akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

jacus    3046

Z tym Kosowem to chyba tylko kasa z góry, dużo ostatnio pisali o tym kraju to jedna mafia i banda, najbardziej skorumpowany kraj w europie, nawet unijni nadzorcy kradli setki tysięcy euro.

Dobrych jakościowo byków brakuje i cena na bita nawet 13,2 brutto, krów natomiast nadmiar i cena idzie w dól- nie pytałem jaka  bo na razie nie mam na sprzedaż.

 

Brak polskich znaków, na przyszłość proszę na to uważać.
Pozdrawiam kris14


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Kasa na rękę i niech jadą.Owszem jak by to była prawda,każdy rynek zbytu się przyda.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Ja mysle ze jesli ktos posiada byki LM BBB Sim lub CH   to i u nas zbyt znajdzie w dobrej cenie zwłaszcza jesli beda to ilosci samochodowe Niech skupuje HF moze to nowosc na kosowskim rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak ceny w jeleniogórskim?? ma 2 krowy i może 7 byków ok 600kg? czekać czy pchać? bedzie lepiej? bo chyba gorzej byc niemoze?

 

do kogo odstawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Biernacki odebrał bydło i oto ceny

 

-lm 810,740 kg brutto  7,2,-netto

-bbb 760kg brutto  7,2,-netto

-ch 890,860,710kg brutto 7,2,- netto

-sm 2 sztuki +-720kg brutto 7,-netto

kasa 20tys zaliczka na konto przed sprzedażą reszta od ręki przy odstawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

to ceny chyba wydaje mi się lekko w górę

a dlaczego jak masz ładne sztuki na poubojowo nie oddajesz ?? ja do biernackiego zawsze na poubojowo idą warunek ładne sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

tak ważyły ,jak wiecie coś na temat ważenia przez łuniewskich to powiedzcie, bo jak narazie to najlepiej płacą tylko nie wiadomo jak z wagą  i ja i klasyfikator co od nich przyjechał dawaliśmy im więcej ale wyszło jak wyszło ważyłem siebie to ok ale to ponoć nie do końca prawda, mnie może waga zważyć dobrze a odchyłkę może mieć później, nikogo nie posądzam tylko chyba się będę kręcił za jakąś wagą i wtedy sytuacja czysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mieszkam ze 25 km od nich ale rzadko ich widzę w swojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kramer    0

Możesz rozwinąć swą wypowiedź " poubojowo nie oddaje odkąd wyprostował mnie skiba" nie opłaca się czy takie kanty lecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

sztuki dobre a poubojowo nie oddaje odkąd wyprostował mnie skiba

 

Dobrze zrobiłeś mnie biernacki wyprostował na 15  Ch i Lm.

- kiepskie wybicia

- na rozliczeniu nawet nie przysłali wybojowości tylko nr kolczyka i wagę na haku, myślą że rolnik debil liczyć nie umie

- według proponowanej ceny na żywą byłem stratny 30 gr/kg więc na tych sztukach pond 3tys 

Jakby im się nie opłacało to by nie nalegali na sprzedaż na WBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

A mnie Osi dwa byki pojechały szarolez i hf . Hf-a oddałem za darmo za dwa wyszło 5500 pln .I od dwuch lat daje tylko na żywą  , jak mi waga nie pasuje albo cena bydło zostaje  u mnie . Poubojowo tylko popłakać zostaje i tyle .Jak rozbudowywali zakłady to nie jeden mówił ze na kilka sztuk jedną oddawało się za darmo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sztuki dobre a poubojowo nie oddaje odkąd wyprostował mnie skiba

 

no skiba wali na wadze poubojowej i potem na klasie też leci samo.

Mam do skiby niedaleko ale do niego nie sprzedaje kiedyś poszły tylko 2 sztuki to pierwsza wyszła znakomicie ale drugą lepszą ojebali jak nie wiadomo co ;[

A mnie Osi dwa byki pojechały szarolez i hf . Hf-a oddałem za darmo za dwa wyszło 5500 pln .I od dwuch lat daje tylko na żywą  , jak mi waga nie pasuje albo cena bydło zostaje  u mnie . Poubojowo tylko popłakać zostaje i tyle .Jak rozbudowywali zakłady to nie jeden mówił ze na kilka sztuk jedną oddawało się za darmo .

 

o jaki zakład ci chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Tak to jest ,niestety jesteśmy skazani na rolowanie przez zakłady na tak zwane poubojowo kiedyś też oddałem dwie jałówki mm naprawdę ładne na wbc i na żywą mi dawał po 7 zł ale namawiał na wbc i jedna trochę ładniejsza wyszła w przeliczeniu z wbc na żywą po 7.5 zł ale już druga niestety jej 3 kg do jakiejś klasy zabrakło i wyszła na przeliczenie 5.6 czyli jak nie nas kijem to nas pałą, ostatnio miałem 8 byków nie za duże ale mm i jak dzwoniłem do zakładów że chce być przy ważeniu to oni że wycieczek po zakładzie nie będą robić ,no to wiadomo o co chodzi $$ :blink:  zakłady niestety tak się nauczyli i przyzwyczaili do takiego postępowania i chyba nic tego nie zmieni,przykra to sprawa że człowiek się na męczy na odchowaniu i opasie byka czy jałówki a i tak wie że i tak na koniec zostanie oszukany ;[  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

no skiba wali na wadze poubojowej i potem na klasie też leci samo.

Mam do skiby niedaleko ale do niego nie sprzedaje kiedyś poszły tylko 2 sztuki to pierwsza wyszła znakomicie ale drugą lepszą ojebali jak nie wiadomo co ;[

 

o jaki zakład ci chodzi??

Osi food - byłe Morliny . ubojnie mają teraz w Wielkopolsce a tusze przerabiają w Górce koło Ostródy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Sprzedane wczoraj byczki:

2szt MM

5szt MM troszkę słabszych ale R powiny złapać

2szt NCB

1szt HF prawie czystej rasy

waga ogólna 695kg/szt brutto

cena ogólna 6.8zł netto

potrącenia 6% odbiorca Biernacki

zaliczka na konto przed sprzedażą reszta do ręki od kierowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Ja jak sprzedawałem swoje dałem im normalnie jeść żeby się przekonać ile dostał bym na żywą, bo jak się takiego byka wygłodzi przed sprzedażą na WBC to wtedy wiadomo że wyjdzie za kilogram lepsza cena ale jak się przeliczy całościowo za wyjdzie min 300 zł na sztuce mniej. Ja tu mówię o bykach z luzu na poidłach, ci co trzymają na łańcuchach mają większe pole manewru (solenie, pojenie czy wygłodzenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Twoim zdaniem te z luzu jak lepiej zdawać?bo ja pierwszy raz będę miał takie z luzu mm i nie wiem czy na wbc czy na ogólną wagę sie zdecydowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do oddawania na wbc czy na żywą:

prawie wszystkie ubojnie w Polsce mają system rozliczeń albo wbc albo wbz(waga bita zimna czyli po wystudzeniu mięsa). Ci którzy kupują na żywą czy to pośrednik czy nawet przedstawiciel ubojni i tak go rozliczą z wbc. ktoś wcześniej napisał że różnica u biernackiego jest nawet do 50 gr. zgadzam się. w każdej ubojni tak może być. tu pracują tylko ludzie i nie ma czegoś takiego jak w trzodzie że cena uzależniona jest tylko od wagi( chodzi mi o tzw.skupowe) w bydle mamy progi wagowe : 300kg, 280, 260 240 220 (mówię o ubojni w ktorej ja pracuję i chodzi mi o byka jałówka od 250 do 180 krowa od 320 do  180) oraz klasyfikacja EUROP i dodatkowo + i - w niektórych klasach. cena za mięso uzależniona jest od klasy i wagi. jeśli mamy sztukę na pograniczu dwóch klas i dwóch progów wagowych to jeden klasyfikator zapłaci drożej bo dla niego to klasa wyższa i większy próg wagowy a drugi mniej bo będzie uważał że z tej sztuki będzie mniejsze wybicie. byk bykowi nie równy i jak przyjeżdża się oglądać to : po pierwsze szacujesz wagę czy pełnowagowy czy nie oraz klasę w jakiej przejdzie. jeśli jest byk przodem zaje... góra też ładna a na szynce cienki to najgorsze co może być i w dodatku kolor. zad ma się 80% w  całej klasyfikacji. no i najważniejsze wybicie. przy jednej sztuce łatwo: acha byk ciężki klasa O czyli cena z mięsa 12 zł. z luza podciągnięty 54% wydajność.12*54% = 6,48 netto. gorzej jak jest kilkanaście i w dodatku na luza. wszystko się miesza. kupiłem byka ważył 500 kg netto i dał 301kg mięsa a miałem takiego że ważył 600 netto i dał 300 kg. wydajność rzeźna byków z luzu jest oczywiście większa niż z uwięzi. wydajność ma się również do żywienia. rekordowa wydajność z byka 71% byk piemontese. wtedy cena za mięso była 13,2 netto. krótkie podsumowanie: jeśli boicie się oddawać na wbc to kupcie sobie wagi.ustawcie je tylko tak żeby nie było ich widać pierwsze pokazujecie sztukę do sprzedania, ustalacie cenę a na koniec mówicie że ważycie na waszej wadze. założe się że 7 na 10 co przyjedzie do zabierze się i odjedzie nawet do widzenia nie powie.jeśli oddajecie na wbc to lepiej jak byście byli, wtedy wszystko widzicie i śpicie spokojnie.

p.s w tym tyg cena powinna być trochę wyższa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj