 

 

 

P.P.H.U. GRAMAR sp. z o. o.

lubelskie/włodawski

Przemysłowa 6

22-200 Włodawa cennik firmowy, 2014-04-14 9,40-13,20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek200    3

W Tykocinie mają teraz bydła w opór, to po co szaleć z ceną? Telefony im się urywają, bo jakieś tam mniejsze zakłady przestały bić przed świętami (??).

Oddane do nich 7 sztuk byków mięsnych w klasie E, cena 13.30zł brutto, jeszcze parę dni wcześniej dawali 13.90zł, miały pojechać po 14 a tu niespodzianka, jak nie chcesz po 13 to nie, skoczyło się na 13.3zł. Tydzien wczesniej Łuniewscy chcieli brać za 13.5, potem Łuniewscy też obniżyli do 13zł, więc można sobie pluć w brodę.

+4 krowy mieszańce, cena 10,5 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

dobry miales towar skoro klasa E Ja rozmawialem kiedys z klasyfikatorem ktory BB zaliczyl do U Pytam go jak wyglada klasa E ? a on ,ze nie powie mi bo jeszcze nie widzial !!

 

Jak sie wybily procentowo ?

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj