akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

matingus    107

widać że nie którym to woda sodowa do głowy dotarła.

takie ceny za hf to tylko sprzedawać.

wróćmy na ziemię.

taką cenę za hf,to za czystego mięsnego około 9zł.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Czyste SM czy mieszańce?

 

 

@szaman twierdzi że dostał 7,80 netto za hf i mi9eszańce , propozycja 8 zł za CH to wynika z tego że też netto

Tylko ta cena za te mieszańce i hf to jakaś dziwnie wysoka ...

Też wydaje mi się wysoka (może dlatego że się na te Charolaise napalili ), poprzedni dawał 7,80 z mieszańce i 7 za hf. Nie dość że dali lepszą cenę to jeszcze nie trzeba było 2 razy warzyć i oddzielać hf od mieszańców bo wszystko chodziło luzem. Mówili że jak się ociepli to cena w dół.

A do kogo odstawiałeś te SM

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 

 

My dostaliśmy 8 netto z Mokobod, w poniedziałek zabierają byki. Zadzwoń do Częstochowy do Kowalczyka (czy jakoś tak), był dzisiaj i dawał nam też 8 netto , ale obiecaliśmy innemu i czekają do poniedziałku. Z eco beef też dobrą ceną dają.

 

To nie ja tylko koleżanka nikolajjj sprzedaje te SM , firma jak w cytowanym poście


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Ale to chyba nie ten krotoszyn bo ja mówię o żnińskim kuj pomorskie a ty jesteś koło ostrowa. Swoją drogą też się tak pomyliłem kiedy szukałem do nich numeru i dodzwoniłem się do drugiego krotoszyna tego koło ciebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1

Jeszcze zależy kto na co jak mówi bo nie raz na skupie spotykam się z takimi osobami co mówią na mieszańca hf a inni zaś mówią na hf-a mieszaniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Czyste SM czy mieszańce?

 

 

@szaman twierdzi że dostał 7,80 netto za hf i mi9eszańce , propozycja 8 zł za CH to wynika z tego że też netto

Tylko ta cena za te mieszańce i hf to jakaś dziwnie wysoka ...

 

Mariusz Simy czyste, a mieszańcó parę z hereforem, jeden BBB i dwa z charolaisem.

 

A może jak mówi Tomek - może to nie h-fy tylko mieszańce z simami tylko czarno-białe, mamy takiego jednego. Maścią przypomina h-fa a budową, mięsny byk.

Ale zapewne Szaman wie co trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Nie no jak byk ma grzbiet jak ryba to chyba wiadomo co to jest :D , chociaż dwa były całkiem ładne myślę , że ponad 850

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1

A mój nauczyciel uczący mnie produkcji roślinnej i zwierzęcej, że nie ma prawdziwych czysto krwistych zwierząt rasy holsztyńsko fryzyjskiej w obiegu publicznym ogólnie dostępnym tylko w fermach zachowawczych itp. Ale to tylko nawiasem ujmując oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Litwin1988    1

matingus dzięki za informacje.faktycznie niby nowa firma ale 2 nr z wizytówki są do koopi nawet jeden do prezesa Koopi.pozdrawiam firme i życze wypłacalności w końcu aby inni tak jak ja nie osiwieli patrząc na fakture i czekając na przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

witam dostalem ofertę na byczki 10 sztuk z luzu 6 czarno bialych(ladnej budowy) i 4 mm srednia waga koło 700kg za wszystko po 7.6 Brutto czy to dobra cena??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

witam dostalem ofertę na byczki 10 sztuk z luzu 6 czarno bialych(ladnej budowy) i 4 mm srednia waga koło 700kg za wszystko po 7.6 Brutto czy to dobra cena??

 

 

Bez szału, a z jakiego rejonu jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro83    0

witam jutro mają brać 9hf i 2 ncb srednia waga około 750kg cena 7.30+vat co sądzicie o cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Cena szału nie robi każdy by chciał więcej ale nie zawsze się da

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

witam jutro mają brać 9hf i 2 ncb srednia waga około 750kg cena 7.30+vat co sądzicie o cenie?

 

Przy takiej partii ponegocjuj, nawet 10 gr na tylu kg robi wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

7,30netto za większość Hf to w moim regionie dobra cena niektórzy brutto tyle nie dostają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

witam dostalem ofertę na byczki 10 sztuk z luzu 6 czarno bialych(ladnej budowy) i 4 mm srednia waga koło 700kg za wszystko po 7.6 Brutto czy to dobra cena??

 

 

U mnie max 7,2 brutto, więc nie ma na co narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj