akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Patryk1222    136

byczki już pojechaly po 7.7 brutto srednio ważyły po 750kg (jedna sztuka była slaba około 600kg;>) wszystko do zm biernacki bezpośrednio ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryli319    1

widać że ceny cały czas sie lekko podnoszą obecnie cena za byka 8zł+vat nie jest niczym dziwnym ale każdy wie o jakich bykach piszę.

ale obecnie tendencja nadal powinna być wzrostowa bo u każdego na podwórku jest zawiane i nikt bydła nie sprzedaje .Zawsze u mnie na wsi tygodniowo przewineło się ok 10 samochodów a w tym tygodniu zaledwie jeden.

Także nie ma co narzekać jeszcze pare miesięcy temu za hf-y dawali lekko ponad 6zł.


Kupię byczki w wadze 150-250kg , PISAĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Hf 7.02zl jerseyj 6.45 brutto cena ;) okolice Leszna woj wlkp.

Edytowano przez Szu15000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Drodzy AF orientuje się ktoś po ile chodzą krówki hf bo mam do sprzedania taka ok 730 kg będzie miała jakieś dwa tyg temu sprzedałem trochę większą po 5 zł za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Dzisiaj sprzedalem byka- z przymusu ( połamane kilka żeber) na WBC (jak przyjdzie rozliczenie to napisze jak sie wybil) na zywą mial 454 kg 11 miesiecy dokladnie. U mnie 9 msc kupiony w wadze okolo 80 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Koledzy z zachodniej Wielkopolski. Gdzie sprzedajecie swoje bydło w dobrej cenie ? Zawsze oddawałem do "Blutex" Kaszczor tyle że cena u nich nie powala, no ale chociaż uczciwie ważą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do odstawienia byczka waga około 600kg rasa mieszana i nie wiem czy go już sprzedawac czy jeszcze potrzymac max do marca, jak myślicie po ile mogę za niego wziąć i czy cos zdrozeja czy ta cena się utrzyma. Jestem z Sochaczewa woj. mazowieckie

Z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Patryk1222 -"byczki już pojechaly po 7.7 brutto srednio ważyły po 750kg (jedna sztuka była slaba około 600kg;>) wszystko do zm biernacki bezpośrednio'

 

Kasa na ręke?

Edytowano przez marb80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro83    0

juz wiecej niechcieli dołożyć ale obniżyli z 6 na 5% na "bród" i byczki poszły srednio ważyły 743kg tak wiec o dużo sie nie pomyliłem :) aha zm biernacki je brał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1m    2

jak to jest z tym "bródem" u mnie odciągają 8% - (woj. łódzkie)?

 

jak to jest z tym "bródem" u mnie odciągają 8% - (woj. łódzkie)? Jest na to jakaś norma czy każdy pośrednik robi jak chce?

Edytowano przez slawek1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

 

Bydło Charolaise 100% sprzedam 12 sztuk 20-22 msc.

Dzwoniłeś gdzieś? Jak tak to ile proponują, bo sam mam na sprzedanie 17 charolaise

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryli319    1

zależy od handlarza , ale najczęściej od bydła.im więcej ma na sobie mięsa tym powinno być mniej skitki.

jeśli np handlarz przyjedzie rano np o 9 to ci też odetnie więcej niż jak by przyjechał po południu.

no jeżeli masz bydło z luzu to 8% jest nie do przyjęcia.

U mnie jak przyjechał o godzinie 16 a byk dostaje kolacje o 16.30 to dał jeszcze mniej strączki. tu właśnie miałem taki jedyny przypadek w gospodarstwie mojego ojca gdzie handlarz zabrał 4% na brutt.Także nie słyszałem aby ktoś dostał jeszcze mniej.To był niby simental ale budowa to zwykły hf.


Kupię byczki w wadze 150-250kg , PISAĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1m    2

u mnie niezależnie kiedy odbierają bydło zawsze 8% odtrącają - widzę, że chyba najwięcej na forum

 

Ogólnie u nas jest tak przyjęte:

 

krowa - 9%

byk 8%

świnia 3%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

to rypią was na strączce

u mnie krowa 7% a z młodzieży co najwyżej 5 %

znam ubojnie co z młodego wogóle nie bierze zrzutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1m    2
Napisano (edytowany)

szkoda że to nie jest regulowane przepisami żeby była jednakowo w całym kraju

Edytowano przez slawek1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

Sam wybierasz czy ci pasuje taki czy inny % skitki. Można przecież sprzedać bez skitki na WBC. Okolice Łomży byki 6% krowy z reguły 7% ale u słabszych sztuk słyszałem i o 8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Jak to jest, gdy gotowke dostajecie na reke? (napewno super uczucie :D ) czy wowczas dostajecie fakure albo jakis kwit ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1m    2

U mnie kasa zawsze na konto - od dłuższego czasu sprzedaję jednemu pośrednikowi i jestem zadowolony.

A co do wyboru skitki to z tego co wiem wszyscy pośrednicy potrącają tyle samo.

Na wbc nigdy nie sprzedawałem wiec nie wiem jak do tego podejść.

 

jak myślicie - wołowina pójdzie w górę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

Koledzy z zachodniej Wielkopolski. Gdzie sprzedajecie swoje bydło w dobrej cenie ? Zawsze oddawałem do "Blutex" Kaszczor tyle że cena u nich nie powala, no ale chociaż uczciwie ważą ...

tez zawsze do nich oddawałem ale ostatnio sprzedałem Biernackiemu różnica około 50 gr na kg netto na plus. A co do wagi to od kiedy mam swoją wagę i kamerę przy wyjściu bydła z obory tam gdzie ważą na aucie to się trochę boją jeden nawet zrezygnował z zakupu chociaż dawał najlepszą cenę (oczywiście informuję ich że mam monitoring gospodarstwa:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

W zeszłym roku u Biernackich ciężko było z wypłacalnością. Może już wyszli z dołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj