akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koma666    162

Gdzie te ceny spadły? bo raczej chyba tylko u handlarzy.

W lokalnej ubojni ceny bez zmian, dawajcie dalej zarabiać handlarzom.

 

Posty nie na temat zostały usunięte, następne będą nagradzane punktami ostrzeżeń

 

ja pisze nie na temat i prosze o punkta

 

Koma koleżko ja nie odstawiam bydła do handlarzy tylko bezpośrednio do małej ubojni i tylko na WBC i zawsze jestem przy ważeniu półtusz oraz nie zarobią sobie na Vat ponieważ jestem Vatowcem. Kiedy narzekałem na cenę? Sąsiad sprzedawał wczoraj dwie krowy po niecałe 800 kg czarno-białe niskie na nogach 5.7 z Vat

 

no to dobrze jak tak

ale nie mów razem z szamanem ze 8zł to cena niemozliwa do osiagniecia :D

 

Jeśli tak prosisz to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Sprzedane wczoraj jałówki LM (czerwona nie 100) 534 kg -7,6 zł ,LM czarna (krzyżówka z HO pewnie) 596kg - 6,80zł ,LM czarna (LM z HO pewnie) 624 kg - 7,0 zł (urwali 0,2 zł na kg ze względu na wiek ) byłoby 7,2 zł .Waga i ceny brutto. Wczoraj słyszałem rozmowę telefoniczną skupującego z jego pachołkiem ,, bierz ile da się dzisiaj bo export się zapycha i jutro nie wiadomo co będzie,,

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

nie wierze

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Panowie a jak płacą w okolicach Łęczycy , Poddębic w łódzkim a może macie kogoś uczciwego kupującego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Jestem z woj. łódzkiego ,powiat skierniewicki ,jestem hodowcą bydła mięsnego i obecnie mam do sprzedania 4 byki i 3 jałówki ,szukam hodowcy który ma do sprzedania kilka sztuk bydła mięsnego tak abyśmy razem z moimi sztukami uzbierali zestaw 24 sztuk (ponieważ tyle wchodzi na samochód z przyczepą). Mam kontakt z zakładem mięsnym ,który na obecną chwilę bardzo dobrze płaci ,handlowałem już z nimi kilka razy ,wszystkie sztuki sprzedaję na wagę żywą. Zbieram pełny transport ponieważ ZM mają do mnie 300km i nie opłaca im się jechać po 7 sztuk. Proszę o kontakt na gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z wielkopolskiego Powiatu Tureckiego I BM Ośmieszył sie dajac za byka 800 kg 6.80 zł a za 600 kg dawał mi 7.0 zł sprdzedałem MC I dali mi 7.20 zł/kg +vat i za dwie sztuki A za 3 dali 7zł/kg + vat Jedną rzecza którą sie ucieszyłem było to że biorą tylko 5% na gnój. Choć przejechały 20 km do zakładu :D I tego samaego dnia przelew na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Panowie ja radzę się wstrzymać. W zesłym tygodniu negocjowałem ceny z kilkoma odbiorcami i każdy by zabrał od ręki. Na początku tego tygodnia jak już byłem zdecydowany sprzedać to każdy mi po cenie poleciał bo byki spadły (bla bla bla) i jeszcze czekać trzeba. A wczoraj odebrałem 6 telefonów 3 od jakiś nowych gości i 3 z którymi już rozmawiałem że chcieli by wziąć.

Nie róbmy im zimowej wyprzedaży albo promocji 80% jak w marketach, wystarczy żeby większość poczekała troche.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szanuje swoją prace i nie sprzedam byków którymi zajmowałem się przez 2 lata za grosze . Ceny wzrosną , trochę cierpliwości . Pozdrawiam .

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroutasz    5

Ja jestem z wielkopolskiego Powiatu Tureckiego I BM Ośmieszył sie dajac za byka 800 kg 6.80 zł a za 600 kg dawał mi 7.0 zł sprdzedałem MC I dali mi 7.20 zł/kg +vat i za dwie sztuki A za 3 dali 7zł/kg + vat Jedną rzecza którą sie ucieszyłem było to że biorą tylko 5% na gnój. Choć przejechały 20 km do zakładu :D I tego samaego dnia przelew na konto

a te BM? to chodzi ci o kobylin ? a te MC to znowu co za firma ? bo jestem tez z wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Bartek 6,8-7,00 dawane przez BM Kobylin to netto czy brutto, jakie sztuki mieszance, hf?

MC KEEN-BEEF płaci gotówką ? (jestem na zasadach ogolnych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia104    8

Wczoraj poszły 3 sztuki.Czarne mieszańce, byk 650 kg 8zł i jałówka 503 kg 6,90. Ceny brutto. Trzecia była jałówka 100% CH, ale poszła na WBC bo się wściekła i nie dała się zważyć na skupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Dziś poszła krowa HF 750 kg po 5zł brutto ;/ Miałem na sprzedaż również byki, ale kazał się wstrzymać ponieważ cena podobno może wzrosnąć... Obecnie dawał 6,2 netto za HF'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpha    0

dzisiaj sprzedałem krowę HF 730 kg w cenie 5.50/kg :D .potrącenie wyniosło 8%.cena w dużym stopniu zależy od wagi.kiedyś sprzedałem jałówkę HF/LM masa około 570 kg,to dali mi za nią 4,80 ;[ .od tamtej pory nie chcę mieć styczności z tą rasą (mam na myśli LM)(mały kaliber,powolne przyrosty masy ciała)

Edytowano przez Alpha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

I tu się zgodzę ja mam czyste byczki LM wyglądają ładnie, ale są drobne i mają słabe przyrosty w porównaniu z Simem albo Charolaise śr jakieś 150 kg mniej na sztuce w wieku 22 mies Przy tej samej paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr045    0

Panowie ja radzę się wstrzymać. W zesłym tygodniu negocjowałem ceny z kilkoma odbiorcami i każdy by zabrał od ręki. Na początku tego tygodnia jak już byłem zdecydowany sprzedać to każdy mi po cenie poleciał bo byki spadły (bla bla bla) i jeszcze czekać trzeba. A wczoraj odebrałem 6 telefonów 3 od jakiś nowych gości i 3 z którymi już rozmawiałem że chcieli by wziąć.

Nie róbmy im zimowej wyprzedaży albo promocji 80% jak w marketach, wystarczy żeby większość poczekała troche.

 

dokładnie-kolega dobrze mówi trzeba czekać handlarze chcieli zarobić na embargu Rosji(choć mogło by sie wydawać że chodzi tylko o wieprzownie) . Ubojnie trzymają swoje ceny; ba poszły średnio 5% do góry.

Edytowano przez piotr045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Moim zdaniem celowa zagrywka bo pewnie nie ma za wiele bydła a robią jak zwykle tzn. Cenę się podnosi a za kilka dni cena w dół i robi się szum że jeszcze będzie spadać a rolnicy w panice wyprzedają z ile kto da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram , handlarze chcą zarobić na niewiedzy i naiwności rolników . Jeżeli Rosia nie bierze wieprzowiny to musi brać wołowinę , przecież ruscy nie będą żywić się budyniem i rogalikami .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik987    0

W dzisiejszych czasach nie warto wierzyc nikomu wiecie ze co 2 wypowiedz moze byc pisana przez handlarza-posrednika ktory podpuszcza rolnikow ze bydlo zdrozeje po to wlasnie by poczekali z miesiac i sprzeadali po 1zl taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj