akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

kubaska    10

A Pieniedzy za krowy sprzedane 20 listopada Biernacki jeszcze nie wplacil. Chyba juz mnie niczym wiecej nie zaskocza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

to że biernacki nie płaci na czas to nic nowego. musisz bombardować główną księgową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Panowie potrzebuję informacji na temat firmy Grażka z Nakła bodajże.

 

Przeważnie do nich odstawiam bydło, waga pewna (mam swoją i się zgadza)kasa przeważnie w trzech dniach jest ostatnio nawet na drugi dzień , ale radze na żywą bo na wbc to niezbyt  i zależy kto wycenia bo jak właściciel Mariusz to przeważnie idzie coś utargować .Ogólnie nie jest żle ,,może nieraz z ceną nie są konkurencyjni ale waga pewna i kasa też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

widze ze ceny troszke do góry ale jak długo...w Rumuni juz choroba niebieskiego jezyka w Kanadzie BSE...oby tylko to ucichło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

@robert123farmer - dziękuje za zainteresowanie i pomoc.

@loldek37 - dzięki za info. Ja od kiedy przejechałem się u Skiby trzymam się z dala od WBC,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

A Pieniedzy za krowy sprzedane 20 listopada Biernacki jeszcze nie wplacil. Chyba juz mnie niczym wiecej nie zaskocza

 

Jak dałeś im na termin to do świąt raczej nie dostaniesz :D Może na Wielkanoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam niedaleko nakła i też coś nieraz pohandluje z Grażką, na wbc nigdy do nich nie dawałem, ale raz był u mnie właściciel i męczył mnie że na wbc na pewno lepiej wyjdę,i zaproponował mi taki układ że umawiamy się jaka cena na wagę żywą, ważymy u mnie, podliczamy, byk jedzie na wbc i wtedy zobaczę gdzie lepiej wyjdę i jak byk się nie wybije to mogę sobie wziąć pieniądze na wagę żywą. Ale była taka sytuacja że ponoć dużo ludzi u niego dostało urlopy na wakacje i nie miał kto jeździć zbierać tego bydła i Brzegowy się nawinął, zabrał wszystko po lepszej cenie i z pocałowaniem ręki dosłownie i w przenośni. Kasa do 3 dni, waga to powiem ci tak że jak był u mnie innym wozem niż tą żółtą scanią z bykiem na klatce to coś zawsze słabiej ważyły sztuki. Musi szef przyjechać wycenić to cenę da lepszą jak kierowca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

A Pieniedzy za krowy sprzedane 20 listopada Biernacki jeszcze nie wplacil. Chyba juz mnie niczym wiecej nie zaskocza

 

A po co dajesz na przelew ??

Mi najpierw kase przelewają na drugi dzień przyjezdaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

W tym tygodniu sprzedane 26 sztuk (23 mm i 3 hf) cena 7,7 + VAT - 5% na okarmienie

 

Brawo czarnyyy tak trzymac!!! ja tez po nizej 8 zł juz nie sprzedaje ale okarmienie 5 % to chyba wazone były na ubojni a nie u ciebie na podworku?Kiedys wynegocjowalem 3% ale waga na ubojni (ok 3 godziny  jazdy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hankarys    0

Kilka razy do nich oddawałem aż raz mnie przekręcili .To znaczy wzięli krowy na wagę żywą ustaliliśmy cenę później mi powiedzieli że jak się wybiją lepiej to dostanę więcej,zgodziłem się .Przyszła faktura i wielkie zdziwienie ,1000 mniej od ceny gwarantowanej .W firmie stwierdzili że krowy się uszkodziły i nie można stwierdzić gdzie,nawet mi zasugerowali że może u mnie ,po mimo telefonów nic nie dało się zrobić.Czyli nie mają nawet ubezpieczenia na przewóz i tak to się zakończyła moja przygoda z RAVA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matbar    1

A moge wiedzieć do kogo pojechały w góry bo pasuje mi dobrego kupca na 12 szt.simenatli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Sprzedaje ktoś do RAVY ?? Oni zawsze 8 % obcinają z wagi ;/ dużo nie ? 

 

U mnie jak byli ostatnio rok temu byk na wagę a tam 60kg brakuje jakie ich zdziwienie no ale 3 razy samochodem cofali niby krzywo stał aż w końcu pasowało ,a potrącenia miało być 7% a tu na fakturze po przeliczeniu 9% .i jak na razie do nich nie sprzedaje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

Agrostar limusine odsadki 300 kg, 8 szt., 11,50zł brutto, odtrącenie 5%

Możesz mi powiedzieć w jakim przedziale wagowym są brane te odsadki.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

Mi biernacki kiedys jaja zrobil ze byla cena gwarantowana z wagi u mnie 7 zl + wbc, pozniej dostalem mniej niz gwarantowana, tzn. Policzyli sobie wage u siebie na rzezni a nie u mnie, i jakims cudem byki na glodowce przed wbc stracily 60kg na sztuce a jechali ode mnie prosto na rzeznie bo bylem ostatni, a do rzezni biernackiego mam az 50km.... Dodam fakt ze setkowy belg wybil mi sie ledwo Na 60%, a ledno mi sie w futke zmiescil.... Zenada jak kazdy kroi rolnika.

Dodam ze mimo dziesiatek telefonow i wizyty u biernackiego sprawy nie rozwiazalem, byki poszly w kebab i moglem ich pocalowac.. Tyle mi dali dyplomatycznie do zrozumienia...

Edytowano przez DEVBOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

widze ze jest ssanie na byki ale z cena trudno im sie wyrwać dzis telefony z Łukowa -R12.2 do 24 miesiecy na wbc max400kg + to co wynegocjuje za ilosc

Łuniewscy R-12.4 bez ograniczen wagowych wiek normalnie 30 mies Tak samo mowil ze moga cos dorzycic !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dziś w rozmowie z właścicielem skupu zostałem poinformowany że ubój rytualny nie przeszedł i ceny są bez zmian :lol: Myślałem że padne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj