akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

mariuszd93    559

Tylko mięsne i krzyżówki z mięsnymi

Kupuje tak naprawdę do 500 nawet , od 250 , wiem że za ładną bb 270 kg płacił po 9zł , za średnią mm ok 500kg 7,8zł

 

to było w listopadzie

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Jalowka Lm 600kg brutto, 8zł brutto.

Byki miszance do 8zł brutto

Cena z ubieglego tygodnia. Posrednik skupujacy dla Agrostaru w Miejscowosci Tuczna woj Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Ta firma istnieje : on skupuje jałówki Do 350kg na export z tego co wiem . Ale czy skupuje byki to niewiem...

On skupuje na terenie całej polski?

Masz może jakis namiar na niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

Dziś sprzedałem krowę HF w wadze 600kg - cena 4,50 + vat cena za byki w klasie extra dostałem po 7,50 + vat za MM - 50% SM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

z tego co pisze mikic360 lepiej trzymać jałówki niż byki bo są tańsze w zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 

mariuszd93 - firma Transkup z Skrwilna woj. Kujawsko-Pomorskie, a potrącenie to 7%

Handlujesz z nimi stale? To jakaś duża firma? Kupują w całym kraju?

jak z płatnością ? i z uczciwością ważenia?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

Mariusz, tak handluję praktycznie tylko z nimi, płatność zawsze w terminie np. dziś dostaliśmy fakturę z jutrzejszą datą przelewu. Co do uczciwości ważenia, mają wagi elektroniczne, sprawdzaliśmy i jest ok. a jak to jest z ich dalszymi wyjazdami w teren to nie wiem, w sumie nigdy nie pytałem, trzeba byłoby porozmawiać z szefem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

cennik PINIEGO jest bardzo szeroki ,zrobili dużo klas ale głównie interesuje ich towar od klasy R do góry ,wiek 23/24 mies max waga półtusz nie mniej niż 300kg i tylko młodzież .jeżeli byka skllasują w klasie O to może być do dwóch zł różnicy na kg mięsa, cennik będe miał dzisiaj to coś podrzuce

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Dzwoniliśmy dziś do Pini Beef - biorą tylko na ciepłobite, dają R 13,60 zł, a U 13,76 zł. Ceny netto. Tylko, że nie odbierają oni. Albo samemu trzeba zawieźć, albo przez podesłanego handlarza. Płatność 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryli319    1

powiem tak szału nie ma, porównując inne ubojnie i te klasy to w kobylinie klasa R -13.40 , a klasa u 13.60 ,a po towar ubojnia ci przyjedzie. Także różnica okolo 15 gr na kilu szczerze mówiąc każdy ma lekki niedosyt, miejmy nadzieje że Pinni Beef stanie się może kiedyś konkurencją dla polskich ubojni.

Pozdrawiam.


Kupię byczki w wadze 150-250kg , PISAĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

wszyscy patrzą klase R ,a pytaliście sie o klasy typu O i P a o wiek ,wage sie pytaliście ,zobaczcie tamte przedziały i szybciutko o PINIM zapomnicie .Powiem wam tylko że byk pow.30 mies.w cenie krowy w klasie O ,a krowa w tej klasie to 330 kg mięsa po 10,40 .Pasuje wam ta cena ? a o dopiski drobnym drukiem sie pytaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Powyżej 30 miesięcy to każdy zakład ci po cenie krowy kupi. A Kobylin to co wiem to 12,90 za R płaci netto. Chobot 13.00 zł netto. Cena więc jest konkurencyjna.. A kto im sprzeda to jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najlepiej to na zywa wage sprzedawac i nie bawic sie w jakies poubojowe handle, pamietam jak znajomy sprzedał krowe ponad 500kg po jednym wycieleniu na poubojowo to 800zł dostał, tak go wykolegowali, dziekuje bardzo za takie interesy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Za dwa byczki Hf-y w poniedziałek a więc 20.01.2014

o wadzę 803kg i 760kg dostaliśmy cenę po 7,90 zł brutto

Woj. Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dwa byczki Hf-y w poniedziałek a więc 20.01.2014

o wadzę 803kg i 760kg dostaliśmy cenę po 7,90 zł brutto

Woj. Lubelskie

 

 

 

A kto tyle płaci Hf-y???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryli319    1

także dzwoniłem dzisiaj do Pinni beef i ciekawe jest to że cena za jałówke max 13.80 zł netto na wbc , zaś byk max 13.50 -to są ceny na ten tydzień


Kupię byczki w wadze 150-250kg , PISAĆ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprzedałem 4 byczki czarno białe w wadze około 700 kg. za dwa ładne na niskiej nodze dostałem 6,8 zł. brutto a za drugie dwa typowe HF 6,6 zł. brutto kasa pewna do 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

mam przed sobą cennik PINIEGO i powiem tak ,nie podniecajcie sie tak mocno bo może być przykra niespodzianka jak sprzedacie bydlaka .pytając sie o cene nikt nie zada sobie trudu żeby zapytać konkretnie o przedziały wagowe o wiek tylko jaka cena ,zawsze pada odpowiedź ceny największej i jest OK.przedziały wiekowe na byka są trzy do 24msc ,24/29msc, pow. 30msc . przedziały wagowe są cztery .cena zależnie od wieku ,wagi i klasy zaczyna sie od 14zł kończy na 8,40 (zżedły miny?) byk powyżej 30 msc. w cenie krowy ale co ciekawe w klasie O nie ma wyższych.Jałówka trzy przedziały wagowe ,dwa przedziały wiekowe.cena od 14 zł.do 7,95zł .jest to cena do 24 msc. powyżej minus 20gr.i co ciekawe drobny druk a tam napisali ,,obicia lekkie -15gr/kg obicia ciężkie -30gr /kg jak myślicie będą poobijane w transporcie?i tak na koniec pytaliście sie o takie szczegóły czy tylko cena was interesuje?bo ja myśle że nawet nie mieliście pojęcia żeby po za ceną o co kolwiek innego sie zapytać.macie komputery macie faksy niech wam przysyłają cenniki ,wszelkie warunki zakupu ,na spokojnie to wszystko przejrzeć i dopiero podejmować decyzje bo jak to unas bywa nie jeden obudzi sie z ręką w nocniku i dwa lata deptania przy ogonie poszło sie je..ć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

mam przed sobą cennik PINIEGO i powiem tak ,nie podniecajcie sie tak mocno bo może być przykra niespodzianka jak sprzedacie bydlaka .pytając sie o cene nikt nie zada sobie trudu żeby zapytać konkretnie o przedziały wagowe o wiek tylko jaka cena ,zawsze pada odpowiedź ceny największej i jest OK.przedziały wiekowe na byka są trzy do 24msc ,24/29msc, pow. 30msc . przedziały wagowe są cztery .cena zależnie od wieku ,wagi i klasy zaczyna sie od 14zł kończy na 8,40 (zżedły miny?) byk powyżej 30 msc. w cenie krowy ale co ciekawe w klasie O nie ma wyższych.Jałówka trzy przedziały wagowe ,dwa przedziały wiekowe.cena od 14 zł.do 7,95zł .jest to cena do 24 msc. powyżej minus 20gr.i co ciekawe drobny druk a tam napisali ,,obicia lekkie -15gr/kg obicia ciężkie -30gr /kg jak myślicie będą poobijane w transporcie?i tak na koniec pytaliście sie o takie szczegóły czy tylko cena was interesuje?bo ja myśle że nawet nie mieliście pojęcia żeby po za ceną o co kolwiek innego sie zapytać.macie komputery macie faksy niech wam przysyłają cenniki ,wszelkie warunki zakupu ,na spokojnie to wszystko przejrzeć i dopiero podejmować decyzje bo jak to unas bywa nie jeden obudzi sie z ręką w nocniku i dwa lata deptania przy ogonie poszło sie je..ć

Dobrze że chociaż jeden taki bystry :lol: co reszta świata by bez ciebie zrobiła :P

@PawełS Napisz kto płaci 7,90zł za hf ? a może HO ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj