akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

jarecki7    13
Napisano (edytowany)

szaman1 bardzo trafnie określiłeś kim jest koma666 a na dodatek że nie zna się na hodowli bydła bo nie wie podstawowych rzeczy takich jak np co to jest dzienny przyrost i że jest on zależny od wieku wagi rasy i wielu innych czynników.

Edytowano przez jarecki7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

jarecki7

szaman1

wyrazy uszanowania dla najlepszych hodowcuf bydła miesnego :D

dzienny przyrost chłopcy liczy sie poprzez podzielenie wagi przez wiek bydlaka w tym przypadku przez dni, a te wasze teorie to miedzy bajki

czyli np. 600kg podzielone przez 24 miesiace = 600/720 dni = 833g dzienny sredni przyrost i to jest real

jak byk ma przyrost na poziomie 1200g to jest to dobry wynik, jezeli ktos mówi o 1,8kg na dobe to albo daje sterydy bykom albo opowiada bajki, bo byk majacy 720 dni x 1,8kg wazyłby 1296kg :D słyszał kto o takich sztukach ? :D oczywiscie sa takie byki z taka waga ale na pewno nie maja one 720 dni :D

 

szaman1

zakładajac twoj tok myslenia to byk majacy 12 miesiecy i wazacy 400 kg i przyrastajacy w tym wieku 1,8kg na dobe w wieku 24 miesiace wazyłby 400 + 360dni x 1,8kg = 400 + 648 =1048kg

 

musze cie zmartwic bo nadal nierealne :D

 

wiadomo ze byk nie rosnie równo przez cały okres zycia dlatego własnie liczy sie srednia od urodzenia do sprzedazy, jak wychodzi przyrost 1kg na dobe to jest dobrze i nie ma co narzekac, zreszta to widac nawet w tym temacie jak ludzie pisza ze np. byk 24 miesiace i 720 kg, czyli 720 dni i 720 kg, nie widziałem zeby ktos napisał ze wiek 24 miesiace i 1000 czy 1200kg wagi

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Rozmowa o przyrostach to nie w tym temacie! Jeszcze 1 taki post a każdy obrywa %.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17
Napisano (edytowany)

w końcu moderator sie obudził bo już myślałem że zamiast cen mamy temat o czym sie komu podoba. a tak na temat to panowie szykują sie ciekawe obniżki. w tym tygodniu niektóre zakłady obniżyły 70gr za mięso ,a na przyszły zapowiada sie jeszcze ciekawiej oprócz tego że jeszcze ma być do dołu to na przykład takie zakłady jak Łuków robią zapisy na byka

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1

slawek2301

 

 

Masz rację mimo tendencji wzrostowej cena zaczyna spadać. Moim zdaniem to też przez to, że i wieprzowina tragicznie spadła (dzisiaj za żywą wagę w Wierzejkach po 4zł/kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

;) My

 

-_- My

 

-_- My

 

co to wnosi do tematu? + 1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr045    0

Witam,potrzebuje numer do jakiegoś dobrego handlarza z okolic małopolski.-rzeźne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Wydaje mi się że ceny zostały celowo wyhamowane gdyż ceny w sklepach na dzień dzisiejszy nie wzrosły a w skupach tak więc próg opłacalności się obniżył co nie wróży nic dobrego .Nie ma co narzekać rynek wołowiny jest w ''MIARĘ '' stabilny w porównaniu z wieprzowiną.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1

AdamiHelena4

 

 

Jak cena bydła spadła drastycznie po zakazie uboju rytualnego to cena w sklepach nie spadła proporcjonalnie do spadków na targowiskach. Więc teraz jest nieuzasadnione zatrzymanie ceny żywych sztuk przecież na cenę wpływa także popyt który nie zawsze powoduje wzrost cen. A narzekać trzeba bo jeśli się nie narzeka to są powody do np. obniżki cen bo przecież jest dobrze :). Ale i przy obecnych cenach próg opłacalności jest minimalny.A co do wieprzowiny to w Europie cenami jej rządzi chyba federacja naszych sąsiadów. Na szczęście zbyt polskiej wołowiny nie jest w dużej mierze ukierunkowany na wchód bo byłoby to samo co z wieprzowino.

 

No i jest racją to, rynek wołowy jest bardziej stabilny w porównaniu z wieprzowino bo jeśli np cena bydła spada z 9 zł na 7 zł to jest spadek ok 22% (co jest wręcz niemożliwe we wszystkim oprócz w rolnictwie) to jak spada cena świń z 6 zł na 4 zł to już jest to spadek w wysokości ponad 33% co w poza rolnictwem we wszystkich działach handlu czy też usług itp. taki wymuszony spadek cen spowodowałby upadek bankructwo i wszytko co najgorsze a rolnik jest rolnikiem i musi sobie radzić bo szanowny rząd a szczególnie uwielbiony minister rolnictwa w swoim dosyć aroganckim stylu pokazuje że ma to wszystko gdzieś a rolnik zaślepiony tym, że dostaje dopłaty jest zadowolony tym, że kupi nową maszynę czy coś tam.

A to wszystko to taki bubel, że szkoda gadać gdzie jest pojęcie żeby dawać dopłaty co rolnik jest jakiś upośledzony czy coś????? Z tego co rolnik sprzeda wytwarzając w obrębie swojego rolnictwa powinno go stać na kupienie nowego samochodu ciągnika maszyn wyżywienie rodziny i w miarę dostatnie życie. A nie jak obecnie rolnika stać na zaciągnięcie kredytów i utrzymywanie banków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

W piątek sprzedałem 11 byków średnia waga 680 kg , rasa NCB X HF.Do znajomego handlarza bo mówił ze ceny ostro spadajo to zapłacił po 7,60 zł.

 

Podlaskie a wysłał je do Płocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Propozycja za mieszańca LM 8 brutto , AGROSTAR

 

Jak chcesz ponarzekać na modów to jest od tego specjalny temat http://www.agrofoto....e +moderatorach

Tylko najpierw kup sobie słownik, bo jeszcze bardziej się ośmieszysz

Edytowano przez Marcin91

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20
Napisano (edytowany)

A wracając do tematu to sprzedawać teraz byka czy poczekać chyba ten spadek wydaje się pretekstem bo wieprznowina staniała

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

co do ceny to na pewno ma wpływ na to fakt że Rosja wprowadziła zakaz sprowadzania wieprzowiny z całej UE

Edytowano przez Marcin91

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

To jest temat o "cenach bydła rzeźnego" - wszelkie reklamacje proszę zgłaszać w temacie do tego przeznaczonym, a na pewno zostanie wszystko wyjaśnione.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek1012    0

Witam wszystkich. Mam pytanie czy sprzedawał ktoś bydło rzeźne do firmy "KONRAD" i jak to wychodzi cenowo oraz jak jest u nich z płatnościami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomeczek_24    0

Sprzedane 5 sztukdo Pini Beef:

Angus75%- 720 kg, klasa U, wybicie 63%, cena 13,90zł netto--->na żywą: 8,76 zł/ +VAT

 

Angus 50%-780 kg, klasa R+,wybicie 61%,cena 13,70 zł netto--->na żywą: 8,36 zł/ +VAT

 

Limusine 100%- 800 kg, klasa U, wybicie 64,5%, cena 13,90zł netto--->na żywą: 8,97 zł +VAT

 

Limusine 50%- 820 kg, klasa R, wybicie 58,5%, cena 13,60zł netto--->na żywą: 7,96zł +VAT

 

Czarno Biały - 800, klasa R-, wybicie 58,2%, cena 13,50 zł netto----> na żywą 7,86 zł + VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

nareszcie ktos co z pini handlował, jak z płatnoscia za te bysie , kto odbierał sami czy pośrednik , jesli można wiecej info o firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Sprzedawał ktoś simy z Rumuni na jakie wybicię można liczyć.Pytam bo na wbc nigdy nie sprzedawałem a kusi mnie bo u nas wż 8zł i nikt się nie wyrywa na więcej. Mam kilka takich ponad 600kg są ładnej budowy nie są brzuchate. I mógłby ktoś napisać jak się rozpoznaję klasy mięsa, Sąsiad sprzedał w piatek krowę do pośrednika 4.90 brutto z jałówkę dał drugiemu 7.20zł jałówka czarno-biała krowa też wzioł pośrednik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

simy wcale nie sa takie super wybojowe, grube kosci, wielki łeb itd

najlepsze sa limousine i bbb na poubojowo

no ale jak ładne to ok 60% bedzie

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

Ceny bydła nierealne jakie podajecie. Jeden taki (był w zeszłym tygodniu chciał wziąść byki i zapłacić przelewem) miał dzis odebrać hf po 7 zł niepojawił się.reszta pośreników płaci za hf .6,20-6,70 znów po powiecie sępóleński i tucholskim kursują oszuści oferujący najwyższe ceny! a niby byli z Nowego Sącza. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

Dziś sprzedane 4 byki czarno białe 724 kg,737 kg,681 kg po 8 brutto,660 kg po 7.70 gorszej budowy, 2 jałówki czarno białe 560 kg i 511 kg po 7 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Sprzedawał ktoś simy z Rumuni na jakie wybicię można liczyć.Pytam bo na wbc nigdy nie sprzedawałem a kusi mnie bo u nas wż 8zł i nikt się nie wyrywa na więcej. Mam kilka takich ponad 600kg są ładnej budowy nie są brzuchate. I mógłby ktoś napisać jak się rozpoznaję klasy mięsa, Sąsiad sprzedał w piatek krowę do pośrednika 4.90 brutto z jałówkę dał drugiemu 7.20zł jałówka czarno-biała krowa też wzioł pośrednik

 

klasy mięsa rozpoznaje sie głównie po zadzie .udo cienkie kl.P/P+ udo normalne kl.O/O+ ładnie wysklepione tzn. wypchnięte na boki kl.R a na klasy U/E to musi być na prawde wywalone na boki i do tyłu .co ciekawe przód może być kapitał ale zad słabszy i już nie ma dobrej klasy natomiast do kapitalnego zadu przód może być słabszy i dostanie dobrą klase, chodzi tutaj o tzw. pistolet który jest najdroższy .pistolet jest to szynka razem ze schabem cietym do trzeciego żebra lub inaczej w zależności czy jest to pistolet francuski czy włoski.co do ceny to osiem zł nie jest zła szczególnie że mięso sporo spadło a jeszcze straszą obniżkami .a co do wybicia na wbc to jest sporo czynników które wpływają na wybój tj.wielkość łba ,grubość nóg,grubość skóry czy byk jest długi czy krótki jaki brzuch, głębokość mostka czy byk jest rozłożony w plecach czy plecy jak u ryby,itd itp

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

dostałem takie ceny jak napisałem,wiec myślę ze dobre:)a w jakim regionie 7.30 netto takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj