akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomparkiet    1

no to z tych 10 tylko 3 nas nie opier.oli na kilach aż recę opadają ;[ jak się takie posty czyta banda oszóstów i tyle.Wiem że biznes to biznes ale trochę przyzwoitości i honoru się by handlarzom i pośrednikom i wogule zakładom się przydało .Ja mam bydło z luzu i z poidłem nie mogę ich przed sprzedażą napoić tak jak na uwięzi ale jak oni mnie to chyba nic innego nie zostaje jak karmić solą i piachem(to oczywiście gupi żart) bo ja chyba bym tak niemógł w żywe oczy kłamać.Miłej niedzieli

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

no nareszcie dzięki Sławkowi B. (tak domniemam ) dowiadujemy się całej prawdy i prawach jakimi się rządzą firmy skupowe zastanawiam się na ile starczy mu zapału i energii żeby przekonywać i uświadamiać agroforumowiczów a co do sprzedawania na wbc lub żywą to osobiście wolałbym poubojowo ale nie widzę w okolicy firmy której można by było zaufać a sprzedawanie na żywą niby nie jest złe ale obarczone większym błędem albo skorzysta sprzedający albo kupujący ( częściej ten drugi ) i jeszcze druga sprawa potrącenie na okarmienie po co one jest jak i tak równo z każdej sztuki się wali jeszcze się nie spotkałem żeby z jednego byka wzięli 4% bo bez brzucha a z drugiego 7% bo bebechaty i może więcej zjadł :) powinno się odgórnie to znieść niech cena będzie o te 7%  niższa i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

no to z tych 10 tylko 3 nas nie opier.oli na kilach aż recę opadają ;[ jak się takie posty czyta banda oszóstów i tyle.Wiem że biznes to biznes ale trochę przyzwoitości i honoru się by handlarzom i pośrednikom i wogule zakładom się przydało .Ja mam bydło z luzu i z poidłem nie mogę ich przed sprzedażą napoić tak jak na uwięzi ale jak oni mnie to chyba nic innego nie zostaje jak karmić solą i piachem(to oczywiście gupi żart) bo ja chyba bym tak niemógł w żywe oczy kłamać.Miłej niedzieli

 

albo na jaja kamienia przywiązać :D . Złodziejski kraj , złodziejskie obyczaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

źle kolego domniewasz. żaden Sławek B. ja nikogo nie przekonuje. Każdy ma swój rozum i sam decyduje gdzie sprzedaje za ile i na jaką formę rozliczenia. co do zrzutu jak i ceny jest to nie realne ustalanie od góry.moje osobiste zdanie chcąc żeby był porządek musi być kontrola państwa. to znaczy : jeśli rolnik sprzedaje pośrednikowi na wagę żywą i stuknie  go w rogi to wtedy takiego delikwenta na dywanik dlaczego zwierzę po kilku godz lub też 1 dniu przyrasta na wadzę? naturalny jest spadek a nie przyrost. i wtedy takiemu panu karę pienięzną lub nawet odebranie pozwolenia na prowadzenie działalności. również powinny być obowiązkowe legalizacje do wag. policja również powinna to kontrolować. napewno calkowicie nie spadnie ilość przekrętów ale napewno znacznie je zmniejszy. widzisz z okarmianiem jest tak jak i z kupowaniem jeden podchodzi uczciwie zapłaci cene rynkową weźmie normalny zrzut i będzie się cieszył że zarobi 100 zł a drugi jak "łapy nie zarobi to nie podchodzi". rolnik jeden weźmie i normalnie da jeść a drugi dzień przegłodzi a na wieczór da samej soli. w dniu sprzedaży bydle rzekę wody wypije. chociaż osobiście mialem filozofa ktory dał suche wysłodki buraczane a później dał pić, jałówk,e  rozsadzało w oczach. tak mądrala zarobił że ja jej nie wziełem zawiózł ją do domu i wieczorem ten u którego był skup powiedział mi że niestety ale jałówka padła. no i 600 kg * 7zł pojechało na bakutil. dziś najważniejsza jest cena. liczy się tylko ten kto da chociaż 20 gr więcej. 

no nareszcie dzięki Sławkowi B. (tak domniemam ) dowiadujemy się całej prawdy i prawach jakimi się rządzą firmy skupowe zastanawiam się na ile starczy mu zapału i energii żeby przekonywać i uświadamiać agroforumowiczów a co do sprzedawania na wbc lub żywą to osobiście wolałbym poubojowo ale nie widzę w okolicy firmy której można by było zaufać a sprzedawanie na żywą niby nie jest złe ale obarczone większym błędem albo skorzysta sprzedający albo kupujący ( częściej ten drugi ) i jeszcze druga sprawa potrącenie na okarmienie po co one jest jak i tak równo z każdej sztuki się wali jeszcze się nie spotkałem żeby z jednego byka wzięli 4% bo bez brzucha a z drugiego 7% bo bebechaty i może więcej zjadł :) powinno się odgórnie to znieść niech cena będzie o te 7%  niższa i tyle 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

co do wagi to też słyszałem że dopiero przy większych kg się coś dzieje ale chyba można to sprawdzić i ja to robię. Sprawdzam na zwykłej wadzę ile ważę później na wadze auta ile pokaże, wpuszczamy  byka na wagę i sprawdzamy a następnie sprawdzamy ile ja waże z bykiem jeśli waga zmienia kg przy wyższych kg to byk+ja powinna pokazać inaczej niż w teorii czyli waga byka po dodaniu moich kg :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Z tą wizytą przy uboju i ważeniu tuszy w zakładach niestety nie ma tak dobrze. Przykład, ubojnia w Tykocinie. Z wielką łaską wpuszczą na plac jedna osobę powiązaną z daną partią bydła aby "zobaczyć jak ważą". Dalej na zakład to chyba tylko siłą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego teoria od praktyki odbiega. czy byk będzie ważył 400 czy 900 to jak ktoś będzie chciał cie stuknąć to i tak stuknie. ustawi sobie  jaki minusik ma zdjąć i zdejmie raz. przykład ważysz 70 kg wchodzisz waga sie zgadza byk w rzeczywistości powinien ważyć 600 kg ale kolega ma ustawione zeby cie stuknąć na 50 kg. wchodzi byk on wciska magiczny guzik i byk wazy 550 kg. Ty wchodzisz razem na wagei waga pokazuje 620 kg w teori sie zgadza w praktyce nie. byk schodzi z wagi i ponownie wciskają magiczny guzik i waga pokazuje zero( jakby tego nie zrobili to wyświetił by się minus) wprowadzacie następnego byka i sytuacja sie powtarza. patrz na ręce

co do wagi to też słyszałem że dopiero przy większych kg się coś dzieje ale chyba można to sprawdzić i ja to robię. Sprawdzam na zwykłej wadzę ile ważę później na wadze auta ile pokaże, wpuszczamy  byka na wagę i sprawdzamy a następnie sprawdzamy ile ja waże z bykiem jeśli waga zmienia kg przy wyższych kg to byk+ja powinna pokazać inaczej niż w teorii czyli waga byka po dodaniu moich kg :)

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

ostatnia wypowiedz sławka przekonała mnie do kupna wagi jak by ktoś mial niedrogą w mazowieckim to proszę o odpowiedz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1    0

Witam !!! Przeczytałem kilka postów i aż krew zalewa każdy handlarz nic nie zarabia każdy traci tylko po co do jasnej hol..... prowadzi  taki biznes  co do tych  kopyt i odpadów z bydła to wiem że skóry sprzedają kopyta rogi łój i wiele innych transportują do Włoch nie wiem co z tego robią ale  wiem to na sto bo nie raz widziałem jak ładują na ciężarówki przykładem jest pini beef brat jest kierowcą z w firmie transportowej to z nim bywałem w zimie w podwójnej obsadzie  i czasami z Sokołowa woził po 12 ton ładunku porcjowanej wołowiny i miał po 12 do 16 miejsc rozładunku wiec powiedzcie mi jedno ile handlarze i zakłady muszą zarabiać że zakłady budują , nowe hale, kupują samochody, płacą  pensje pracownikom ,i wysyłają nie pełne ciężarówki mięsa płacąc nie małe pieniądze za transport i gdzie tu logika !!!!!!!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

co do swojej wagi to masz racjcę nie jeden podziękował i stwierdził,że niema miejsca a po sztuki przyjedzie za tydzień...........

co do "prostowania " przez skibę to nie było kantów na wadze pouboju-byłem przy ważeniu tylko na klasyfikowaniu.Skiba jeśli jest się przy ważeniu stosuje wycenę podobną do DUDY(http://www.pkmduda.pl/index.php?pid=831) z tym,że potrącenia są nieco wyższe.BYdło było z luzu,ładowaliśmy je sami nie było bite przed i w trakcie załadunku a to co zobaczyliśmy z sąsiadem .....aż szkoda pisać,dlatego od tamtej pory tylko i wyłącznie żywa waga-niech pośrednik/handlarz czy też przedstawiciel jak zwał tak zwał zarobi sobie na wybiciu bo na wadze może zapomnieć :D

 a wracając do cennika dudy prześledźcie za co i w jakiej wysokości są potrącenia-parodia!!!!!

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

kolego teoria od praktyki odbiega. czy byk będzie ważył 400 czy 900 to jak ktoś będzie chciał cie stuknąć to i tak stuknie. ustawi sobie  jaki minusik ma zdjąć i zdejmie raz. przykład ważysz 70 kg wchodzisz waga sie zgadza byk w rzeczywistości powinien ważyć 600 kg ale kolega ma ustawione zeby cie stuknąć na 50 kg. wchodzi byk on wciska magiczny guzik i byk wazy 550 kg. Ty wchodzisz razem na wagei waga pokazuje 620 kg w teori sie zgadza w praktyce nie. byk schodzi z wagi i ponownie wciskają magiczny guzik i waga pokazuje zero( jakby tego nie zrobili to wyświetił by się minus) wprowadzacie następnego byka i sytuacja sie powtarza. patrz na ręce

 

Sławek a słyszales jak twoj kolega z  G...bral byka na wage ? Byczek wskoczył odrazu na samochod a na wadze minus 70 kg sie zostalo Dziwi mnie troche ze tak we wlasny talerz plujesz Co u brata twego slychac? Ile na dzien dzisiejszy mozesz dac za ladne byki MM z uwiezi?

A własnie jak to jest z ta (skitka) okresla to ustawa jak kiedys czy kazdy moze walic jak chce Mi ksiegowa powiedziala ze jesli ktos zaznaczy mi na fakturze potracenie za mlode bydlo wiecej niz 6 % to bede mogl go pozwac i sprawe wygram Widze jak przegladam faktory ze tam gdzie brali 7% to jest wartosc calkowita sztuk a tam gdzie 6% to widnieje waga brutto i waga netto 

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

A cenniki w tym tygodniu na plus czy jak w tamtym ? Mam ładne szarolezy i blond akwitan waga około 650 +  ile wołać , czy 7,3 nie za dużo będzie bo sztuki wyjątkowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12,7 x 58 % i masz realną cenę za wagę żywo Oczywiście + vat

ZŻadnego kolegi z "G..." nie znam i nir wiem kto to jest. Żeby pluć sobie w talerz to najpierw trzeba mieć samochód z wago i i tak robić. Ja jak kupuje na żywo to warze na wadze którą wskaże rolnik. Jak wiem że cena za duża to nie biorę. Nie wiem z kim mnie mylisz ale ja brata nie mam. Co do skitki to większość skupowych bierze 7 % z młodzieży i 8 z krowy. Czy jest na to jakas ustawa to nie wiem.

Sławek a słyszales jak twoj kolega z G...bral byka na wage ? Byczek wskoczył odrazu na samochod a na wadze minus 70 kg sie zostalo Dziwi mnie troche ze tak we wlasny talerz plujesz Co u brata twego slychac? Ile na dzien dzisiejszy mozesz dac za ladne byki MM z uwiezi?

A własnie jak to jest z ta (skitka) okresla to ustawa jak kiedys czy kazdy moze walic jak chce Mi ksiegowa powiedziala ze jesli ktos zaznaczy mi na fakturze potracenie za mlode bydlo wiecej niz 6 % to bede mogl go pozwac i sprawe wygram Widze jak przegladam faktory ze tam gdzie brali 7% to jest wartosc calkowita sztuk a tam gdzie 6% to widnieje waga brutto i waga netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Sławek na wszystko jest ustawa to powiedz skad jestes Moze cos ci sprzedam przyzwoito cene proponujesz!

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Ja tu widze slawka w glownej roli w westernie pt "Ostatni Sprawiedliwy" okolicznych handlarzy zatrudnil bym jako statystow wiszacych na szubienicy albo do skalpowania przez indian:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio551    7

Witam dzisiaj był umnie Biernacki i proponował mi za hf-6zł+Vat,za sm-6,80+Vat.co sądzicie o tej cenie byki ważone na mojej wadze i mają po 710kg.proszę o jakieś odpowiedzi jestem z Wielkopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Sławekpodlasie a za jałówkę też po blondzie waga około 570 kilo ile wołać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

Witam dzisiaj był umnie Biernacki i proponował mi za hf-6zł+Vat,za sm-6,80+Vat.co sądzicie o tej cenie byki ważone na mojej wadze i mają po 710kg.proszę o jakieś odpowiedzi jestem z Wielkopolski

 

za hf płącą nawet do 6,30 a za miesne 7,20 takze kiepsko Ci wycenił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj