akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

danio1989    0

 

 

 

Ojciec Sprzedawał do nich od samego początku jak firma powstała .Przejąłem gospodarstwo 3 lata temu przewinęło się kilka firm skupujących bydło u mnie dla sprawdzenia rynku. Wróciłem Do Murawskich. Mieszkam 6 km od Żerkowa. Nigdy nie było problemów z płatnościami

 

Też im kiedyś oddawałem i nie narzekałem na płatności. Po prostu ostatnio zawiodłem się trochę na Biernackim i chciałem po nich zadzwonić, ale ktoś mnie ostrzegał co do ważenia. Dlatego badam jakie macie spostrzeżenia głownie co do tego aspektu bo wagi swojej nie posiadam.

 

Wiem, że nie w temacie ale zapytam ostatnio dostałem propozycje za jałówkę cielną HO (wysoka) 4700+VAT od BM Kobylin. Co o tym sądzicie? Dużo, mało? Nie trzymam bydła mlecznego także pojęcie mam nie za duże co do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

więc dobre 5tyś, ładne jałówki cielne [bez pochodzenia] po tyle chodzą w tej chwili,więc cena ok,tylko dziwne dla mnie że to propozycja od zakładu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4

5 sztuk- cena 6,3 + vat, średnia waga netto 680 kg

do łuniewskich- byki hf

Edytowano przez lszczepa1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

u nas posrednik placi pod limit wagowy ,ponad 600 kg 7 zeta ale przy sprzedarzy bywa ruznie przyjerzdza z łudzkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

sasiad sprzedal sztuke posrednikom z turku . termin platnosci podobno bez zarzutu niecale dwa tygodnie kasiora juz jest ciekawe czy na wadze nie oszukuja nawet samemu karza sie zwarzyc a co do terminu miesiaca to bym sie bal musisz ponaglic morze sie zwineli trzeba sprawdzic wykaz posrednikuw wweterynarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

chyba sie ruszyło !! bo dzis z dwóch ubojni dzwonili jednego wysmialem ale drugi proponowal za ładne 7.5 zł + VAT Mowil ze przy całym transporcie moze cos dozucic Zobaczymy co powie jak obejzy byki Mariusz podlasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

3 dni temu byk 718 kg 8 zł brutto podlaskie pieniądze na kono przyszły wczoraj po południu. Taki handel to ja rozumiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

2 sztuki czarno białe 670 i 680 kg 20 miesięcy u nas- 6,5 netto 7% strączki

łódzkie powiat brzeziński

podobno od poniedziałku cena w dół

Edytowano przez szwagier24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

Ciekawe ile cie kolego na wadze skubneli he he.. Niemasz sie z czego cieszyc.

nic nie skubneli waga była sprawdzana przed i po warzeniu a pozatym oni nie kantują na wadze a zrzutke dał najniższą 7%. Byczek to 75% SM wydawał się niepokaźny aż się sam zdziwiłem ze tyle pociągną. Za 100% LM i wadze powyżej 800 kg płaci nawet po 8.5 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Wszystkim placa mniej a u ciebie akurat taka cena. Cos dziwne to troche. Ale niech tam ci bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

2 sztuki czarno białe 670 i 680 kg 20 miesięcy u nas- 6,5 netto 7% strączki

łódzkie powiat brzeziński

podobno od poniedziałku cena w dół

komu sprzedawales? moze Pawłowiczowi? czemu w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

Wszystkim placa mniej a u ciebie akurat taka cena. Cos dziwne to troche. Ale niech tam ci bedzie.

Jeśli nie wierzysz to moge dać ci nr tel. do tego gościa zadzwonisz i zapytasz po ile płaci i się przekonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z tego co widze na portalach monitorujacych ceny bydła to cena idzie w góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

nic nie skubneli waga była sprawdzana przed i po warzeniu a pozatym oni nie kantują na wadze a zrzutke dał najniższą 7%. Byczek to 75% SM wydawał się niepokaźny aż się sam zdziwiłem ze tyle pociągną. Za 100% LM i wadze powyżej 800 kg płaci nawet po 8.5 brutto

W jaki sposób sprawdzałeś tą wagę?

Napisz co to za kupiec


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danio1989    0

czy Biernacki komuś zalega z wypłatą za bydło???

 

Niestety tak. Znajomy oddał na WBC koło miesiąca temu i nadal czeka.

 

U teścia też ostatnio brali parenaście sztuk mieli zrobić dzień wcześniej przelew i jak to u nich często bywa do 2-tygodni wyrównanie. Załadowali byki na pakę, a kasy nadal nie było, dopiero jak zagroził, że im paszportów nie wyda i byki będą ściągać pieniążki pojawiły się po kilkunastu minutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1992    0

W jaki sposób sprawdzałeś tą wagę?

Napisz co to za kupiec

ważyłem się przed a po kolega się ważył i dobrze wyszło waga zwykła starego typu nie elektroniczna. kupiec jest z netty koło augustowa, przyjeżdża na telefon jedzie się na najbliższą wagę w okolicy waży mówi cene( zawsze niższą trzeba się targować to dożuca) i jak pasuje to ok a jak nie to odwozi zwierzaka do obory. Tygodniowo skupuje ok. 300-500 sztuk bydła a płaci na 3 dzień po sprzedaniu bo sam mówi że dzieki temu ma dużo dostawców

Edytowano przez maly1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj