akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaban1988    0

w okolicznych zakładach tj. duda, delicjusz(zach-pom), i u naganiaczy więcej nie proponują. przetrzymam jeszcze 2 tygodnie moze sie coś zmieni, mam nadzieję że nie na gorsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

te obnizki to jakas typowa zagrywka, składa sie na to kilka powodow

1 brak zimy, dzieki temu bydła jest wiecej bo drogi sa przejezdne

2 typowy okres w którym rolnikom brakuje/konczy sie pasza, okres przedwiosenny

3 sytuacja z embargiem na wieprzowine i zreczne wykorzystanie niskich cen wieprzowiny jako uzasadnienie do obnizki cen wołowiny w skupie, wywołanie popłochu i plotek itp

 

przyjdzie maj, czerwiec, lipiec to cena wróci, bo sprzedajacych bedzie duzo mniej niz teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Dzwoniłem po ubojniach. Ceny następujące(brutto): U Biernackiego(byk hf 6,84, byk mieszaniec 6,95, jałówka mieszaniec 6,95), u Łuniewskich(byk hf 6,50, byk mieszaniec- 7,00, jałówka mieszaniec 6,50). U Biernackiego 6% potrącenie na wadze, u Łuniewskich 7%. Nędza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Dzisiaj piekny NCB 720 na wadze, 6,6 zł + vat, kasa na stół i ani grosza więcej. I mówili ze jutro taniej bedize.

BIERNACKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekb    0

mam na sprzedaz z 30 mieszańców ok 250 kg ile można za nie wołac i moze wiecie kto kupuje takie byczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

jak ŁADNE to Agrostar kupowal w poniedzialek płacili do 310 kg brutto po 10.30 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1

Nie oszukując się przy obecnych cenach opłaca się jeszcze hodować bydło i to rolnicy wiedzą ale co będą mówić trzeba narzekać bo jak inaczej ja też jestem za tym. Cena jeszcze na rynku naszym krajowym jeszcze się nie ustabilizuje przez kilka ładnych latek aby osiągnąć taką średnią równowagę jak na zachodzie potrzeba jeszcze kilku latek. No ale moim zdaniem warto stawiać odstadki i startować 2 lata mimo wszystkiego na gospodarce szybko mijają.

 

Podkreślając obecnie jest prowadzona polityka wyniszczenia najsłabszych co nie oznacza że ci nie maja szans przetrwania. Ta polityka jest prowadzona w każdym segmencie polskiej całej gospodarki co jest skutkiem dzikiego kapitalizmu który wyczynia co tylko mu się żywnie podoba i nad którym nie ma jakiejkolwiek kontroli. polska nie jest krajem który nadaje się do takiego schematu gospodarki i dlatego to się prędzej czy później zmieni.

 

U mnie w okolicy Agrostar za byki płaci od 5.50 do 7.80 jałówki od 5 do 7.50 krowy nie wiem ale coś chyba ok 4 do 5,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi21    0

handluje ktoś z ubojnią Eco Beef

3 tygodnie temu do nich odstawiałem, rozliczają poubojowo. Płacą w terminie. Sprzedawałem do nich jak były mrozy cena była dobra, bo byki w R 13,20zł, U 13,40zł. teraz cena o 70 groszy niższa. Jeśli chodzi o płatność to raczej nie ma się co bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Andr3w jakie mieszańce sprzedałeś? Jakie otrącenie?

 

Ja nie sprzedawalem ale brali od okolicznych rolnikow. 5% placili za 295kg niewazne czy byk mial 310 czy 350.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik987    0

Mam handlowac z firma ARTUS leszek pawlonka z maciejowice jak ktos mial doczynienia prosze o opinie pilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teka01    0

Poszukuję informacji n/t ceny jałówek z powiatu łukowskiego lub radzyńskiego - pn. krańce lubelskiego - może ktoś polecić jakąś firmę ewentualnie lub podać ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu22    1

Dzisiaj jeżdził samochód "OLEŚ" za jałowke MM proponował 6zł brutto, ale szybko musiał odjechać.lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1224    108

z eko beefem też handluję na dziś za mieszańce 7 zł mi proponują trzeba przystać bo faktycznie paszy braknie ale 5 zostawiam na leprze czasy nie ma się co wyrywać ze wszystkim bo jak przyjdzie hossa to będzie każdy w brodę pluł że tanio puścił


URSUS POWER !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beta00    0

Nie wydaje mi się, że przy obecnych cenach opłaca się jeszcze hodować, bo to tylko robota za darmo, dwa lata trzymać byka i sprzedać go po 7 zł... Trzeba coś robić wiadomo, ale już od roku nie widać żadnej poprawy.. skacze ta cena z tygodnia na tydzień. Dopiero się poprawia i już spada. A co najgorsze nie ma żadnych probnoz na najbliższy czas.

 

*prognoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Nie wydaje mi się, że przy obecnych cenach opłaca się jeszcze hodować, bo to tylko robota za darmo, dwa lata trzymać byka i sprzedać go po 7 zł... Trzeba coś robić wiadomo, ale już od roku nie widać żadnej poprawy.. skacze ta cena z tygodnia na tydzień. Dopiero się poprawia i już spada. A co najgorsze nie ma żadnych probnoz na najbliższy czas.

 

*prognoz

Na szczęście mi się udało największe wypchnąć drożej, ale po 7 zł to żaden interes zostaje może na czysto z 500 zł

Kupowanie odsadków po 3 tys to też nie jest miód, przerabiałem to obecnie. Jak się trafi dobra cena jest ok, ale na dzień dzisiejszy to robota za obornik.

Robić coś trzeba i przynajmniej pola się nagnoi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

2 tygodnie temu Agrostar za byki 70 - 100 % limousine płacił 9zł brutto/ kg żywca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Dwa dni temu za mieszańce byków płacili 7,20 za to krowy rasy hf maksymalna cena 5,40 + VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Litwin1988    1

nędza chyba trzeba zmienić profil gospodarstwa na uprawe dopłat a nie tyranie w gnoju charytatywnie.rozmowa z pośrednikiem byk super 7.5 mieszaniec 7zł brutto.dziwi mnie podejscie ubojni zadnego przestoju w ubojach ile by nie było to dawaj.czyli zbyt jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj