akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychunt    1

był u mnie kobylin i za pięknego mieszańca propnował 7.2 a za pozostałe 6 szt.po 6.5 odmówiłam bo na internecie jest 7.7 jestem z lubuskiego ,nie wiem komu najlepiej sprzedać bo niedawno hoduję byki i pierwszy raz sprzedaje co zrobić żeby mnie nie oszukali mocno ten największy to ma 800kg a inn 600-700kg

 

kto w lubuskim skupuje i nie oszukuje

 

 

 

Ubojnia kowal , dontex lub zm łuniewski . Ja aktualnie jak sprzedaje to tam dzwonie i pytam się o ceny. Wydają się w miare pewni aczkolwiek trzeba zawsze być czujnym .Niewiem jakie aktualnie mają ceny ale chyba 7,7 netto za kg to cięzko dzisiaj dostać . Z Zm Kobylin daj sobie spokój .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Faktycznie ceny nierealne, jak na tą wagę. Co to za kupiec?

Sprawdź w ARiMR podając nr kolczyka ile ważyły w ubojni żywe

Cena realna, tylko widać jak ob...bali na wadzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber912    4

Dziś sprzedawałem byka HF waga 700 kg brutto.Cena za kg to 6.50+vat.

woj.opolskie,powiat Kluczborski :)

podaj namiary i jak z płatnościom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes8807    0

mariuszd93 jak to sprawdzić w ARiMR oni posiadaja takie informacje?

 

Łuniewscy na naszym terenie ostatnio słabiej płacą i są mało terminowi z kasą najmniej 16 dni a nawet słyszałem,że dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Podajesz numer kolczyka i mówisz że chcesz sprawdzić wagę sztuki w ubojni , podadzą Ci ile mięsa wyszło , ile ważyła żywa sztuka przed ubojem , gdzie i kiedy ubite .

Możesz osobiście lub przez telefon

A komu sprzedawałeś ? @grześ ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodzio    0

dziś ja sprzedałem jałoszkę mm 650 kg za 6,3 i 4 % brudu cena z vat

6 byczków hf 630 sztuka 6,3 i 4% brudu cena z vat

za hf max można u niego wyrwać 7 z vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

ja dziś zadzwoniłem do agencji-chciałem sprawdzić wagę po kolczyku jak pisaliście.To 2 urzędników ze mną gadało i nic konkretnie nie odpowiedzieli.Byli zaskoczeni,że coś od nich chce a pozniej chcieli mi wmówić ,że już w tej sprawie do nich dzwoniłem.Sami do końca nie wiedzieli czy mają te dane.Na końcu powiedzieli ,że po co mi ta wiedza-przecież w gospodarstwie przed załadunkiem i zważą :wacko: Na taki argument to nie wiedziałem co odpowiedzieć-zamurowało mnie ;)

Mój stały odbiorca w zeszłym tyg za MM ładne max 6,50 +vat, dziś dzwoniłem to 7 +vat.Tendencja wzrostowa choć uważam ,że to tak mało jak za czysto rasowe Piemontese .Jeszcze trochę poczekam lub poszukam innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes8807    0

jest to ubojnia w okolicach Kościerzyny w Pomorskim z tego co mówił klasyfikator ubijają ok 150 szt. dziennie więc nie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

brutus44

 

 

 

 

Na pytanie po co ta wiedza odpowiedz żeby sprawdzić uczciwość handlarza , jak dalej nie zechcą podać-To poproś z kierownikiem biura .

Faktycznie że nawet nie wszyscy pracownicy wiedzą że jest taka możliwość i jak to znaleźć , ale da się na pewno

,

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

urzędnik o nieznanym zaszeregowaniu poprosił pozniej kierownika i z nim rozmawiałem.Kierownik powiedział ,że na terenie naszego powiatu nie ma ubojni bydła-wtedy ja-że mają dane tylko z naszego powiatu w komputerze,kierownik-nie ,mamy dane z całego kraju.Ale do końca nie wiedział jakie mają te dane.Więc taka to była rozmowa-w sumie to mądrzejszy po niej nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobra    17

To nie Wałków a Trzebin, gmina Dobrzyca a nie Koźmin.

Paweł masz racje że to Trzebin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

ostatnią sprzedaż sprawdzałem agencji do jakiej ubojni trafiły moje byczki i pracownik był zdziwiony że oto pytm skoro sprzedałem pośrednikowi. jeśli jest możliwość sprawdzenia wagi po dotarciu sztuki do ubojni to następnym razem chętnie sprawdze . dzięki kolego za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Właśnie dzisiaj będąc przy okazji w ARIMR sprawdziłem swoje ostatnie 4 sztuki sprzedane i odziwo dosyć dobra waga półtuszy wyszła,więc trzeba będzie sie zastanowić nad sprzedażą poubojową.

Dzięki Koledzy za info o takowej możliwości.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mariuszd93 jak to sprawdzić w ARiMR oni posiadaja takie informacje?

 

Łuniewscy na naszym terenie ostatnio słabiej płacą i są mało terminowi z kasą najmniej 16 dni a nawet słyszałem,że dłużej.

no to kolego kto płaci lepiej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Też dziś pojechał h-o 710 kg. po 6.80 +vat na równe 7 się nie zgodził ale chociaż waga pewna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Właśnie dzisiaj będąc przy okazji w ARIMR sprawdziłem swoje ostatnie 4 sztuki sprzedane i odziwo dosyć dobra waga półtuszy wyszła,więc trzeba będzie sie zastanowić nad sprzedażą poubojową.

Dzięki Koledzy za info o takowej możliwości.

Jak byś im sprzedał na WBC to ty w agencji były inne dane( były by lżejsze). Moim zdaniem te sprawdzanie mija się z celem bo wątpię żeby jakaś ubojnia podawała inne dane niż na rozliczeniu. Ale jak im sprzedasz na żywą to wtedy mają wolną rękę piszą co im pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Dokładnie tak jak mówisz Mariusz.Przecież wiadomo że jeśli sprzedaż na WBC i waga półtuszy będzie np.400kg to i w agencji tak podadzą,bez względu na to czy faktycznie tyle ważyły.Ale gdy sprzedajesz na wagę żywą(tak jak ja do tej pory) możesz orjentacyjnie sprawdzić sobie na ile wybijają się sztuki i czy warto wogóle rozważać sprzedaż na WBC.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Masz też orientację czy uczciwie zważone , bo np jak u kogoś na podwórku byk ważył brutto 800kg, a w ubojni przed ubojem, kilka czy kilkanaście godzin później, ważył niewiele mniej lub co gorsza więcej, to daje do myślenia


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

ja ostatnio w zeszły poniedziałek do firmy piksel.gif"Rafalex" za ncb w wadze ok 700kg 7zł +vat

Skąd jesteś bo klasyfikator z firmy RAFALEX był u mnie w czwartek i za ncb dawał 6.9 zł i mówił że za ncb nikomu tyle nie proponował a za mm dawał 7.1 zł a byki ok 800kg wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj