akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Ale skoro mieli na reklamę emitowaną przed agrobiznesem swego czasu to chyba nie jest źle z ich wypłacalnością. Przecież taka reklama to kosztuje sporo kasy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nich to nigdy nic nie wiadomo. Nie mam pojęcia czym się kierują przy wypłatach jeden dostanie gotówką jeden za 2 tygodnie jeden za miesiąc a jeden za pół roku. A jak gadać z tymi co faktury piszą to nic nie wiedzą o tym że zakład nie wypłaca w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1

Ja myślę, że na razie cena będzie powoli wzrastała jeśli wprowadzą zezwolenie na obój rytualny to cena szybko podskoczy a jeśli nie no to obserwując już kilka lat (w mojej okolicy) sytuacje na skupach bydła to cena w kwietniu maju spadnie i będzie się utrzymywać na niskim poziomie aż do jesieni.Ale prognozy jak to prognozy cczęsto się nie realizują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Ale skoro mieli na reklamę emitowaną przed agrobiznesem swego czasu to chyba nie jest źle z ich wypłacalnością. Przecież taka reklama to kosztuje sporo kasy....

I właśnie w tedy jak mieli tą reklamę przed Agrobiznasem, to nam pieniędzy nie wypłacili (240 tyś). I dopiero po interwencji do KRD i policji przesłali pieniądze. A mąż był u nich na miejscu, to dyrektor finansowy podpisał zobowiązanie, że pieniądze wpłacą - i tak nie wypłacili.

Ale to nie temat o tym.

Jest na AF temat o nieuczciwych ubojniach i tam są opisane ich przekręty.

To było w zeszłym roku, może teraz już płacą w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

jozmi a jak z wypłacaniem kasy u Biernackich?

w dniu zakupu 80% przelali na konto a pozostałe 20% z kilku dniowym poślizgiem po terminie 14 dniowym z tego co słyszę w moim rejonie płacą do 30 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

I poszły...30 szt mięsnych, 21-23 miesiące, 8 + vat, wzięły Mokobody.

Pieniądze już na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

@Nikolajjj

 

Mieszańce mięsne czy czystorasowe?

 

 

Odnośnie ludzi którzy kiedyś mieli już problemy uregulowaniem zapłaty to najlepeij unikać bo tylko raz zakład ugłosi upadłość i pieniędzy się nie odzyska bo właściciel nic na siebie miec nie będzie już , jest nietykalny i się śmieje w majestacie prawa.

 

Chyba że kasa na rączkę to wtedy można jeszcze z kims takim handel prowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Ja myślę, że na razie cena będzie powoli wzrastała jeśli wprowadzą zezwolenie na obój rytualny to cena szybko podskoczy a jeśli nie no to obserwując już kilka lat (w mojej okolicy) sytuacje na skupach bydła to cena w kwietniu maju spadnie i będzie się utrzymywać na niskim poziomie aż do jesieni.Ale prognozy jak to prognozy cczęsto się nie realizują.

na jakiej podstawie zakładasz ze do kwietnia cena będzie wzrastać , następni spadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłęm do firmy MiPol to jest ubojnia z okolic starego sącza i ceny u nich kształtują sie niezmiennie od x czasu

byki od 5.50-7.50 brutto

jałowki od 4.50-6.50 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

renovoltage

 

większość czyste simy, kilka mieszańców z BBB, charolais, herefordem

 

Dlatego w tym roku nawet nie rozmawialiśmy z ludźmi od Biernackich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jakie okolice podlaskiego?dobrą cenę dostałeś za takie sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1
Napisano (edytowany)

na jakiej podstawie zakładasz ze do kwietnia cena będzie wzrastać , następni spadnie?

 

Wywnioskowałem to z obserwacji sytuacji panujących na okolicznych skupach w upływie kilku lat. Nie wiem dlaczego ale zawsze jak się ociepla to przynajmniej w mojej okolicy cena przeważnie spada a wraz z ochłodzeniem cena wzrasta. A cena teraz z tego co tu można przeczytać i z tego co oferują kupujący cena teraz wzrasta.

 

Ale być może tak nie będzie, że cena dalej będzie wzrastać a potem spadnie.

Edytowano przez TomekRolM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dzisiaj sprzedane 2 byki 50%lm. Czerwony ładnej budowy 780kg 8zł+vat i czarny średniej budowy 790kg 7.8zł+vat. Potrącenie 8%. Przelew 14 dni. Pojechały do Biernackich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

A gdzie tam jest napisne że to + vat

 

Pisze wyraznie że cena netto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

to dostałeś jak 7.8 plus vat. nie dal bym na byka 8% strączki. chyba że się go wiadrami poi i ze 3 wiadra wypił. u mnie jak przyjedzie z samego rana to 5% strączki jak później to 6% byki na poidłach. na ten czas u mnie po 7.7 plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u mnie byki są pojone z węża. Do sprzedania karmione normalnie + 40l ciepłej wody na odjazd tak że nie czuje się pokrzywdzony tymi 8%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

Damian jeśli to były niezłe byki MM to jak mogłeś je oddać przy 8% skitki. 6% to jest standart za byka HF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas standard to 8%byk 9%krowa. Na głodnego 1%mniej. Są kupcy co dają 6% ale cena 1zł niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

U nas to 6-7% strączki. Wczoraj poszły to 6%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj