akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szaman1    159

Ja kupuje od jednego handlarza po 1000 mieszance 60-70 kg. Hf ok 700 w moich stronach doszedłem do wniosku że lepiej dać te 300 stówki więcej i kupić mieszańca, niż kupić chabetę i co dzień patrzeć na te gnaty. Pewnie że są hf co osiągają w miarę ładne przyrosty ale na pewno jest ich znacznie mniej niż mieszańców (choć też można się nadziać). A przy sprzedaży te 300 zwrócą się z nawiązką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Panowie to temat o cenach bydła rzeźnego a nie cenach cielaków, wracamy do tematu bo następne posty nie na temat będą karane.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

są wypłacalni tylko terminy mają bardzo rozbieżne :)

jednym płacą w 14 dni innym w 3 miesiące :D

Ale ogólnie kase dawają tylko czasami przeciągają i to ostro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    13

ja nie narzekam na Biernackiego co do płatnosci albo gotówka płacą albo w czasie 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

witam mam do sprzedaży krowę ,wiekową już :) , nie jest szczególnie mięsna , gość oferuj 1600 zł , czy ktoś sprzedawał może ostatnie przez wagę? Jeśli tak to jaka cena za kg. Zastanawiam się czy nie wyszła by wtedy lepiej , ale ciężko wyczuć ile zaoferują na skupie za kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

ona 77 pewnie zaoferują ci ok 3 zl za kg ja w listopadzie sprzedałem jalowke po cesarce to taka cena była na slabe sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

nie więcej niż 500kg . Cena na skupie była od 3,50 do 5,50. Oczywiście że na górną stawkę nie liczę :) ,

Edytowano przez ONA77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

witam mam do sprzedaży krowę ,wiekową już :) , nie jest szczególnie mięsna , gość oferuj 1600 zł , czy ktoś sprzedawał może ostatnie przez wagę? Jeśli tak to jaka cena za kg. Zastanawiam się czy nie wyszła by wtedy lepiej , ale ciężko wyczuć ile zaoferują na skupie za kg...

To on chce nieźle cię wydoić jeśli waży około 500 kg netto to nawet przy najniższej cenie jesteś do przodu 150 zł a wszystko co wytargujesz więcej to dodatkowa kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

ale trzeba też uwzględnić , że sprzedając na skupie przez wagę odejdzie "strączka", pewnie jakieś 10-12%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie słyszałem żeby potrącali więcej jak 8% na krowach nawet wiekowych :) a te 10-12 procent to przesada z takimi skupującymi lepiej dać sobie spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No u mnie był dzisiaj skup i na początku mówili 10% ale zeszli na 6% bo ładne sztuki były :)4 szt +/- 820kg po 7,5zł

Edytowano przez Jelcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

U nas za dużego wyboru ze skupującymi nie ma . Jest jeden który robi skup raz na 2 tygodnie, albo handlarze co kupują z domu u sprzedającego.

A strączki takie są, potrafią zdjąć 9-12 % a jak komuś nie pasuj to niech sobie zabiera i co zrobisz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Jelcz netto czy brutto.U mnie był dzisiaj handlarz i za ładnego mieszańca ok 750kg dawał 7,30 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

ja sprzedałem w sobote krowe do kabanosa i cena poubojowa mi brutto wyszła 11zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

U nas za dużego wyboru ze skupującymi nie ma . Jest jeden który robi skup raz na 2 tygodnie, albo handlarze co kupują z domu u sprzedającego.

A strączki takie są, potrafią zdjąć 9-12 % a jak komuś nie pasuj to niech sobie zabiera i co zrobisz.....

Poszukasz nowego kupca bo chyba nie dasz się okradać? Ja sprzedaję z 6% obcinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A u nas byk cb. 7 + vat tylko tak od 600 kg.

 

A u nas byk cb. 7 + vat tylko tak od 600 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj