akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

kosaczek89    0
Napisano (edytowany)

Witam. Koledzy czy jest możliwa cena za byki mieszańce w granicach 750-800kg/szt. (posiadam 7 szt. hodowane luzem, wiek średni 22 msc.) 8.70 brutto?? Dlaczego pytam ponieważ zaskoczyła mnie tą ceną osoba która chce te byki kupić. We wtorek ta osoba prpoponowała mi 8.30 zł, przyjechał dzisiaj i proponuje w/w kwotę- co dziwne nie nalega przedstawił o fertę i powiedział, że będzie czekał na tel(twierdzi, że bydło jest wysyłane na eksport). Żeby nie było głupich komentarzy tupu, że oszuka mnie na wadze to przedstawiłem mu moje warunki sprzedaży: podana cena dotyczy ogółu, auto jest ważone na dużej wadze przed i po załadowaniu byków, skitka 7% nie więcej. Oczywiście zapytałem o pieniążki ponieważ handluję z nim pierwszy raz, twierdzi że w dniu tranzakcji jedziemy do banku i przelewa kasę szybkim przelewem---pomyslałem żeby zrobić to w domu przy komputerze. Czy gdzieś tu może być haczyk?

 

kolego co to za firma Ci tak oferowała i z jakiego regionu jesteś?

Edytowano przez kosaczek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WISNIAPOL    0

I wg mnie to realna cena, a przynajmniej spotykana w moich stronach. Byczki muszą być naprawdę ładne, Ale dla pewności uważaj przy tym rozliczaniu i poszukaj info o tej firmie na AF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5

kosaczek89- jestem z woj. mazowieckiego pow. łosicki. Czy to jest firma- raczej pośrednik zbierający towar na eksport, z tego co wiem to kupił już coś na naszym terenie było wszystko Ok. Zawsze handlowałem z ZAKRZEWSCY Zakłady Mięsne Kosów Lacki, zobaczę na ile ich klasyfikator wyceni moje byczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Pablo10. Co za człowiek z ta cena i możesz podać jego nr tel na priv bo mam kilkanaście sztuk BBB do handlu także bende chciał zorjetować sie w cenach w kilku miejscach.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Ładne byki do 8.50 zł, LM-9zł. Byki do 24 miesięcy. Jałówki ładne do 7,50 i wiek tak samo (pytałem przed chwilą na skupie, bierze pośrednik prawdopodobnie dla AGROSTARU).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryli319    1

cena jak na razie jest bardzo dobra , ciąglę ku górze :)


Kupię byczki w wadze 150-250kg , PISAĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

W tamtym tygodniu byki poszly po 12, 7 netto, jeden tylko poszedl pp 12, 3 netto ale to byl hf. Jalowki najladniejsze po 12.7 netto, gorsze tez po 12, 3 netto, tak samo kak za byki. Oczywiscie wbc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RybakP    0

Witam jestem poraz pierwszy na tym portalu i wybaczcie jak nie w tym miejscu zamieszczę tą informację ku przestrodze:

Mieszkam koło Zamościa i w 2011 przejołem gospodarstwo po rodzicach uzyskując dotacje ,,Młody rolnik" , Moje gospodarstwo liczy 12ha więc zajołem się wszystkim po trosze, tz. hodowlą świń jak i bydła na opas. W listopadzie przyszedł czas sprzedać 3 sztuki buhajów więc zebrałem numery do skupujących bydło i zaczołem dzwonić który zaproponuje mi najlepszą cenę. W ten sposób wytypowałem dwóch kolesi międzyczasie stanałem siępozyskać informację jak u nich jest z wypłacalnością . Zgłosił się do mnie p. Marcin Pałaszczuk zamieszkały w Biłgoraju i kupił odemnie byki . Umówiliśmy się że część kasy wypłaci w ciągu 5-ciu dni a reszte 2-3 tygodnie . Kasa nie wpływała więc zaczołem dzwonić do niego i zaczeło się . Gość na początku zaczołmi wciskać kit dlaczego to nie wysłał kasy, a pużniej nie odbierał odemnie telefonu. Wiec zgłosiłem to na policje i do tej pory nie widzę moich 12 tysięcy . Więc chcę przestrzec innych przd robieniem z Marcinem Pałaszczukiem z Firmy Handlowo-usługowej której siedziba mieści się w Biłgoraju przy ulicy ,,Wira"Bartoszewskiego . Firma zarejestrowana jest na Elżbietę Pałaszczuk jego matkę. Więc uważajcie, żeby i was nie nabił w butelkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teraz badanie na BSE jest od 30 msc życia, ale dużo pośredników i zakładów obniża cenę już powyżej 24 msc.Przynajmniej ci z którymi ja handluje, ale szczerze to nie zdarzyło sie nam odstawić byczka powyżej 24 msc. Jaki jest w ogóle sens trzymać tak długo moim zdaniem lepiej karmić go intensywnie przez 20 msc niż na wpół ekstensywnie przez 30 msc po tym czasie może i będzie miał taką samą wagę ale znacznie gorszy wygląd a paszy pewnie tyle samo pójdzie (mówię o HF i mieszańcami z HF)

Też jestem z okolic upadającej metropolii Łomżyńskiej :D

 

Osiągniesz 900kg przez 24 miesiące jeśli mówimy o HFie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Kamil czemu nie, jest możliwe. W ubiegłym roku sprzedałem 100% HF równo 24 miechy 889 kg :blink: , a liczyłem na 100 mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13
Napisano (edytowany)

Oczywiście, że jest to do osiągnięcia na jesieni sprzedawaliśmy 20 msc HF z luzu to średnio miały 750 kg. Zamiast koncentratu dostawały niewielką ilość śr rzepakowej witaminki i dodatkowy tajemniczy składnik(mocznik) + oczywiście sianokiszonka QQ i śr zbożowa.

Edytowano przez jarecki7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

u ciebie to na pewno mozliwe, bo u ciebie byki po 300-400kg realnej wagi maja 600kg

magiczny składnik... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

Wielki powrót witamy najlepszego hodowce z powrotem.Podlaskie krowa HF waga 680 5.7 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Witam jestem poraz pierwszy na tym portalu i wybaczcie jak nie w tym miejscu zamieszczę tą informację ku przestrodze:

Mieszkam koło Zamościa i w 2011 przejołem gospodarstwo po rodzicach uzyskując dotacje ,,Młody rolnik" , Moje gospodarstwo liczy 12ha więc zajołem się wszystkim po trosze, tz. hodowlą świń jak i bydła na opas. W listopadzie przyszedł czas sprzedać 3 sztuki buhajów więc zebrałem numery do skupujących bydło i zaczołem dzwonić który zaproponuje mi najlepszą cenę. W ten sposób wytypowałem dwóch kolesi międzyczasie stanałem siępozyskać informację jak u nich jest z wypłacalnością . Zgłosił się do mnie p. Marcin Pałaszczuk zamieszkały w Biłgoraju i kupił odemnie byki . Umówiliśmy się że część kasy wypłaci w ciągu 5-ciu dni a reszte 2-3 tygodnie . Kasa nie wpływała więc zaczołem dzwonić do niego i zaczeło się . Gość na początku zaczołmi wciskać kit dlaczego to nie wysłał kasy, a pużniej nie odbierał odemnie telefonu. Wiec zgłosiłem to na policje i do tej pory nie widzę moich 12 tysięcy . Więc chcę przestrzec innych przd robieniem z Marcinem Pałaszczukiem z Firmy Handlowo-usługowej której siedziba mieści się w Biłgoraju przy ulicy ,,Wira"Bartoszewskiego . Firma zarejestrowana jest na Elżbietę Pałaszczuk jego matkę. Więc uważajcie, żeby i was nie nabił w butelkę.

 

Jestem z okolic Biłgoraja i raczej nie słyszałem o tym handlarzu ale spróbuję się czegoś dowiedzieć na ten temat czy może nie jesteś jedyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam...Nowicjusz. :huh: Proszę o opinię na temat rzetelności poniższych firm:

Biernacki - WBC 12,80 50% zadatku reszta termin;

BM Kobylin- WŻ 7,70 gotówka;

Duda -WBC ,jeszcze się nie określił ,lecz tylko na termin ;

Moje bydło to SM 4 szt. waga śr. 720 kg. i LM 8 szt. waga śr. 600kg. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

[biernacki - WBC 12,80 50% zadatku reszta termin;

BM Kobylin- WŻ 7,70 gotówka;

 

Ceny prponowane netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

Wielki powrót witamy najlepszego hodowce z powrotem.Podlaskie krowa HF waga 680 5.7 brutto

 

nie no to ty jestes najlepszym hodowca, bo tylko ty potrafisz w ciagu 4 miesiecy z byka 300-400kg zrobic 600kg :D sam tak pisałes, ja tylko powtarzam, zeby nie było ze sie czepiam czy podsmiewam :D

 

jałówka hfxlm waga 605kg 7 plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Nie wiem skad macie te ceny.Dzwoniłem do Morawskieo z żerkowa to powiedział 6,30 netto za hf.Grażka prawie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
Napisano (edytowany)

nie no to ty jestes najlepszym hodowca, bo tylko ty potrafisz w ciagu 4 miesiecy z byka 300-400kg zrobic 600kg :D sam tak pisałes, ja tylko powtarzam, zeby nie było ze sie czepiam czy podsmiewam :D

 

jałówka hfxlm waga 605kg 7 plus vat

 

4 miesiące to jakieś 120 dni charolaise dzienny przyrost 1,8 kg byczka w takiej wadze x 120 dni to 216 kg + 400 to 616 kg. Jak najbardziej realne

Edytowano przez szaman1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

po pierwsze to nie zaden charolaise to jakis marny mieszaniec, obstawiam ze hfxlm,

po drugie to nie wierze ze nawet charolaise maja takie przyrosty, bo w ciagu roku przybrałby 648kg, bo 360 dni x 1.8 = 648

 

NIEREALNE

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Witam...Nowicjusz. :huh: Proszę o opinię na temat rzetelności poniższych firm:

Biernacki - WBC 12,80 50% zadatku reszta termin;

BM Kobylin- WŻ 7,70 gotówka;

Duda -WBC ,jeszcze się nie określił ,lecz tylko na termin ;

Moje bydło to SM 4 szt. waga śr. 720 kg. i LM 8 szt. waga śr. 600kg. :blink:

 

u Biernackiego bierz kase od ręki bo jak nie to na te drugie 50%troszeczke sobie poczekasz

 

Witam jestem poraz pierwszy na tym portalu i wybaczcie jak nie w tym miejscu zamieszczę tą informację ku przestrodze:

Mieszkam koło Zamościa i w 2011 przejołem gospodarstwo po rodzicach uzyskując dotacje ,,Młody rolnik" , Moje gospodarstwo liczy 12ha więc zajołem się wszystkim po trosze, tz. hodowlą świń jak i bydła na opas. W listopadzie przyszedł czas sprzedać 3 sztuki buhajów więc zebrałem numery do skupujących bydło i zaczołem dzwonić który zaproponuje mi najlepszą cenę. W ten sposób wytypowałem dwóch kolesi międzyczasie stanałem siępozyskać informację jak u nich jest z wypłacalnością . Zgłosił się do mnie p. Marcin Pałaszczuk zamieszkały w Biłgoraju i kupił odemnie byki . Umówiliśmy się że część kasy wypłaci w ciągu 5-ciu dni a reszte 2-3 tygodnie . Kasa nie wpływała więc zaczołem dzwonić do niego i zaczeło się . Gość na początku zaczołmi wciskać kit dlaczego to nie wysłał kasy, a pużniej nie odbierał odemnie telefonu. Wiec zgłosiłem to na policje i do tej pory nie widzę moich 12 tysięcy . Więc chcę przestrzec innych przd robieniem z Marcinem Pałaszczukiem z Firmy Handlowo-usługowej której siedziba mieści się w Biłgoraju przy ulicy ,,Wira"Bartoszewskiego . Firma zarejestrowana jest na Elżbietę Pałaszczuk jego matkę. Więc uważajcie, żeby i was nie nabił w butelkę.

 

kolego nie czekaj na nic i nie słuchaj jego bajek tylko wysyłaj wezwanie do zapłaty z paro dniowym terminem zapłaty ,po tym terminie składaj papiery do sądu .komornik z mamuśki szybko ściągnie łącznie z kosztami i odsetkami. a tak przy okazji niezła nauczka dla ciebie jak i innych ,jest takie powiedzenie że ten co dużo płaci to nic nie płaci.żadna sztuka dać dużo jak nie ma sie zamiaru zapłacić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

po pierwsze to nie zaden charolaise to jakis marny mieszaniec, obstawiam ze hfxlm,

po drugie to nie wierze ze nawet charolaise maja takie przyrosty, bo w ciagu roku przybrałby 648kg, bo 360 dni x 1.8 = 648

 

NIEREALNE

Napisałem wyraźnie że dzienny przyrost byczka w wadze 300-400 kg wynosi 1,8 kg. Trzeba być skończonym kretynem żeby liczyć przyrost 1,8 kg od urodzenia. Żeby byczek miał 300-400 kg wiadomo że musi w granicach 10- 12 miesięcy a później dorzuć sobie to co obliczyłeś i wyjdzie tobie grubo ponad 900 kg w ok 24 miesiące.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj