akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Ja licze tak

waga netto 658-100%

mieso. 438-x

x=438•100/658=66,5

no o ile dane prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

handlarze kupuja takie okamione byki i jakos na tym wychodza, wiec to musi sie jakos opłacac te sprzedawanie poubujowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja licze tak

waga netto 658-100%

mieso. 438-x

x=438•100/658=66,5

no o ile dane prawdziwe

Liczysz dobrze , tylko że jeśli byki nie karmione to nie należy odliczać skitki, a liczyć wybicie z wagi żywej.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lech04tr    1

 

Nie Rzepniewo tylko Rzepniki okolice Zabłudowia, a cena taka jak piszesz bo bylem na skupie i widzialem po ile placą.

 

ojciec zawsze przekręca i się tak od niego nauczyłem :D, dzwonił jeszcze do Budlewa ale tam już ceny nie podał, ma przyjechać oglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Na czwartek mam umówione byki ,mieszańce mm po 7 i 6.8 netto do Biernackiego.6% potrącenia i gotówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lech04tr    1

skitka czy okarmienie jak co niektórzy nazywają to czy okarmiony czy nie to i tak liczą potrącenie wiec przed sprzedażą opłaca się konkretnie nakarmić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

handlarze kupuja takie okamione byki i jakos na tym wychodza, wiec to musi sie jakos opłacac te sprzedawanie poubujowo

znajomy handlarz mi to kiedyś wytłumaczył. Każdy zakład ma 2 cenniki jeden dla hodowców drugi dla handlarzy. Różnica 1zł na tym dla handlarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tak obdzwoniłem kilka zakładów wtedy i maks co dawali za R to było 12zł netto a on dał mi ponad 7zł netto na żywo. Mówił że dostanie za nie ponad 13zł netto i nie oszukają go na zakładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Dziwnie dobre wybicie , tak z ciekawości -waga brutto i netto u Ciebie w gospodarstwie? Byki karmione do odbioru?

Ważone na zakładzie, karmione do oporu bo mieli przyjechać w piątek a byli w czwartek

Ja licze tak

waga netto 658-100%

mieso. 438-x

x=438•100/658=66,5

no o ile dane prawdziwe

ja liczę tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus85    0

Koledzy mam pytanie co możecie powiedzieć o firmie skupującej bydło PHU-RAWA z Sypniewa w Mazowieckim. Proszę o opinie. Pilne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Dziś przyszła faktura za 3 simy sprzedane do łukowa na wbc cena 12.5 + VAT

1. waga żywa 708 kg -waga netto 658 kg mięso 438 kg wybojowość 66,5% cena po przeliczeni za wagę żywą 8,98 zł

2, waga żywa 634 kg -waga netto 590 kg mięso 386 kg wybojowość 65,5% cena po przeliczeni za wagę żywą 8,84 zł

3, waga żywa 694 kg -waga netto 646 kg mięso 432 kg wybojowość 67% cena po przeliczeni za wagę żywą 9,04 zł

 

Jak by nie liczyc to pomimo srednio dobrej ceny (12,5zl ) wbc to byki wyszly rewelacyjnie jak na obecne warunki !!! a klasowo wszystkie R czy moze ktorys U??

Prawda jest ze zaklady maja dwa cenniki jJeden dla nas a drugi dla handlarzy !!

Jutro przyjedzie przectawiciel to zaproponuje aby mnie rozliczyl z dilerskiego cennika !! he

Jeden ze znajomych handlarzy mowil ze nie dotyka sie do byka jesli nie widzi zarobku w granicach 500zl

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

ABP Pniewy na dziś 12,00 w R. cholernie byki spadły ale pocieszył mnie kierownik że taka panika na rynku sie zrobiła przed świętami i stąd ta cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Na czwartek mam umówione byki ,mieszańce mm po 7 i 6.8 netto do Biernackiego.6% potrącenia i gotówka.

Gotowka ale w cenie netto??

 

łódzkie dziś sprzedany byczek MM 983 kg brutto cena 7zł +wat,stały odbiorca.

powiem że to mój rekord w wadze.

podobno tendencja spadkowa.

mialeś go od malego cielaka ?? ile mial miesiecy (tak faktycznie a nie w paszporcie )??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Jak by nie liczyc to pomimo srednio dobrej ceny (12,5zl ) wbc to byki wyszly rewelacyjnie jak na obecne warunki !!! a klasowo wszystkie R czy moze ktorys U??

Prawda jest ze zaklady maja dwa cenniki jJeden dla nas a drugi dla handlarzy !!

Jutro przyjedzie przectawiciel to zaproponuje aby mnie rozliczyl z dilerskiego cennika !! he

Jeden ze znajomych handlarzy mowil ze nie dotyka sie do byka jesli nie widzi zarobku w granicach 500zl

 

Kolego powiedz temu twojemu pożal sie boże handlarzowi żeby zmienił proszki bo te już na niego niego nie działają. za stówe będzie ciągnął byka na samochód tylko niech uważa żeby mu żylaki na mózgu nie popękały,takiego idiote to jak przyjedzie na podwórko to desko na kant i w nery ,niech idzie do łopaty i tam sobie zarobi. ogólnie tendencja zniżkowa zwłaszcza na byka są zakłady co mają cene 11,60 kl O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dzisiaj obdzwoniłem kilku odbiorców. Skiba 11.40 O 11.60R na żywo mm 6.90max hf 6zł max. Chomiaki 7.10max. Zielaziński 6.50max biernacki 7.20 max ceny netto. Każdy mówi o spadkach na przyszły tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

 

Kolego powiedz temu twojemu pożal sie boże handlarzowi żeby zmienił proszki bo te już na niego niego nie działają. za stówe będzie ciągnął byka na samochód tylko niech uważa żeby mu żylaki na mózgu nie popękały,takiego idiote to jak przyjedzie na podwórko to desko na kant i w nery ,niech idzie do łopaty i tam sobie zarobi. ogólnie tendencja zniżkowa zwłaszcza na byka są zakłady co mają cene 11,60 kl O

U ciebie chyba pieniadze maja inna wartosc bo na podlasiu jesli malby stowe zarobic to nie przyjedzie nawet popatrzec na byka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Koledzy mam pytanie co możecie powiedzieć o firmie skupującej bydło PHU-RAWA z Sypniewa w Mazowieckim. Proszę o opinie. Pilne!!!

Nie wiem jak teraz ale jak byli rok temu u minie to chcieli na wadze oszukać (byki miałem przeważone na swojej wadze) na byku ok 55kg trzy razy samochód przestawiali w końcu waga pasowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Jak by nie liczyc to pomimo srednio dobrej ceny (12,5zl ) wbc to byki wyszly rewelacyjnie jak na obecne warunki !!! a klasowo wszystkie R czy moze ktorys U??

Prawda jest ze zaklady maja dwa cenniki jJeden dla nas a drugi dla handlarzy !!

Jutro przyjedzie przectawiciel to zaproponuje aby mnie rozliczyl z dilerskiego cennika !! he

Jeden ze znajomych handlarzy mowil ze nie dotyka sie do byka jesli nie widzi zarobku w granicach 500zl

Tak- dokładnie taką samą kwotę słyszałem w ubojni - handlarz musi zarobić minimum 500 zł na byku A co do doświadczonych przypadków to tego samego dnia za podobne byki handlarz chciał dać mi 6,5 zł a znajomemu dał 7,8 zł ( z tym że ten znajomy dostał po znajomości tak dobrą cenę - podejrzewam że po prostu bez zysku handlarza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Gotowka ale w cenie netto??

 

 

mialeś go od malego cielaka ?? ile mial miesiecy (tak faktycznie a nie w paszporcie )??

 

Gotówka 7+vat czyli 7.49 na rękę.

wpłacam na konto i odsyłam dowód wpłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek326    0

slyszalem ze cena ponoc nadul ma isc

 

sprawa uboju jest jusz w sejmie ciekawe co zrobia ci nasi poslowie ponoc od lipca maja odnas wlosi wolowine brac tak mi muwil przedstawiciel firmy biernackiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedawał ktoś z was leżaka?krowę lub byka,jak u was płacą za takie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj