akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Apacz13    5

Na dzień dzisiejszy:

Byki 7,8-8,0 zależy od sztuki

Jałówki 7 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mentos1984    0

Witam

Sprzedałem tej firmie w grudniu 12 szt byk w wadze 700-800. Kasa od ręki bo jestem na vat. Z wagą nie było problemu gdyż wcześniej przewązyłem 2 sztuki więc się zgadzały. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Ta firma chyba ma nazwę ,,Tej" , kasę płacą od ręki ale ciekawe jaką???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

,,Tej,,to jakaś koreańska nazwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arencjo    4

Dziś srzedany byk HO 644 kg po 7,5 zł z VAT. Wiek 23 miesiące. Okolice Grajewa, Ełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Panowie a jak tam sytuacja wygląda w PKM DUDA, jak ceny, jak z płatnością i uczciwością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

sprzedany byk po Montbeliardzie i jałówka po Charolezie,obie sztuki w wieku 20mc,średnia waga sztuki 675kg [ważone auto] cena za obie sztuki 7.50zł z vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Panowie a jak tam sytuacja wygląda w PKM DUDA, jak ceny, jak z płatnością i uczciwością?

Szczerze z płatnością to raczej spokojnie bo mój sąsiad odstawia tam już 3 rok i płacą w terminie sam miałem im sprzedać ale słabą cenę dają. A już nie wspomnę jak im w zeszłym roku odstawiłem 15 Angusów na WBC to śr wybicie wyszło 54 %. Jak zaproponują dobrą cenę na żywą to chętnie bym im sprzedał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryli319    1

Mam do was takie pytanie czy jest taka możliwość jak sprzedaje bydło aby pośrednik zapłacił mi gotówke +vat do ręki?


Kupię byczki w wadze 150-250kg , PISAĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Niektórzy tak płacą , ale wypisują ci druk na przelew i sam musisz sobie wpłacić kasę na konto , a handlarzowi odesłać potwierdzenie przelewu.

Jak nie wpłacisz to handlarz nie rozliczy się z VAT-u i będzie w plecy , i następnym razem nie pójdzie na taki układ


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

pewnie ze jest kupiec daje ci kase jedziesz do banku wpłacasz na swoje konto a potwierdzenie przelewu odsyłasz kupującemu by mogl vat odzyskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Mi handlarz proponował dziś za piękne mieszańce ok 8ookg 7.20+vat twierdzi że jest wysyp poświąteczny a ja mu na to że poczekam na dołek przedświąteczny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

zakłady mięsne podniosły cene o 40gr na kg naWBC kolega wczoraj oddawał do pośrednika czarnobiały 760kg po 7,5 a krzyżówka sima 640kg po 8 jałówka mm 6,8 cena brutto woj świętokrzyskie pow kazimierski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9
Napisano (edytowany)

Panowie jak placa i czy sa wyplacalni firma Bolo |Nadarzyn i Krowinski bo sie u nas pojawili?

Edytowano przez rafffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudi81    0

Dzisiaj Piemont Giżycko odebrał 6szt byczki limusine około 20 miesięcy w wadze 650-800kg cena 7,85zł netto, 7% skitki, brał już kilkakrotnie. Płatność zawsze w ciągu 7dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

ogolnie u nas to kicha za hf to daja 6,6 mam jednego ze da 7 zl za hf powyżej 800kg ale tylko płatność gotówką za mieszańca najwyżej 7,30 słabiutko daja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jałówka 50%bb 504 kg-7.20

byczek ho 650 kg-7.3

cena z vat.podobno maja tanieć.za byka bb proponowal mi 8.50z vat

południe podlaskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

jak z cena po 24 miesiacach spada cos czy bez znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13
Napisano (edytowany)

Teraz badanie na BSE jest od 30 msc życia, ale dużo pośredników i zakładów obniża cenę już powyżej 24 msc.Przynajmniej ci z którymi ja handluje, ale szczerze to nie zdarzyło sie nam odstawić byczka powyżej 24 msc. Jaki jest w ogóle sens trzymać tak długo moim zdaniem lepiej karmić go intensywnie przez 20 msc niż na wpół ekstensywnie przez 30 msc po tym czasie może i będzie miał taką samą wagę ale znacznie gorszy wygląd a paszy pewnie tyle samo pójdzie (mówię o HF i mieszańcami z HF)

Też jestem z okolic upadającej metropolii Łomżyńskiej :D

Edytowano przez jarecki7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5

Witam. Koledzy czy jest możliwa cena za byki mieszańce w granicach 750-800kg/szt. (posiadam 7 szt. hodowane luzem, wiek średni 22 msc.) 8.70 brutto?? Dlaczego pytam ponieważ zaskoczyła mnie tą ceną osoba która chce te byki kupić. We wtorek ta osoba prpoponowała mi 8.30 zł, przyjechał dzisiaj i proponuje w/w kwotę- co dziwne nie nalega przedstawił o fertę i powiedział, że będzie czekał na tel(twierdzi, że bydło jest wysyłane na eksport). Żeby nie było głupich komentarzy tupu, że oszuka mnie na wadze to przedstawiłem mu moje warunki sprzedaży: podana cena dotyczy ogółu, auto jest ważone na dużej wadze przed i po załadowaniu byków, skitka 7% nie więcej. Oczywiście zapytałem o pieniążki ponieważ handluję z nim pierwszy raz, twierdzi że w dniu tranzakcji jedziemy do banku i przelewa kasę szybkim przelewem---pomyslałem żeby zrobić to w domu przy komputerze. Czy gdzieś tu może być haczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@edi25 to zależy od odbiorcy najlepiej odrazu zapytać. Ja trzymam na ciężkie przeważnie do 23-24 miesięcy ale jak trafi się słabszy to zostaje do 26. @pablo10 cena jak najbardziej realna za mieszańce z luzu. Zakłady podpisały umowy na eksport i stąd te podwyżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj