akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pit17    185

A ja wole już stracić i sprzedać bezpośrednio do ubojni niż dorabiać handlarza. Ostatnia sprzedawałem po 12,80+vat w klasie R

Edytowano przez pit17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

dokładnie-kolega dobrze mówi trzeba czekać handlarze chcieli zarobić na embargu Rosji(choć mogło by sie wydawać że chodzi tylko o wieprzownie) . Ubojnie trzymają swoje ceny; ba poszły średnio 5% do góry.

 

 

to się kolego mylisz, dziś dzwoniłem na ubojnie właśnie, do Rakowa i do Tychowa i niestety cena za byki w tym tygodniu o 50 gr do dołu

krowa i jałówka bez zmian

 

tylko u handlarzy cena nadal się trzyma w okolicach ośmiu złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

A ja wole już stracić i sprzedać bezpośrednio do ubojni niż dorabiać handlarza. Ostatnia sprzedawałem po 12,80+vat w klasie R

 

i słusznie bardzo pozytywny tok myślenia ,sprzedałeś byki po 12,80 w klasie R a w tym czasie były do 14 zł zależy w jakiej okolicy ,tak trzymać i gratuluje rozumu.poco dorabiać handlarza który dał by przynajmniej 50/70gr więcej jak można dorabiać zakład .to jest nasze polskie rozumowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

ciekawe co się stało że byki tak staniały ;[ Golina ma płacić podobno od poniedziałku 11,60 za klase O ciekawe długo to się utrzymie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Popieram , handlarze chcą zarobić na niewiedzy i naiwności rolników . Jeżeli Rosia nie bierze wieprzowiny to musi brać wołowinę , przecież ruscy nie będą żywić się budyniem i rogalikami .

 

masz racje rosja musi brać wołowine i to koniecznie z Polski bo inne kraje nie mają bydła . szczególnie nasi politycy ich do tego zachęcają popisami na ukrainie .kapitalne myślenie dać ci wódki.będzie git. ciekawe co powiecie znawcy tematu na to że od przyszłego tygodnia cena jeszcze spadnie o 30/50gr zależnie od zakładu,szczególnie niema zainteresowania klasą O i poniżej ,robi sie tak że klasa R jest o 1 zł droższa od kl O .no chyba że ruscy pomogą bo im sie znudzi budyń i rogale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

@slawek2301 podaj mi ubojnie gdzie klasa R jest o 1zł droższa od O Golina ma różnice między klasami 0,20-0,30 gr(może być na pw)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

,,

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze o opinie hadlarzy Bolo i Krowinski bodajze obaj sa z Lagowa,?

O Bolo nic ci nie powiem a Krowiński R. jest wypłacalny, dobrze płaci tylko na jego wadze byki mało warzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Wczoraj Agrostar odebrał 3 odsadki LM po 11 brutto waga 320 średnia odtrącenie 7%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Patryg - u nas tacy mądrale jak Ty to mają 3 sztuki bydła na skupie ... a jak kupuje firma ŁUNIEWSKI to zabiera 80-120 szt (sam lata na dwa auta i zwozi)- jak myślisz dlaczego ? przestań pisac te farmazony bo normalnie nóż się w.....

 

cena z dziś u Łuniewskich

 

byki max 7,7 brutto

jałówki max 6,8 brutto

krowy 5,5 brutto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Elektroniczną wagę ustawi teraz 15 latek po paru lekcjach z infomatyki i matematyki na temat algorytmów..

+ wszystkie zakłady montujące wagi dają pilot na bluetooth do zmiany programu (3 lub 4 programy zalzenie od pilota)

Piszesz prosty algorytm powyżej np 500kilo odejmuje 15% wagi i to jest odpalane identycznym pilotem jak od alarmu...

Człowiek stoi szczęśliwy na wadze że elektroniczna to uczciwie a młody stoi za ścianą i wbije wagę jaka im pasuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Niestety tylko rasowe sam miałem 50% LM i nie chciał mimo ze po te przyjechał 150 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Polaczek to polaczek od czasu do czasu pośredniczę w handlu świniami dla małej ubojni jak oni płacili rolnikowi 4,80 i sam musiał przywieść to te które ja przywiozłem rolnik miał zapłacone 5,20 + prowizja dla mnie za transport(od zakładu a nie od rolnika)

Rób tak dalej a ciekawe kto będzie kupował twoja wołowinę pośrednik to tez konsument który zatrudnia kierowców/pracowników którzy nie robią tez za mało kasę(u mnie kierowca ma 12zł na godzinę + wyżywienie i fajki) i oni napędzają gospodarkę

 

A prawda jest taka ze jak jak pośrednik dalej będe kupywał bydło bo wiekszość z was wpakowała sie w bagno z kredytami za maszyny i nie jest w stanie czekać na kase od zakłdu a ja kładę gotówkę a jak trzeba to dla stałych dostawców kasa idzie zanim wogle zobaczę i zabiorę towar

żaden zakład Ci tego nie da ale zyj dalej w swoim wiejskim świcie

 

 

A najlepsze są naganiacze którzy pakują sąsiadów w gnój

Jednego znam osobiście dostawał 100 od sztuki a swoje bydło sprzedał do mnie bo wiedział ze tamci wala na wadze bo sami mu powiedzieli ze za 100 czy 50 zł nie będą się szprać z bydłem

 

Są tez rolnicy którzy maja własne wagi i od nich odbieram bydło tylko JA mimo ze mam sporo słabszą cenę od konkurencji ? ciekawe dlaczego

 

Słuchaj gdyby handlarze nie kroili tak na wadze to ja chętnie bym im sprzedawał przecież wiadomo że każdy chce zarobić ale nie kosztem drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

A ja wole już stracić i sprzedać bezpośrednio do ubojni niż dorabiać handlarza. Ostatnia sprzedawałem po 12,80+vat w klasie R

 

Głupszego postu już dawno nie czytałem. Nikt nie będzie pracował charytatywnie handlarz też człowiek, a jeśli oferuje mi wyższą cenę niż jakiś ZM to jemu sprzedaje co to mnie obchodzi czy dorobię handlarzyka czy pana prezesa ZM mnie interesuje tylko to ile ja na tym zarobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

,,

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@Patryg W jakim rejonie kupujesz? Jakieś namiary na Ciebie? Jaka cena u ciebie za byki MM ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Ursus,dzieki za odpowiedz,to juz nawet nie bede tam dzwonic :/ A wie ktos moze, czy na lubelszczyznie, biora odsadki mieszancow, i ho ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Ale u Was pośrednicy zjechali z ceny jak tak czytam Wasze posty. Jutro albo we wtorek sprzedaję bezpośrednio do ZM: byki 7,70 + VAT ,jałówki 7,50 + VAT wszystko warzone na wadze ogólnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woj-tas24    0

Witam, jutro mają do mnie przyjechać z Goliny od Biernackiego jak jest u nich teraz z płatnościami bo znalazłem gdzieś komentarze ze są problemy z uzyskaniem zapłaty od nich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

,,

Edytowano przez Gość
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Witam, jutro mają do mnie przyjechać z Goliny od Biernackiego jak jest u nich teraz z płatnościami bo znalazłem gdzieś komentarze ze są problemy z uzyskaniem zapłaty od nich ?

 

wszystko będzie OK z Goliną ale jak zważysz na swojej wadze i kase dadzą ci na ręke a jak nie to wycieczki murowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj