akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Chyba chodzi o Handlarza z Bargłowa Kościelnego (Netta Folwark). Ma kilku ludzi którzy jeżdżą na telefon, ale 500 sztuk to chyba miesięcznie skupują- i to byłby dobry wynik.

w Poniedziałek oddałem do niego Byka HO 650kg ważyłem na swojej wadze, sprzedałem jako WBC dziś przyszedł przelew wyszło po 7.2zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

komu sprzedawales? moze Pawłowiczowi? czemu w dół

tak pawlowicz brał, mowil ze cena od poniedzialku spadnie, swinie juz podobno poecialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

cena idzie w gore znajomy co kupuje mi dzis mowil 8zł na podlasiu za ładnego byka to jak najbardziej realna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

500szt tygodniowo? Jeden człowiek? nierealne , spuść bo masz z czego :D

Myślałem że ma swoją wagę

Kupuje on i jego ojciec do tego pomaga mu 2 braci i siostra i jeszcze zatrudnia 15 ludzi. Handluje bydłem wszelkiego rodzaju zaczynając od cielaków, roczne byczki i jałówki, jałówki cielne króre równierz sprzedaje hodowcom, dorosłe byki jałowice stare krowy i bydło pourazowe. Ma chyba ze 6 małych samochodów na które włazi po 5-7 szt. bydła. Kupują w skupach (u nas w dawnym GS-ie) codziennie od poniedziałku do czwartku.Do jednej miejcowości jedzie on z 3 samochodami i pracownikami i zworzą bydło z okolicy 15-20 km. a ojciec ze swoją ekipą jeden dzień kupuje u siebie na miejscu a pozostałe dni jedzie do innych miejscowaści.co tydzień w dany dzień wracają na ten sam wykup i tak w kółko. kołomnie na jeden skup kupią ok 80-100 szt. i mówi że tu zawsze jest mniej niż w innych. a jakiś miesiąc temu to skupili 134 sztuki sam na własne oczy widziałem na wykupie jest miejsca na 120 sztuk i wszystkie były pełne a i te 3 ich samochody też były pełne. a jeśli ktoś mi nie wieży jego sprawa moge podać numer to tego gością i możecię dzwonić i się przekonacię

Tyle w temacie pozdrawiam Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu22    1

W mojej okolicy skupy zlikwidowane, nawet nie wiem gdzie jest najbliższy skup i jak daleko ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kupuje on i jego ojciec do tego pomaga mu 2 braci i siostra i jeszcze zatrudnia 15 ludzi. Handluje bydłem wszelkiego rodzaju zaczynając od cielaków, roczne byczki i jałówki, jałówki cielne króre równierz sprzedaje hodowcom, dorosłe byki jałowice stare krowy i bydło pourazowe. Ma chyba ze 6 małych samochodów na które włazi po 5-7 szt. bydła. Kupują w skupach (u nas w dawnym GS-ie) codziennie od poniedziałku do czwartku.Do jednej miejcowości jedzie on z 3 samochodami i pracownikami i zworzą bydło z okolicy 15-20 km. a ojciec ze swoją ekipą jeden dzień kupuje u siebie na miejscu a pozostałe dni jedzie do innych miejscowaści.co tydzień w dany dzień wracają na ten sam wykup i tak w kółko. kołomnie na jeden skup kupią ok 80-100 szt. i mówi że tu zawsze jest mniej niż w innych. a jakiś miesiąc temu to skupili 134 sztuki sam na własne oczy widziałem na wykupie jest miejsca na 120 sztuk i wszystkie były pełne a i te 3 ich samochody też były pełne. a jeśli ktoś mi nie wieży jego sprawa moge podać numer to tego gością i możecię dzwonić i się przekonacię

Tyle w temacie pozdrawiam Mateusz

Szczerze to jakoś to bardzo dziwne, jak dla mnie, że tyle kupuje, a wagi swojej nie ma .

 

W moich stronach nie ma skupów, każdy sprzedaje na podwórku .

 

134 szt na jednym skupie? Powiedz to komuś kto w życiu nie widział byka :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Kupuje on i jego ojciec do tego pomaga mu 2 braci i siostra i jeszcze zatrudnia 15 ludzi. Handluje bydłem wszelkiego rodzaju zaczynając od cielaków, roczne byczki i jałówki, jałówki cielne króre równierz sprzedaje hodowcom, dorosłe byki jałowice stare krowy i bydło pourazowe. Ma chyba ze 6 małych samochodów na które włazi po 5-7 szt. bydła. Kupują w skupach (u nas w dawnym GS-ie) codziennie od poniedziałku do czwartku.Do jednej miejcowości jedzie on z 3 samochodami i pracownikami i zworzą bydło z okolicy 15-20 km. a ojciec ze swoją ekipą jeden dzień kupuje u siebie na miejscu a pozostałe dni jedzie do innych miejscowaści.co tydzień w dany dzień wracają na ten sam wykup i tak w kółko. kołomnie na jeden skup kupią ok 80-100 szt. i mówi że tu zawsze jest mniej niż w innych. a jakiś miesiąc temu to skupili 134 sztuki sam na własne oczy widziałem na wykupie jest miejsca na 120 sztuk i wszystkie były pełne a i te 3 ich samochody też były pełne. a jeśli ktoś mi nie wieży jego sprawa moge podać numer to tego gością i możecię dzwonić i się przekonacię

Tyle w temacie pozdrawiam Mateusz

z jakiego jesteś rejonu.

bajki to możesz wciskać małemu dziecku,a nie na forum poważnych ludzi.te sztuki to z całego miesiąca. :D :D :D


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

nawet na 3 tiry się nie pomieszczą może zapomniałeś przecinka postawić w tych 134 powinno być 13,4

jak tyle skupuje co tydzień to jaki problem zrobić zdjęcie i je wstawic na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Panowie, widać jak mało wiecie o realiach rejonu Podlasia...

Widocznie 100 sztuk bydła na oczy nie widzieliście. @maly1992 w żadnej kwestii nie mija się z prawdą, ale co tu dużo gadać każdy najmądrzejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

nawet na 3 tiry się nie pomieszczą może zapomniałeś przecinka postawić w tych 134 powinno być 13,4

jak tyle skupuje co tydzień to jaki problem zrobić zdjęcie i je wstawic na AF

a mi to wisi i powiewa czy mi wierzycie czy nie napisałem tylko jaką dają cene i jaki to handzlarz jak prosiliście. nie będe z cudzego bydła zdjęć robił. Swojej wagi nie ma bo dnia by mu zabrakło żeby do każdego na podwórko osobiście jechać. ale tak jak MarcinO10 powiedział mało znacie podlasie i każdy najmądrzejszy. a jak sperzedajecie byka czy dwa raz na jakiś czas to nie myślcie że każdy tak robi i że kupiec specjalnie go wiezie do ubojni bo by na swoje nie wyszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

3 dni temu byk 718 kg 8 zł brutto podlaskie pieniądze na kono przyszły wczoraj po południu. Taki handel to ja rozumiem:)

.... przyjeżdża na telefon jedzie się na najbliższą wagę w okolicy waży mówi cene( zawsze niższą trzeba się targować to dożuca) i jak pasuje to ok a jak nie to odwozi zwierzaka do obory. Tygodniowo skupuje ok. 300-500 sztuk

Swojej wagi nie ma bo dnia by mu zabrakło żeby do każdego na podwórko osobiście jechać.

 

 

 

Wynika z tych cytatów, że sprzedałeś 1 sztukę , a on do ciebie po nią przyjechał , pojechał gdzieś tam zważyć , a gdybyście się nie dogadali , odwiózł by byka do obory .

A potem piszesz że w ten sposób skupuje 500szt tygodniowo ,

Potem piszesz że , kupuje na skupach , jeszcze potem że nie ma swojej wagi bo by mu czasu zbrakło do każdego na podwórko jechać.........

Kolego gubisz sie w zeznaniach , inaczej mówiąc bajki piszesz :P:D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Był u mnie handlarz w piątek szykują eksport do Włoch za LM i CH bez targowania oferował mi 8,2 za 16 szt. Kazałem mu przyjechać za 2 tyg i myślę że jeszcze cenę podbije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

We Włoszech za dobre mięsne bydło można dostać prawie 2x tyle co u nas

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

Wynika z tych cytatów, że sprzedałeś 1 sztukę , a on do ciebie po nią przyjechał , pojechał gdzieś tam zważyć , a gdybyście się nie dogadali , odwiózł by byka do obory .

A potem piszesz że w ten sposób skupuje 500szt tygodniowo ,

Potem piszesz że , kupuje na skupach , jeszcze potem że nie ma swojej wagi bo by mu czasu zbrakło do każdego na podwórko jechać.........

Kolego gubisz sie w zeznaniach , inaczej mówiąc bajki piszesz :P:D

nie gubie się w zeznaniach jak to pięknie ujołeś sprzedaje do niego już od ok 4 lat i jak chcem sprzedać to czekam do najbliższego wtorku (bo we wtorki prowadzi skup najbliżej mojej miejscowości) dzwoni się do niego przyjeżdża kierowca zabiera zwierze, po drodze zabiera jeszcze od innych i jedzie się na skup na wage gdzie on waży i mówi cene jak pasuje to sprzedajerz a jak nie to odwozi do obory, bydło zwozi zazwyczaj 3 kierowców.

Ale panowie co tu dużo gadać jeżeli jeździcie tylko z domu na pole i z powrotem i żeby u was supić 100 sztyk bydła to trzeba wojewódstwo całe przejechać to nie dziwne że mi nie wierzycie nie myślcie że tak wszędzie jest nie przyrównujcie wszystkiego do swojego podwórka mamy XXI wiek i świat idzie z postępem bo jak widać u was stoi i w innych rejonach ludzie powiększają swoje stada i żeby skupić 100 szt. na dzień co tydzień to tylko pare małych wiosek potrzeba tutaj to jest norma lub po prostu zazdrościcie że gdziś jest lepiej niż u was

see you later ;)

Edytowano przez maly1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

nikt nikomu nie zazdrości a nie sory zazdroszczę wam wywalania gnoju od byków naprawdę ciekawa praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@mały czy ty wiesz co piszesz.byka zabiera,jak cena nie pasuje to odwozi kto tak sprzedaje,chyba tylko ty.ile on straci na wadze ile stresu jest dla niego.z tego co piszesz to twoje byczki to są potulne jak barany,ładnie wejdą na samochód potem zejdą na wagę,a jak cena nie pasuje to jeszcze ładnie wejdą do obory.moje takie byczki takie nie są.zdarzają się wariaty,trochę mają coś z głową.

Sorry ale nie wywyższaj się co to nie TY.myślisz że są tylko dwa kierunki wyjazdów,co rolnik nie ma innych kierunków.

świat idzie z postępem byka zawieść,a jak nie pasuje to odwieść. ale mi postęp :D

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Litwin1988    1

milanowski bo o nim pisze mały ma faktycznie duży obrót bydłem jest z mojego regionu i takie dni do 100 szt ma ale to większość wybrakowane krowy także niema co się dziwić podlasie bydłem stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Odchodzicie od tematu a ja w nim chcę przeczytać o cenach a nie czy ktoś komuś wieży czy nie. W tym tygodniu za ładnego byka 8zł można było dostać. A rano będzie wiadomo jakie będą ceny na ten tydzień wystarczy zadzwonić do kilku ubojni i zapytać o cenę na ten tydzień i jaka była za poprzedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj