akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karolr2    767

Agrapodlasie ma przyjechać Domański Jurek chyba naganiacz od nich powiedział że dla nich skupuje. Handlował ktoś z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad19941    8

Rakow słabo płaci najsłabiej 6.40 do 7zł..i kantuja

 

to kto dobrze płaci z łódzkiego ??? bo ma na sprzedanie bydło teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

BM kobylin oferuje za hf 6.20 +vat ale musi być ładny inny skup trzeba czekac bo lista długa żeby odebrali, wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

No i był ten Domański popatrzył i pojechał z ceną ma zadzwonić bo ja mu powiedziałem że chcę 8.30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tyle samo wychodzi mówisz? Jak kilka lat temu miałem z nim handlować , to też mierzyłem , zaproponował bardzo dobrą cenę , wprowadzili pierwszego byka na wagę i według mnie ważył za mało , zabrałem byka do obory i go pognałem .8 dni później byk ważył ponad 80 kg więcej :) .

Pewien znajomy handlował z nim kilka razy , aż do momentu gdy kupił wagę , umówili się przyjechał po byki, ale jak zobaczył wagę na podwórku, to powiedział że innym razem przyjedzie , i tyle go widział :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ja bym tak w miarę nie wierzył. Traktował bym ją raczej jako odniesienie plus minus a nie jako waga. Zoometria swoją drogą waga swoją. Każdy byk jest inaczej zbudowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

ten 1,20 zł na kilogramie to chyba przez rok ludzie nie siejcie propagandy.

 

 

jak nie masz pojęcia o cenach to sie nie odzywaj ,a twoje nie sianie propagandy wygląda tak,byk klasa R 12,70 był 13,50 klasa O 11,80 był 13,20 i są to ceny z tego roku jak by co,a dokładnie z przed dwóch trzech tygodni, ponadto są zakłady które byka kl O- i niżej płacą w cenie krowy a najlepiej jak by takich nie przywozić. w niektórych zakładach byki na zapisy ,też może powiesz że propaganda?najpierw podzwoń po zakładach i popytaj co i jak a potem sie udzielaj.od przyszłego tygodnia prawdopodobnie jeszcze do dołu chyba że znowu propaganda ale czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

dziś sprzedana jałówka RW waga 503kg, cena 6,5 brutto, 2 byki MM bardzo ładne 690 i 678kg, po 8 zł brutto i jeden byk SM waga 752kg, cena 7,8 brutto. 2 tygodnie temu mialem propozycje 30 gr wiekszą ale sie wstrzymalem, no i mój błąd :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Krowa nieokarmiona ważyła o30kg.więcej u Olesia,niż u Szostaka,jakie macie doświadczenia z firmą Oleś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

i co? mówiłem wam to nie chcieliście wierzyć, teraz żałujemy że wcześniej parę sztuk nie sprzedaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

W tym roku kupie wage, wiec jesli mnie orznal, to juz wiecej nikomu nie dam sie wy,,,ac :) ps.dobrze ze juz kasa przynajmniej na kacie,ostatnio w agencjii spotkalam kobitke,ktora juz 2 rok czeka na kase za byka... jak opowiadala,to az zal, babka 70 lat na leki nie miala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę Moderatora o nie usuwanie tego postu ! Proponuje hodowcą bydła przejrzenie strony hodowców trzody , i ewentualne przyłączenie się do ich planowanych protestów i blokad . http://www.agrofoto.pl/forum/topic/69149-strajk-rolnikow-przeciw-niskim-cenom-swin/#entry1313900

Edytowano przez dddddddddddddddddd
  • Like 1

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu22    1

Krowa nieokarmiona ważyła o30kg.więcej u Olesia,niż u Szostaka,jakie macie doświadczenia z firmą Oleś?

OLESIA omijaj dalekim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

jak nie masz pojęcia o cenach to sie nie odzywaj ,a twoje nie sianie propagandy wygląda tak,byk klasa R 12,70 był 13,50 klasa O 11,80 był 13,20 i są to ceny z tego roku jak by co,a dokładnie z przed dwóch trzech tygodni, ponadto są zakłady które byka kl O- i niżej płacą w cenie krowy a najlepiej jak by takich nie przywozić. w niektórych zakładach byki na zapisy ,też może powiesz że propaganda?najpierw podzwoń po zakładach i popytaj co i jak a potem sie udzielaj.od przyszłego tygodnia prawdopodobnie jeszcze do dołu chyba że znowu propaganda ale czas pokaże

dobrze gadasz cena spada u mnie w skupie w okolicy byki na zapisy a mogłem wczesniej sprzedać ale posłuchałem tu takich co mówili ze znajomu handlarz mówił im żeby sie wstrzymać i tak wielu posłuchało i mamy teraz ceny niskie i niesmak tylko znajomy handlarz sie cieszy Edytowano przez agroutasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Mariu22, możesz rozwinąć temat?,czy jesteś człowiekiem Szostaka? :ph34r:a jak z ważeniem poubojwym i klasyfikacją u Olesia,bo jak kiepsko to zostaje mi skup dla Stoczka Łukowskiego i Ryjka(Lachoski Wiesio) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu22    1

Nie jestem niczyim człowiekiem, sam mam problem, bo mam kilka sztuk do sprzedania, będę szukać kogoś, a do Olesia napewno nie sprzedam.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Ja u olesia (czerwona zabudowa samochodu +waga elektroniczna ) sprzedałem byka warzył 795 kg hf x lm w cenie 7,50 zł brutto sprzedawany jakieś 4 miesiące temu i byłem zadowolony kasa na koncie za 3 dni i waga też sprawdzona bo był wcześniej warzony na innej wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Pytałem o ceny jałówek MM ale musi być ładna to max 6,7 !

A podobno byki poszły na dół!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj