akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

tom79    0

sokołów s.s oddział w kole poubojowo byk 830kg hf 11,95 krowa 709 kg po 10,71 jałówka 581kg po 11,54 ceny bez wat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian992    13

Sprzedałem we wtorek byki firmie PHU ROLTOP z okolic Zwolenia. Jestem bardzo zadowolony, nie znalem tej firmy polecił mi ją znajomy. Pieniądze już dzisiaj są na koncie. Co do ważenia dla pewności wczesniej przewazylem byczki po ich wazeniu wszystko sie zgadzalo. Musze przyznac ze sa uczciwi i solidni. Zdarzylo sie ze firma miala dobra cene ale za to na kg mnie chcieli oszukac a tu nie ma mowy o takiej lewiznie. Z tego co wiem to z odbiorem w mazowieckim nie ma problemu jak jest ponad 8 szt to i inne wojewodztwa równiez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JJ6070    0

Sławk Nie tylko ty o to pytasz, tak się składa, że mam byki do 24 m-cy i o taki przedział cenowy pytałem. I było 13,60 netto. A każda ubojnia, nie tylko Pini potrąca za obicia i guzy oraz wiek. Nic nowego nie przeczytałeś. W zeszłym roku Biernacki miał 6 przedziałów cenowych w każdej klasie.

A za byki powyżej 30 m-cy to czy poubojowo czy na żywą wagę nikt ci dobrej ceny nie da.

 

O Kobylinie pisałeś, że 13,40 płaci. Kolega trochę przesadził. Zadzwoniłem do nich z ciekawości, bo w zeszłym tygodniu 7,50 dawali i to za eksportowe sztuki. Mogą dać tylko 7,50 netto i skupują teraz na żywą wagę. A poza tym skupują w woj. Wielkopolskim i dalej jechać nie bardzo chcą.

Edytowano przez JJ6070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroslaw0770    264

Moje już w poniedziałek pojechały do piniego, tylko że przez pośrednika na żywą sprzedawałem, ale może będę wiedział jak wyszły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Witam,jestem mlodym rolnikiem ( dokladnie to rolniczka :P ) . Z woj lubelskiego, powiat chelmski. Chcialam sie zapytac,czy sprzedawaliscie bydlo do Szostaka,- STANPOL. W zeszlym roku sprzedawalam im 2 sztuki po ok 400 kg, kasa byla po 3 dniach na kacie. Teraz jednak mam 3 w wadze ok 700 kg, i tak sobie mysle,ze by byla lipa jakby mnie wyrolowali.... Czy ktos,cos o nich wie,.... ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

Ceny rosną w oczach:) ponad 13 netto za R, Sokołow placi 11.90 za O netto a Luków 12.30 za O:) widze ze w innych zakladach o wiele wyzsze ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam,jestem mlodym rolnikiem ( dokladnie to rolniczka :P ) . Z woj lubelskiego, powiat chelmski. Chcialam sie zapytac,czy sprzedawaliscie bydlo do Szostaka,- STANPOL. W zeszlym roku sprzedawalam im 2 sztuki po ok 400 kg, kasa byla po 3 dniach na kacie. Teraz jednak mam 3 w wadze ok 700 kg, i tak sobie mysle,ze by byla lipa jakby mnie wyrolowali.... Czy ktos,cos o nich wie,.... ???

W zeszłym roku też wiem że płacił , teraz to nie słyszałem żeby coś się zmieniło , ale wiem że kombinuje z wagą .

Wójcik płaci gotówką z vat , tylko musisz sobioe sama wpłacić na konto i wysłać mu potwierdzenie . Krowiński tez jest w 100% wypłacalny

 

 

Skąd dokładniej jesteś? ja też z chełmskiego

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryli319    1

Fakt faktem tu się sprawdza powiedzenie 30 gr do przodu 60kg w plecy

ten kto sprzedaje większe ilości to wie z kim handlować a kogo unikać , także niektórzy więdzą o kim piszę.

Nie dajcie się oszukać wage można nabyć w cenie ok 2 tyś.Przecież jeżeli sprzedajecie kilka sztuk na raz to możecie starować samochód.

A wracając do cen to ubojnie specjalnie podnoszą teraz ceny (podpisywanie nowych kontraktów na ten rok oraz pojawienie się nowej ubojni) aby ich dostawcy im nie uciekli , zaś po pewnym czasie ceny wrócą do tych jakie są.


Kupię byczki w wadze 150-250kg , PISAĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@grili masz rację ja tak robię jak sprzedaję większą ilość.

jest tylko jedna wada,nie wiadomo ile ważył każdy byk.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu221    0

logicznie jesli ktos mysli to wiadomo ze jak cena jest przepłacona to gdzies jest haczyk.......ale kij ma dwa końce wina jest po stronie rolnika jak i handlaza bo nie którzy rolnicy robia sobie licytacje i zapraszaja kilku handlarzy ... ja osobiscie trzymam sie jednego i nie szukam atrakcji gdzie za hf teraz mi zapłaci ktos 7.2 netto bo w to nie uwierze ja osobiscie liczyc umiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

wczoraj ktoś pisał 7,90 brutto za hf,a mi za mm nie chcą tyle dać ..... chyba źle mi z oczu patrzy :D

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

właśnie miałem z Biernackim pohandlować ale tu piszecie że kreci na wadze, czy to prawda??

jak go sprawdzić ze nie przycina na wadze??

 

niewiem czy warto zaczynać z nim współprace prosze o wasze rady opinieo nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Zważyć bydło na innej wadze i zobaczyć ile wyjdzie u niego , albo kazać mu starować samochód na pewnej wadze samochodowej , załadować bydło i zważyć


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

wystarczy podzwonić po ubojniach, ceny przeważnie różnią sie o 20 gr w zależności od rodzaju bydła a handlarze czyli pośrednicy w większości przypadków mają nawet o 50 gr lepsze ceny niż ubojnie

to powinno budzić podejrzenia

ja handluje tylko bezpośrednio do ubojni, taniej ale pewniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

logicznie jesli ktos mysli to wiadomo ze jak cena jest przepłacona to gdzies jest haczyk.......ale kij ma dwa końce wina jest po stronie rolnika jak i handlaza bo nie którzy rolnicy robia sobie licytacje i zapraszaja kilku handlarzy ... ja osobiscie trzymam sie jednego i nie szukam atrakcji gdzie za hf teraz mi zapłaci ktos 7.2 netto bo w to nie uwierze ja osobiscie liczyc umiem

 

 

w końcu jakiś poukładany człowiek co naprawde jest rzadkością .Masz kolego racje że trzymasz sie jednego sprawdzonego kupca i na pewno że tak powiem szanujecie sie na wzajem ,ty jemu nie wyskakujesz z cenami typu, ktoś tam dał, ktoś tam powiedział,a myśle że twój kupiec też nie podchodzi do ciebie śmiesznie typu, od dzisiaj staniało albo jakieś inne bajki .ci co ściągają paru kupców do wyceny i mają sie za mocno cwanych najwięcej na tym tracą ,bo oczywiście cene dostaną dobrą jak ktoś tu pisał HF 7,90 brutto wszystko OK tylko z wagi ma zdjęte 100kg albo i lepiej.jeżeli ktoś ma odrobine rozumu to szybko sobie wyliczy że ta cena jest NIE REALNA .cena na wbc jest 12,50 klasa O ,(bo nikt mi nie powie że HF dostał klase R) i proste liczenie 12,50 *55%=6,88 netto +7%wat=7,36 brutto gdzie reszta do 7,90 pytam sie gdzie ?charytatywnie jeżdżą? a tak na marginesie to 55% u HFa to rzadkość przeważnie jest do 53% to cena wychodzi jeszcze ciekawiej .

 

wystarczy podzwonić po ubojniach, ceny przeważnie różnią sie o 20 gr w zależności od rodzaju bydła a handlarze czyli pośrednicy w większości przypadków mają nawet o 50 gr lepsze ceny niż ubojnie

to powinno budzić podejrzenia

ja handluje tylko bezpośrednio do ubojni, taniej ale pewniej

 

to że handlarze mówią ceny większe niż ubojnia nie jest wcale dziwne rzecz w tym że mają nawet o złotówkę cene większą niż rolnik ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas akurat biernaccy biorą na bazie w gsach i tam ta waga dobrze waży. Nie raz jak samochód się spóźnia to ważymy worki z nawozem i się zgadza. Tylko te ich terminy płatności mnie odstraszają. A dlaczego handlarze mają lepsza cenę niż zakłady. Dlatego że handlarz codziennie przywozi kilkanaście sztuk do zakładu i ma cenę o 1zł za kg wbc wyższa niż rolnik. @Bluecows zawołaj handlarza który dobrze płaci. Niech ci zważy byka wyceni a potem powiedz że się rozmyśliłeś i sprzedaj go do zakładu na wbc. Potem porównaj rozliczenie z tym co ci proponował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

gdzieś czytałem żeby sprawdzić czy nie oszukują na wadze, trzeba się zważyć samemu na ich wadze a następnie byka i wskoczyć na waga do tego byka i po odjęciu musi się zgadzać nasza waga (człowieka) co o tym myślicie?

biernacki daje mi wiecej o 50gr od pozostałych handlarzy wiec mnie kusi aby jemu to opchnąć. tylko niepokoi mnie dlaczego daje aż o tyle wiecej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj