akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szaman1    159

Masz też orientację czy uczciwie zważone , bo np jak u kogoś na podwórku byk ważył brutto 800kg, a w ubojni przed ubojem, kilka czy kilkanaście godzin później, ważył niewiele mniej lub co gorsza więcej, to daje do myślenia

Faktycznie ale tylko w takim przypadku, i tylko jak się handlarzom sprzedaje bo wątpię żeby ubojnie bawiły się w takie coś jak już by chcieli oszukać na wadze to i w agencji napisali by co innego

PREZES91WLKP jakby to wszystko było robione uczciwie to by było tak jak piszesz, w Food works jest możliwość sprawdzenia jak się wybiły byki nawet jak sprzedajesz na żywą, każdemu kto im sprzeda na żywą z kwitka wychodzi że stracił bo byki się wybiły ładnie tak samo jak w twoim przypadku, ale jak drugą partię puścisz na WBC to wychodzi że zrobili cię w konia bo wybicie słabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Moje chyba jutro pojadą,chcę 8zł dają 7.80zł brutto ale rano ma jeszcze jeden typ podjechać i zobaczymy co zaproponuje.Ciężkie czasy w tej dziedzinie rolnictwa.Trzymałbym jeszcze ale paszy brak. Coś się ten najuczciwszy handlarz ostatnio nic nie udziela w temacie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

ja jeszcze czekam z moimi byczkami mają niecałe 24 miesiące pasze mam więc niespiesze się pochopnie z sprzedażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes8807    0

ja jestem z okolic Tucholi

 

ale było widać że brakowało im towaru bo był wcześniej szacować i cena nie była mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu22    1

Moje chyba jutro pojadą,chcę 8zł dają 7.80zł brutto ale rano ma jeszcze jeden typ podjechać i zobaczymy co zaproponuje.Ciężkie czasy w tej dziedzinie rolnictwa.Trzymałbym jeszcze ale paszy brak. Coś się ten najuczciwszy handlarz ostatnio nic nie udziela w temacie :(

Komu sprzedajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

wczoraj sprzedane 720 kg na wadze po 7,3 brutto do Kijowskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

ja jestem z okolic Tucholi

 

ale było widać że brakowało im towaru bo był wcześniej szacować i cena nie była mniejsza

Ta firma Rafalex skąd jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie chodzi o tą z Wilczych Błot Kościerskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Moje chyba jutro pojadą,chcę 8zł dają 7.80zł brutto ale rano ma jeszcze jeden typ podjechać i zobaczymy co zaproponuje.Ciężkie czasy w tej dziedzinie rolnictwa.Trzymałbym jeszcze ale paszy brak. Coś się ten najuczciwszy handlarz ostatnio nic nie udziela w temacie :(

Cena chyba nie jest najgorsza chyba że to czystorasowe to faktycznie nieciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jutro rano ma przyjechać Kościesza Wojciech rozmowa przez telefon o 8zł byki to simentale mieszańce. Handlował ktoś z nim. Byłem dzisiaj na skupie bo nie daleko mnie ma dwa punkty za krowę zapłacił po 6.20 ale miała 990kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

witam u nas płacą za byki HF po 6,20 jak jest sztuka naprawdę dobra to na max można 6,59 brutto wytargować

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroslaw0770    264

Jutro rano ma przyjechać Kościesza Wojciech rozmowa przez telefon o 8zł byki to simentale mieszańce. Handlował ktoś z nim. Byłem dzisiaj na skupie bo nie daleko mnie ma dwa punkty za krowę zapłacił po 6.20 ale miała 990kg

 

Ja kiedyś do niego sprzedawałem, kasę zawsze w przeciągu tygodnia przelewał na konto...Kiedyś płacił lepiej, teraz trochę słabiej, ja mam handlarza u mnie w wiosce który mi lepiej płaci i jemu sprzedaję ostatnio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Krowa 740kg po 5,50 brutto, byk hf 703kg 7 zlbrutto, byk 680kg simental czarnobiały 7,40 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beta00    0

Witam, myślę, że nie wzrośnie, jest zbyt dużo towaru na rynku, więc po co mają podnosić ceny, nakupią towaru po 7 zł i się będą śmiać, a rolnik jak zwykle po tyłku ma. Niedługo skończy się hodowanie z braku opłacaalności i ciekawe co będą kupowac cwaniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprzedane Biernackiemu mieszańce 6 sztuk poszły po 6.60 netto. Ale najlepsze jest to ze były ważone dzień wcześniej pierwsza sztuka się zgadzała ale na drugiej brakowało prawie 30 kg i jak powiedziałem ze troche mało waży ten byk to dostałem odpowieć ze przecie nie jest aż taki ładny no to ja mu na to ze ważyłem je dzień wcześniej i zaraz gadka była inna zegnaliśmy go z wagi niby wytarował i nagle się kila znalazły reszta już pasowała odkąd mam wage to trzeci przypadek kiedy się nie zgadzała ale po dyskusji zawsze brakujące kila sie znajdowały. Czasami mam ochote wziąć gruby kołek i po łbie najebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

koledzy mam pytanie: jak widzicie przyszlosc hodowli bydla? bo mam coraz wieksza ochote na rezygnacje. cena cielaka, koszty pasz do tego przerzucanie obornika a na koncu sprzedaz 7zl za mm i jeszcze jak kolega pisal handlarz patrzy zapierodlic 200zl na szt. gdzies uciekla ta motywacja do pracy po aferze z konina i zakazem uboju rytualego. dodam ze nie jestem hodowca sezenowym. odczuwacie takie zwatpienie czy jestem jedyny? przepraszam ze nie w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

mi czasami rece też opadają jeśli chodzi o te ceny... człowiek szarpie widłami od rana do nocy żeby zarobić a tu takie ceny. Jak się w dzień robi to się nie myśli za dużo o rezygnacji z byków ale jak przyjdzie wieczór albo niedziela to coraz częściej mam takie przemyślenia. byki wyprzedać ziemie dac sąsiadowi w dzierzawe i mi więcej zostanie na czysto na życie. dostać się do normalnej pracy 8h na dzień i żyć jak człowiek. a teraz to czasami się robi na okrągło w domu tylko spi. w niedziele i swieta oprzątać też trzeba. rzygać się chce czasem tą robota.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

7zł za kg to jest taka cena co nie zarobisz ani nie stracisz.wystarczy sobie przeliczyć ile dniówka wychodzi na dzień przez te dwa lata chodzenia przy byku to się odechciewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj