akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

mariuszd93    559

byk 715 kg, SM cena 7,80 5% strącenia wiek 24 miesiące, przód i zad ładne, ale troszke góra gorsza.

Byk sm biało czarny waga ok 650 z poniedziałek ma przyjechać i mówi że po 7.50 z VAT jak będzie dobry to mówił że coś dołoży jak dobra cena?

Napiszcie koledzy co to za kupcy


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudzinski-m    1

Witam,

 

 

Nazywam się Dudzinski Marek , jestem przedstawicielem ds. skupu bydła na terenie Wielkopolski i Dolnego Śląska w firmie OSI GROUP FOODWORKS, zajmuję się kontraktacją cen bydła oraz certyfikacją gospodarstw. OSI POLAND FOODWORKS jest jednym z krajowych przedstawicieli amerykańskiego koncernu OSI GROUP, działającego na rynkach całego świata od ponad 100 lat. Marka OSI cieszy się znakomitą reputacją na całym świecie, będąc synonimem najwyższej jakości wołowiny, a dla hodowców pozostaje szanowanym Partnerem w codziennej hodowli.

 

Polski zakład produkcyjny, zlokalizowany jest w Chróścinie k. Góry (na granicy woj. Dolnośląskiego i Wielkopolskiego), to jeden z największych zakładów ubojowych i rozbiorowych operujących na polskim rynku bydła rzeźnego.

 

OSI POLAND FOODWORKS prowadzi skup bydła (byki, krowy, jałówki) na terenie całego kraju w oparciu o trzy bazy skupowe. Oferuje hodowcom bydła wysokie standardy obsługi, pewne płatności i system kontraktacji za który jestem odpowiedzialny pozwalający na stabilny rozwój hodowli bydła oraz oferowanie wyższych cen w skupie! W celu uzyskania o nas większe ilości informacji zapraszam na stronę foodworks.pl

 

W razie pytań proszę dzwonić pod numer telefonu: 603-217-935

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Witam,

 

 

Nazywam się Dudzinski Marek , jestem przedstawicielem ds. skupu bydła na terenie Wielkopolski i Dolnego Śląska w firmie OSI GROUP FOODWORKS, zajmuję się kontraktacją cen bydła oraz certyfikacją gospodarstw. OSI POLAND FOODWORKS jest jednym z krajowych przedstawicieli amerykańskiego koncernu OSI GROUP, działającego na rynkach całego świata od ponad 100 lat. Marka OSI cieszy się znakomitą reputacją na całym świecie, będąc synonimem najwyższej jakości wołowiny, a dla hodowców pozostaje szanowanym Partnerem w codziennej hodowli.

 

Polski zakład produkcyjny, zlokalizowany jest w Chróścinie k. Góry (na granicy woj. Dolnośląskiego i Wielkopolskiego), to jeden z największych zakładów ubojowych i rozbiorowych operujących na polskim rynku bydła rzeźnego.

 

OSI POLAND FOODWORKS prowadzi skup bydła (byki, krowy, jałówki) na terenie całego kraju w oparciu o trzy bazy skupowe. Oferuje hodowcom bydła wysokie standardy obsługi, pewne płatności i system kontraktacji za który jestem odpowiedzialny pozwalający na stabilny rozwój hodowli bydła oraz oferowanie wyższych cen w skupie! W celu uzyskania o nas większe ilości informacji zapraszam na stronę foodworks.pl

 

W razie pytań proszę dzwonić pod numer telefonu: 603-217-935

 

Pozdrawiam!

 

Jeszcze kilka miesięcy takich cen a za dwa lata po byki do Argentyny. Albo do krowiarzy prosić żeby sprzedał starą krowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam,

 

 

Nazywam się Dudzinski Marek , jestem przedstawicielem ds. skupu bydła na terenie Wielkopolski i Dolnego Śląska w firmie OSI GROUP FOODWORKS, zajmuję się kontraktacją cen bydła oraz certyfikacją gospodarstw. OSI POLAND FOODWORKS jest jednym z krajowych przedstawicieli amerykańskiego koncernu OSI GROUP, działającego na rynkach całego świata od ponad 100 lat. Marka OSI cieszy się znakomitą reputacją na całym świecie, będąc synonimem najwyższej jakości wołowiny, a dla hodowców pozostaje szanowanym Partnerem w codziennej hodowli.

 

Polski zakład produkcyjny, zlokalizowany jest w Chróścinie k. Góry (na granicy woj. Dolnośląskiego i Wielkopolskiego), to jeden z największych zakładów ubojowych i rozbiorowych operujących na polskim rynku bydła rzeźnego.

 

OSI POLAND FOODWORKS prowadzi skup bydła (byki, krowy, jałówki) na terenie całego kraju w oparciu o trzy bazy skupowe. Oferuje hodowcom bydła wysokie standardy obsługi, pewne płatności i system kontraktacji za który jestem odpowiedzialny pozwalający na stabilny rozwój hodowli bydła oraz oferowanie wyższych cen w skupie! W celu uzyskania o nas większe ilości informacji zapraszam na stronę foodworks.pl

 

W razie pytań proszę dzwonić pod numer telefonu: 603-217-935

 

Pozdrawiam!

 

 

Gdzie znaleźć Wasz cennik ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

2xandrzej360 te ceny to brutto

chyba żartujesz bo dzwoniłem do nich i mówili mi że po 6,00 netto za hf a 6.50 za mm i na drugi dzień chcieli przyjechać - a jak znajomy kupuje u nich wołowinę to coraz drożej jest (po rozbiórce oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy sprzedawałem byki po 8.20 - 8.30 wołowina w sklepach była tańsza niż teraz . Produkcja trzody w Polsce raczej już się nie podniesie , a jak tak dalej będzie to producenci opasów zrezygnują lub przejdą na bydło mleczne . A w tedy zakłady mięsne będą przerabiać ślimaki Winniczki .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Witam,

 

 

Nazywam się Dudzinski Marek , jestem przedstawicielem ds. skupu bydła na terenie Wielkopolski i Dolnego Śląska w firmie OSI GROUP FOODWORKS, zajmuję się kontraktacją cen bydła oraz certyfikacją gospodarstw. OSI POLAND FOODWORKS jest jednym z krajowych przedstawicieli amerykańskiego koncernu OSI GROUP, działającego na rynkach całego świata od ponad 100 lat. Marka OSI cieszy się znakomitą reputacją na całym świecie, będąc synonimem najwyższej jakości wołowiny, a dla hodowców pozostaje szanowanym Partnerem w codziennej hodowli.

 

Polski zakład produkcyjny, zlokalizowany jest w Chróścinie k. Góry (na granicy woj. Dolnośląskiego i Wielkopolskiego), to jeden z największych zakładów ubojowych i rozbiorowych operujących na polskim rynku bydła rzeźnego.

 

OSI POLAND FOODWORKS prowadzi skup bydła (byki, krowy, jałówki) na terenie całego kraju w oparciu o trzy bazy skupowe. Oferuje hodowcom bydła wysokie standardy obsługi, pewne płatności i system kontraktacji za który jestem odpowiedzialny pozwalający na stabilny rozwój hodowli bydła oraz oferowanie wyższych cen w skupie! W celu uzyskania o nas większe ilości informacji zapraszam na stronę foodworks.pl

 

W razie pytań proszę dzwonić pod numer telefonu: 603-217-935

 

Pozdrawiam!

 

Może pan napisać jeszcze w tym temacie,oraz przy okazji by nam pan wyjaśnił co się stało że taka duża firma tak się szmaci robiąc nas rolników w ch...http://www.agrofoto.pl/forum/topic/48726-osi-poland-foodworks/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piniu92    0

jozmi masz racje netto netto coś mi się p....... sorki

 

szczerze nie wiem po ile wołowina jest po rozbiórce we wtorek jadę bo zamówiłem 20kg to zobaczę ale ddddddddddddddd pisze prawde też jak sprzedawałem byki po 8 wołowinę na tatara kupiłem za 22zł a w grudniu 2013r jak byłem kupić to po 25zł może dokładnie takie ceny nie były ale w przybliżeniu na kiełbasy 2 kosztuje chyba 15zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudzinski-m    1

Witam!

 

Panie KrzysztofWalo , ubojnia w Chróścinie ma nowych właścicieli, firma należy do grupy OSI , jednej z największych na świecie. OSI FOODWORKS jest w 100% wypłacalna, pieniądze są w kilku dniach na koncie sprzedawcy. Sprzedawca jest informowany telefonicznie o wybiciu przed wystawieniem faktury , proces uboju jest monitorowany od rozładunku zwierząt do samej klasyfikacji półtuszy, w razie wątpliwości jest wysyłany materiał do sprzedawcy na którym, ma on możliwość wglądu do całego procesu. Powtórzę , firma OSI jest firmą uczciwą, posiadającą najwyższe certyfikaty jakości , a więc nie ma tutaj mowy o oszustwie. Panie mariuszd93 cennik będzie dostępny na stronie w przyszłym tygodniu , o czym poinformuje.

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

a ja oddawałem w zeszłym roku do OSI... problemów z kasą nie było ale płacą mniej niż ABP POLAND. z ZM KOBYLIN już nie handluje bo oddałem prawie 500 kg byka mieszańca który chorował mi na płucka i nie mogłem poradzić sobie z jego wyleczeniem a oni mi zapłacili 2300 zł bo stwierdzili że za mały był. a z biernackim jeszcze nie handlowałem bo on słabą cene ma. ja polecam OSI lub ABP. teraz mam 10 szt pięknych 2 letnich mieszańców i zobaczymy kto zaproponuje lepsze warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

u nas słaba cena na żywą więc zadzwoniłem do zakładu żeby na wbc sprzedać, miła pani podała mi cene 11,5 za kg

więc nie wiem co lepsze czy wbc czy na żywo 6 zł bo byki nie specyjalne

 

 

znajomy kupował ostatnio na sklepik mięsny półtusz z byczka to za 260 kilo płacił 13,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi21    0

Witam!

 

Panie KrzysztofWalo , ubojnia w Chróścinie ma nowych właścicieli, firma należy do grupy OSI , jednej z największych na świecie. OSI FOODWORKS jest w 100% wypłacalna, pieniądze są w kilku dniach na koncie sprzedawcy. Sprzedawca jest informowany telefonicznie o wybiciu przed wystawieniem faktury , proces uboju jest monitorowany od rozładunku zwierząt do samej klasyfikacji półtuszy, w razie wątpliwości jest wysyłany materiał do sprzedawcy na którym, ma on możliwość wglądu do całego procesu. Powtórzę , firma OSI jest firmą uczciwą, posiadającą najwyższe certyfikaty jakości , a więc nie ma tutaj mowy o oszustwie. Panie mariuszd93 cennik będzie dostępny na stronie w przyszłym tygodniu , o czym poinformuje.

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli!

 

przepraszam że nie w temacie, ale jeśli chodzi o OSI to mam tragiczne doświadczenia z tą firmą, nie wierze w żadne monitoringi, bo takiej propozycji ta firma nie daje(a jak ktoś się upomni o nagranie z monitoringu to powiedzą że mieli w tym czasie konserwację monitoringu i nie ma nagrania, tak samo jest z wagami i innymi ofertami ich "uczciwości") , oszukują ile się da.

 

Oddawałem w zeszłym tyg jałówki do ecobeef-u po 12,7zł poubojowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Ja sprzedawałem w styczniu czy lutym do OSI i jestem zadowolony zaplacił mi dobrą cenę na żywą. Kasa do 10 dni na koncie i szczerze polecam, nie wiem jak tam wychodzą poubojowo bo nie dawałem. Wszystko uzgodnione o której samochód przyjeżdża bez jakiegoś zbijania ceny przed odbiorem, a i przedstawiciele spoko nie jacyś bajeranci, . A ostrzec to mogę przed sprzedażą na WBC do Biernackich po j...bią równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxr5    1

Osobiście bym odradzał jaka kolwiek współprace z firma OSI POLAND FOOD WORKS. Została odebrana odemnie krowa na WBc, która rzekomo padła podczas transportu. Nikt z zakładu ani kierowca nie raczył poinformować o tym zdarzeniu tylko jak przedzwoniłem po 2 tygodniach, gdyż nie otrzymałem żadnego rozliczenia, to zaczęto szukać co się właściwie stało z tą sztuka. Następnie niechciano mi zapłacić za tą sztukę bo niby był zakup warunkowy o czym nie zostałem poinformowany i na protokole modbioru nic nie było wpisane. Ostatecznie sprawa skończyła się w sądzie i zostało zapłacone z zgodnie z wyrokiem. Na przyszłość nigdy nie gódźcie się na zakup warunkowy, bo wtedy rolnik odpowiada za sztukę w transporcie, a tam różne rzeczy się dzieją.

Edytowano przez zxr5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

@zxr5 .....bo wtedy rolnik odpowiada za sztukę w transporcie, a tam różne rzeczy się dzieją.

albo "mogą" sie dziać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

byłem kiedyś sąsiadowi pomoc byki włożyć odstawiał do osi. Samochód przyjechał prawie pełny wszystko pomieszane krowy byki jałowki. w środku leżała krowa ale nie normalnie tylko na boku i z pyska leciała jej krew. Mówimy mu żeby zegnal z 5szt podniósł ją i ma końcu się ją włoży bo to przecież czyjeś pieniądze są. Kierowca zaczoł się rzucać żebyśmy się nie wtrącali. To jednak handlarze inaczej do sprawy podchodzą jak się coś nie mieści to przyjada na drugi dzień. A tu kompletna ignoracją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zxr5    1

Jak zacząłem się doinformowywać na temat OSI to przewoźniki mają płacone za sztuke dowiezioną do zakładu lub punktu przeładunkowego więc pchają ile tylko się da bo każda sztuka to większy pieniądz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trus22    3

A jakie macie opinijie o handlarzach miedzy innymi Strzyglińscy z Płocka i Rafał Krowiński z okolic Kielc ?? podzielcie sie opinijami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Kontraktował Ktoś cielaki z ZMB zakład miesny biernacki Golina ??

Proszę o przeniesienie jesli jest temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877

A jakie macie opinijie o handlarzach miedzy innymi Strzyglińscy z Płocka i Rafał Krowiński z okolic Kielc ?? podzielcie sie opinijami

Strzyglinski z Płcka jest wypłacalny, kilka lat mu sprzedajemy. Cena nie powala ale waga wg mnie jest wzglednie uczciwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

karol73- cena uzalezniona jest od skupujących, dzwoniłem do BM Kobylin, do Biernackiego itd i cena MM powyzej 7 zł netto a MCB ok 6,5-6,7 ; widocznie bydła brakuje i szukają, cena uzalezniona od jakosci byka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj