akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Gość   
Gość

Elbląg, Pasłęk, Braniewo i okolice

Edytowano przez Gość
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo90    1

dziś pojechały dwa simy 900 kg i 861 kg po 8 zł waga i cena brutto . Podkarpacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

Sprzedawał ktoś simy z Rumuni na jakie wybicię można liczyć.Pytam bo na wbc nigdy nie sprzedawałem a kusi mnie bo u nas wż 8zł i nikt się nie wyrywa na więcej. Mam kilka takich ponad 600kg są ładnej budowy nie są brzuchate. I mógłby ktoś napisać jak się rozpoznaję klasy mięsa, Sąsiad sprzedał w piatek krowę do pośrednika 4.90 brutto z jałówkę dał drugiemu 7.20zł jałówka czarno-biała krowa też wzioł pośrednik

Przeprowadzając ocenę bierze się pod uwagę najpierw całą tuszę, a potem oddzielnie: udo, grzbiet i przód.

Podział tuszy na części, które się kolejno ocenia jest następujący:

• Udziec – część tuszy od goleni do linii 2 cm poniżej spojenia kości łonowej

• Grzbiet – wszystkie mięśnie otaczające kręgosłup od linii oddzielenia uda do wysokości łopatki

• Łopatka – pozostała część tuszy

E Półtusze wybitnie umięśnione; profil udźca bardzo wypukły Udziec: bardzo zaokrąglony

Grzbiet: bardzo szeroki i wysklepiony aż do łopatki

Łopatka: bardzo zaokrąglona Mięśnie wystają nad spojeniem kości łonowej; część krzyżowa bardzo zaokrąglona

U Półtusze bardzo bobrze umięśnione; profil udźca wypukły Udziec: zaokrąglony

Grzbiet: szeroki lecz mniej rozwinięty

Łopatka: zaokrąglona Mięśnie wystają nad spojeniem łonowym; część krzyżowa zaokrąglona

R Półtusze dobrze umięśnione; profil udźca prostolinijny Udziec: dobrze rozwinięty

Grzbiet: szeroki, lecz mniej rozwinięty przy łopatce

Łopatka: umiarkowanie rozwinięta Mięśnie zrazowej górnej i część krzyżowa lekko zaokrąglone

O Półtusze średnio umięśnione; profil udźca nieznacznie wklęsły Udziec: średnio aż do słabo rozwiniętego

Grzbiet: średni do wąskiego

Łopatka: średnio rozwinięta aż do widocznego spłaszczenia Część krzyżowa z prostym profilem

P Półtusze słabo umięśnione; profil udźca wklęsły Udziec: słabo rozwinięty

Grzbiet: wąski, widoczne kości

Łopatka: płaska, aż do widocznych kości -

 

no bedzie tak chyba bardziej dokladniej

napiszcie cos wiecej o tym pinni beef jak wygladaja unich płatności i odbiór bydła, zjakich terenów biorą ? bo póki co to mają bardzo dobrą cenę. Tylko pytanie czy będzie ona cały czas czy może tylko aby przyciągnąć ludzi na samym początku

Edytowano przez adam87p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

 

@mindel Ci niby z Nowego Sącza to FIRMA Słaby,bądź BOVO-wiem,że oni z pobliskim naganiaczem tam jeżdżą.Pierwsi są wypłacalni i waga pasuje a drudzy kantują ostatnio na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Sprzedawał ktoś simy z Rumuni na jakie wybicię można liczyć.Pytam bo na wbc nigdy nie sprzedawałem a kusi mnie bo u nas wż 8zł i nikt się nie wyrywa na więcej. Mam kilka takich ponad 600kg są ładnej budowy nie są brzuchate. I mógłby ktoś napisać jak się rozpoznaję klasy mięsa, Sąsiad sprzedał w piatek krowę do pośrednika 4.90 brutto z jałówkę dał drugiemu 7.20zł jałówka czarno-biała krowa też wzioł pośrednik

 

Nie sprzedawaj na WBC. Te rumuńskie simy to max 57%. Dzwoniłam do tego co my sprzedaliśmy i był przy uboju. Słabo się Wybiły.

W zeszłym roku też słabo. Niby były głównie w U, ale mało ważyły półtusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomeczek_24    0

nareszcie ktos co z pini handlował, jak z płatnoscia za te bysie , kto odbierał sami czy pośrednik , jesli można wiecej info o firmie

 

 

Zapłata po 7 dniach, brat posiada transport, więc sami zawieźliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Z tym wybiciem to dużo zależy komu się sprzedaje. Ale jak byki mają ok 600 kg to ja bym sprzedał na żywą tym bardziej że simy to tłuste bydło.

Ale ceny zje...ły do mnie mieli przyjechać jutro, ale z racji że nie mogą zdążyć to będą w poniedziałek. Tyle że cena już ugadana po 7,6 + vat za czystą rasę

Za Hf mówili że już dają po 5,8 i jeszcze mają spaść. Tylko na jak długo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Sprzedane 5 sztukdo Pini Beef:

Angus75%- 720 kg, klasa U, wybicie 63%, cena 13,90zł netto--->na żywą: 8,76 zł/ +VAT

 

Angus 50%-780 kg, klasa R+,wybicie 61%,cena 13,70 zł netto--->na żywą: 8,36 zł/ +VAT

 

Limusine 100%- 800 kg, klasa U, wybicie 64,5%, cena 13,90zł netto--->na żywą: 8,97 zł +VAT

 

Limusine 50%- 820 kg, klasa R, wybicie 58,5%, cena 13,60zł netto--->na żywą: 7,96zł +VAT

 

Czarno Biały - 800, klasa R-, wybicie 58,2%, cena 13,50 zł netto----> na żywą 7,86 zł + VAT

No kużwa jakie muszą być sztuki w klasie E ,jak LIMUZE 100% idą w U.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Z tym wybiciem to dużo zależy komu się sprzedaje. Ale jak byki mają ok 600 kg to ja bym sprzedał na żywą tym bardziej że simy to tłuste bydło.

Ale ceny zje...ły do mnie mieli przyjechać jutro, ale z racji że nie mogą zdążyć to będą w poniedziałek. Tyle że cena już ugadana po 7,6 + vat za czystą rasę

Za Hf mówili że już dają po 5,8 i jeszcze mają spaść. Tylko na jak długo ?

 

kto ci nasciemniał ze bydło spadło ?

nie siej paniki po forum bo ludziska uwierza i beda po kosztach sprzedawac, narazasz ludzi na straty takim pisaniem, bydło jest w cenie

ładne jałówki po 7zł netto a ładne byki po 8zł netto, tylko musi byc ładny towar a nie sterczaca siersc i zebra na wierzchu

no i to nie sa ceny za hfy oczywiscie

Edytowano przez koma666
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@koma stare info masz. Byki poleciały i to mocno 50gr od tamtego tygodnia. Dobra cena była przez 2tygodnie a teraz znowu lipa 7.5netto to max w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Taką panikę handlarze robią u nas też mówią że byki tanieją i będzie gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

ja tam nie wierze ze bydło spadło, conajwyzej spadło ale u handlarzy :D

 

a poza tym to ciekawe jak tam ceny bydła u tych panów co mówili ze u nich byki to po 10zł ;)

pamietacie ? :o

 

damian

u mnie prawie ze sasiad sprzedawał w tamtym tygodniu byki po 8 plus vat,

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

a kiedy handlarze mówili że będzie drożeć? trzymajcie jeszcze , czekajcie na lepszą cenę ? u mnie nigdy

 

Dzisiaj poszło 5hf i 12 mieszańców po 7,8 jak idą śr waga 810 do Food works w Krotoszynie. Może zna ktoś dobrego kupca na 100% Charolaisey oni chcą dać po 8 czy warto?

Bez vat

Z tym wybiciem to dużo zależy komu się sprzedaje. Ale jak byki mają ok 600 kg to ja bym sprzedał na żywą tym bardziej że simy to tłuste bydło.

Ale ceny zje...ły do mnie mieli przyjechać jutro, ale z racji że nie mogą zdążyć to będą w poniedziałek. Tyle że cena już ugadana po 7,6 + vat za czystą rasę

Za Hf mówili że już dają po 5,8 i jeszcze mają spaść. Tylko na jak długo ?

 

 

Miałeś propozycję po 8 plus VAT a teraz sprzedajesz p[o 7,60 plus VAT ? Cena spadła . ale przecież piszesz że było uzgodnione wcześniej .

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

no i miło to słyszec :)

jak sie dopnie do 10zł to krzycz to sprzedam ze 7 sztuk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Złodziejstwo normalnie a unas krzyczą że bydło w dół w tamtym tygodniu proponowali po 7, 7 a dziś już 7, 5max

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

damian

u mnie prawie ze sasiad sprzedawał w tamtym tygodniu byki po 8 plus vat,

w tamten poniedziałek też tyle dostałem ale już w piątek były po 7.50netto maksymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

a kiedy handlarze mówili że będzie drożeć? trzymajcie jeszcze , czekajcie na lepszą cenę ? u mnie nigdy

 

 

 

 

 

 

Miałeś propozycję po 8 plus VAT a teraz sprzedajesz p[o 7,60 plus VAT ? Cena spadła . ale przecież piszesz że było uzgodnione wcześniej .

Miałem sprzedać po 8 +vat w zeszłym tygodniu ale się nie zdecydowałem, mój błąd . A jak przedwczoraj dzwoniłem max 7.6+ vat (jak do pon spadną dostaje tą cenę) i się zgodziłem sprzedaje 10 największych sztuk, a z resztą będę czekał. W dodatku namawiali mnie wcześniej żebym sprzedał bo mówili że po roztopach stanieją

 

Koma666 u nas śr 50 gr w dół. Biernacki, Duda, Biela, Krotoszyn wahania od 40-60 gr w dół. I to ty nie ściemniaj jak nie jesteś zorientowany w cenie. A moje byki mają takie rowy na grzbietach że woda z nich nie wyleci. Jak to mówią jak dbasz tak masz.

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam dzisiaj sprzedane 3 byki HO za dwa łade i wago ponad 700 kg cena 6.90 netto a za słabego 6.70 netto .Panowie gadali że za bardzo dobre sztuki dają 7.50 netto. Te wasze ceny na tym forum to fikcja przynajmniej w mojej okolicy więc panowie bez urazy ale pier... głupoty a sprzedawałem do kolesia co dawał najwięcej średnia cena za mięsne bydło u mnie to 7.50 z watem więc żyjcie dalej w świadomości że cena pnie się do góry albe że roztopy idą i będzie spadać większych głupot dawno tutaj nie czytałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj