akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Gość   
Gość

No wlaśnie :)same rosną to będzie czas na dojenie he he:)to i do tego z 500 świniakow,też same urosną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Chomiak Brodnica ; byk szarolez 700 kilo 7,2+ vat byk blond aqwitan 670 kilo 7,2+ vat jałówka blond aqwitan 560 kilo 6,8 + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

RW-typ hf...jeżeli takie,w miarę 'ogarnięte; waga min 500kg 'na czysto' to dawali mi 6netto,gdy sprzedawałem większe sztuki-te stały obok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Jaka cena za byki mięsne w łódzkim ? mam na sprzedanie angusa i simentala


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

ostatnio ceny byków w górę za czarno białego nie za ładny był na skupie to zapłacili 7 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

Witam dziś dzwonił mój opiekun z sokołowa że mam ustalony termin odbioru po świętach i cena jest 12,75 jest to cena netto za O klase a na początku listopada cena była 11,20 i  namówił mnie na odstawe na koniec roku bo mówił że cena będzie i jest ale jak się okazuje podobno tylko dla tych co maja umowe "razem w przyszłość'' także mam pytanie jak inne zakłady płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

uboju jak nie było tak nie będzie

TK : 

zakaz uboju rytualnego zgodny z konstytucją

W stanowisku dla TK Sejm ocenił, że gminy żydowskie mają prawo do uboju rytualnego na potrzeby religijne swych wyznawców, ale już nie w celach gospodarczych czy handlowych. Takie uprawnienie gmin za "wątpliwe" uznała zaś w stanowisku dla TK Prokuratura Generalna.

Hernand powiedział, że konstytucyjna zasada wolności religii nie jest - adekwatnym wzorcem kontroli w całej sprawie, a Polska gwarantuje ochronę religii. Oświadczył, że wyznawcy judaizmu mają pełny dostęp do mięsa koszernego z państw UE, a większość państw UE dopuszcza ubój rytualny. "Dopiero radykalne ograniczenie takiego dostępu aktualizowałoby zarzuty wnioskodawcy co do wolności religii, ale taka sytuacja nie zachodzi" - dodał.

tak więc koniec marzeń o lepszych cenach

to ładną cene daje Sokołów  sam chętnie sprzedałbym po takiej cenie zwłaszcza ze to O klasa no ale juz ostatnie były sprzedane po 7 zł z vat ( 3 x byki R klasa ) i 2x po 6.5 ( O klasa) wage miały od 690 do 750 kg  brutto

kotek aaaa powiedz jeszcze jakie mają wymagania co do wieku i przedziałów wagowych 

 

aaa tak do porównania to OSI za byki w R klasie do 24 miesiecy max cene ma 11.7 netto  takze na Sokołowie masz juz sporo do przodu 

Edytowano przez adam87p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

No jak kwoty uwolnią to zobaczycie ile mleko spadnie a opasy same rosną i doić nie trzeba B)

 

same to rosna chwasty pod plotem W polsce na picie mleka jest moda  a na jedzenie wolowiny nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

Zainteresowanie bykami jest duze, co ktorys dzien przyjezdza jakis naganiacz albo reprezentujacy jakas ubojnie z pytaniem czy nie mam bykow, wiec pewnie cena jeszcze pojdzie do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Bo za droga, jak można dać 20 parę zł za kg obrzynkó do kiełbasy. Kiedyś się dodawało, teraz bez sensu. Ćwiartkę świniaka dać by było 4kg kiełbasy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Nawet Trybunał Konstytucyjny jest przeciwko temu, aby ludzie w Polsce zarabiali większe pieniądze z tytułu dopuszczenia uboju rytualnego na dużą skalę. Logiczne przecież jest, że jak ktoś zarobi więcej to więcej kupi, a co za tym idzie - więcej podatków odda do skarbu państwa. Widać mocniejsze kraje UE silnie działają żeby w Polsce nie można było się dorobić i blokują ubój rytualny. Na cenę sprzed zakazu nie ma co liczyć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

to nie wołowina za droga tylko wieprzowina za tania i praca fizyczna za slabo oplacana

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    67

Na utrzymaniu zakazu zależy zakładom które działają głównie na rynku unijnym. Po co nabijać cenę żywca, większym popytem z poza wspólnoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2054

zabijac powinno się tak, żeby zwierzę cierpiało tak mało jak to tylko możliwe, rytualny chyba nie spełnia takich warunków

krowy po 4zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

zebys ty wiedzial jak ja cierpie sprzedajac ladne byki po 7 zl A tez nikt tym sie nie przejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Do mnie nikt nie przyjeżdża chociaż wiedzą że mam do sprzedania. Może ta waga obok obory tak na nich działa.

Co do tego co tam kolega wyżej pisał to on płaci tyle ale brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kolego nie żebyś Ty wiedzie jak bydło cierpi jak dostaje 3-4 strzaly i cala operacja trwa kilka minut...zanim padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2054

zebys ty wiedzial jak ja cierpie sprzedajac ladne byki po 7 zl

 

dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Kolego nie żebyś Ty wiedzie jak bydło cierpi jak dostaje 3-4 strzaly i cala operacja trwa kilka minut...zanim padnie.

Powiedz tym sędzią z Trybunału.Tacy szkoleni,ale nic nie kumają.

Ile można było tłumaczyć to samo kilka razy.Pogadali i odroczyli,aby obrońcy praw zwierząt wyszli protestować.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Brak Leppera może by wyprowadził rolników na ulice,aby walczyli o lepsze ceny.

Jaki był ale umiał ludzi wyprowadzić na drogi.Teraz kto wyjdzie razem z rolnikami.NIKT.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj