akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

marulekk    5324

Siema

Tydzien temu byłem na skupie i facet mówił, że bydło ok. 50gr w górę poszło

Byki mięsne 8-8,50zł max

Gospodarz miał jałówke (mieszaniec z BBB), nie duża ale ładna, tłusta budowa coś koło 620kg ważyła to dostał 8zł z vatem

Ostrówki pow. Radzyński

 

Ja w poniedziałek sprzedałem 2 jałówki (obie mieszanki z BBB) waga to ok. 500kg poszły po 7,70 z vatem

Agrostar Jedlanka


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

,,

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

łodzkie .. płuciennik byka do 8+vat ale wie ktos jak u nich z płatnosciami teraz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie dziś po 7.5 z vat maksymalnie płacił za dobrego byka,za jałówke 50gr mniej.handlarz to potrafi ,,pocieszyć,, rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astronom    0

Nie sprzedawał ktoś krów na wschodzie łódzkiego. Po ile i u kogo?

Edytowano przez Astronom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

 

Spoko ja nie narzekam na brak towaru

porostu z głąbami nie handluje o dziwko wszyscy gospodarze od których biorę bydło prosperują najlepiej na wsi

Przywożę im młode do chowu jak cóś nie rośnie to podmienię płace uczciwą kase i nie kradnę na wadze...

Ile razy jadę oglądam za mało widzę ze byki po dobre 700 kilo a on sprzeda bo dostanie 30gr wiecej tylko ważyły niby po 600

i na fakturce aby ilość sztuk i cena bez wagi.

 

skad jestes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Koma to jedynie może ci napisać, że nie masz racji i wstawi kilka uśmiechniętych buziek. On nabija sobie ilość postów nie pisząc nic mądrego tylko sama krytyka. Koniec w jego temacie. Chłopaki nie bierzcie go na poważnie bo to pewnie jakiś nastolatek który ma teraz ferie.

 

jarecki

jezeli kogos maja tutaj nie brac na powaznie to tylko ciebie, bo tylko u ciebie byki w 4 miesiace przybieraja z niecałych 400kg do 600kg -_-

a potem stekasz ze nikt ci nie chce zapłacic -_-

jak widza byka co ma 500kg a ty chcesz kase za 600kg to sie nie dziw ze ci daja po 6 plus vat -_-

 

ci co na oczy nie widzieli ceny 8zł plus vat

nie wiem albo ktos was dobrze robi w konia albo macie poprostu słaby towar

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Nie sprzedawał ktoś krówi na wschodzie łódzkiego. Po ile i u kogo?

zadzwoń do Pawłowicza okolice brzezin (płaci w w przeciągu 3-4 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Ceny spadły na dziś za dobrego byka 7 netto to jest max ja więcej nie zapłace bo nie starczy nawet na paliwo. Wiadomo jak jest szfa 800kg skóra cienka ze widać każda partie miesa to możną dać 7.50 netto

Ci co pisza o 8 zł to są jakies zarty taka cena jest nie możliwa do zapłacenia bez przekrętu na wadze. na zadnym zakładzie tez wam tak nie wyjdą poubojowa bo po prostu nie mogą, dac Wam rolnikom lepszej ceny niż pośrednikowi bo zaczną sobie sami bydło zbierać po 1-2 sztuki po dziurach tonąc samochodami po mosty

CI co mówią ze dostali po 8 netto dajcie numer do tych handlarzy i oddam im po 60 sztuk tygodniowo tylko kasa do ręki i moja waga

wiekszośc zakładów płaci tak samo a z rolnika zawsze zedrą.. klasyfikatorzy to ze daje się dla nich dolne zeby mieć swoje klasy to norma ale można dąc większa i wtedy ja dostanę lepszą klase a komus musza ja obiciać? a komu rolnikowi bo on nie ma pojecia jak wybija się tak naprwade bydło i ile ono wazy i

 

cos mi tu cwaniakiem zalatuje, co nie chce robic a zysk wziasc za gospodarza

ile sztuk rocznie dostarczasz do powaznej ubojni ?

ja handluje z posrednikami co woza rocznie kilka tys szt do biernackich, maja takie umowy ze rolnik moze sobie pomarzyc o takich cenach

na poubojowo w tej chwili maja spokojnie 14 na reke za mieszanca miesnego, wystarczy ze wybije im sie na 58% co przy dobrych sztukach bedzie norma i maja zarobek

a mi moga dac po 8zł, jestem rolnikiem ryczałtowym

nie wierzysz? prosze bardzo

600kg - 7% skitka = 558kg na czysto x 8zł = 4464 x 7% vat = 4776 do zapłaty dla mnie

kalkulacja dla handlarza

600kg x wybicie 58% = 348kg x 14zł = 4872zł

dodam ze handlarz zwraca sobie cały vat 7% który zapłacił rolnikowi ryczałtowemu czyli mi

czyli mi tak naprawde zapłacił bez vatu 7% bo to mu zwraca panstwo z powrotem czyli 4464zł dla mnie a od ubojni wezmie 4872zł

nie opłaca sie ?

słaby jestes handlarz i tyle

 

dodam ze jak ktos obraca rocznie tysiacami sztuk to moze i 100zł zarobic srednio na szt i bedzie to lepszy biznes niz kazda gospodarka

takim handlarzom byki sie moga wybijac nawet na 55% i jeszcze zarobia, bo panstwo oddaje im 7% vatu zapłaconego rolnikowi ryczałtowemu i tu jest cały interes

 

jarecki7, szaman1

tak chłopcy sie robi takich jak wy w bambuko, a jak ktos wam mówi prawde to wy sie z niego smiejecie, a sami bierzecie po 6zł za byka -_-

ktos na was robi złoty interes :P

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Gdzie te ceny spadły? bo raczej chyba tylko u handlarzy.

W lokalnej ubojni ceny bez zmian, dawajcie dalej zarabiać handlarzom.

 

Posty nie na temat zostały usunięte, następne będą nagradzane punktami ostrzeżeń

Edytowano przez razor275

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

Dzisiaj cena na skupie za mieszańca z MO waga 750kg zaoferowali od 7.5 do 8.5 brutto cena zależna od budowy byka ale myślę że 8 to max by dał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

wczoraj poszła krowa 660 kg po 4,80 zł a jutro ma przyjechać po byki 100 % hf ma dac po 7 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoter    13

czy ktoś sprzedawał bydło do firmy ZPM ŻACZYK jak u nich z płatnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

MM 640 brutto-7,8 brutto, HO 616 brutto-6,8brutto

Kto tak zapłacił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik987    0

Jest ktos z kujawsko pomorskiego okolice radziejowa brzescia kuj czy osiecin kto sie orientuje co zrobic jakie ceny przewidujecie na najblizsze tyg, obdzwonilem gdzie moglem i ceny to 6,50 hf 7,50 miesny dobry, mam miesznce daja ok 7zl i niewiem czy nie poczekac ze 2 tyg jeszcze, ma byc zima jeszcze wiec cena moze niewiele ale podskoczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

południowa cześć woj podlaskiego we wtorek sprzedana krowa 700 kg cena 5 zł brutto, byki niby po 7 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

Koma koleżko ja nie odstawiam bydła do handlarzy tylko bezpośrednio do małej ubojni i tylko na WBC i zawsze jestem przy ważeniu półtusz oraz nie zarobią sobie na Vat ponieważ jestem Vatowcem. Kiedy narzekałem na cenę? Sąsiad sprzedawał wczoraj dwie krowy po niecałe 800 kg czarno-białe niskie na nogach 5.7 z Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj