akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

jack87    36

Ale chocby nawet to ten gośc zbyt daleko mieszka ode mnie to jest ponad 200 km także nikt raczej taki kawal nie bedzie  jezdził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro    1

dziś sprzedane 8 szt

byk średnio 7, jałówka 5.5, krowa 4.5, ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

przeczytałem kilka ostatnich wypowiedzi i trochę mnie to śmieszy. Co wy chcecie blokować? zakłady? wiecie jak wygląda sytuacja? kto jest temu winien że mamy akurat takie ceny jakie mamy? nasz rząd i tylko nasz rząd że od dawna ma polskie rolnictwo w du... jeśli nie wróci Turcja oraz ubój rytualny (w co bardzo powątpiewam) to zapomnijmy o korzystnych cenach. odbiorcy europejscy co będą chcieli to będą robili i żaden zakład nie podskoczy. 

jestem rolnikiem i zajmuje się chowem bydła a dodatkowo jestem przedstawicielem  ubojni i kupuje bydło zarówno od handlarzy jak i od rolników. zakłady nie mają zarobków rzędu tysiąc złotych na sztuce. po prostu nadrabiają ilością ubitych sztuk. pomyślcie logicznie: zgłasza przeciętny rolnik bydło na sprzedaż załóżmy 10 szt. jedzie samochód z zakładu (koszt paliwo+ kierowca) ludzie do obsługi oraz uboju. koszt uboju- ilość wody, wykorzystanej na  jedną sztukę, koszt utylizacji krwi, kopyt oraz wszystkich innych odpadów, lekarz który ma nadzór itp. zostaje mięso, skóra i podroby. zysk z mięsa to zarobek max 20 gr w dobrych czasach i pół skóry dokładanej a czasami cała w czasach gdzie trzeba spod ziemi wydobyć ale kupić. zdarzają się wyjątki gdzie pojedyncze sztuki uda się sprzedać bardzo korzystnie ale to tylko klika sztuk. 

dwa słowa o cenach : jeśli cena wbc byka w klasie O (byki ncb) jest na poziomie 12 zł za 300 kg mięsa (cena netto) to każdy umie policzyć że cena za wagę żywą będzie 6,6. bierzmy pod uwagę również wybojowość. jeśli będzie sztuka brzuchata to i tyle nie zapłacą. no chyba że ktoś jeb.... na wadze to wtedy cena będzie kosmiczna.

no i ostatnia rzecz w zasadzie prośba: nie dajcie się tym oszustom. jak ktoś chce tylko żyć z tego to podstawa to posiadaanie własnej wagi. wtedy nikt was w rogi nie stuknie. Również zadzwońcie bezpośrednio na zakłady zapytajcie o cene mięsa. Większość rolników wie co ma i wydajność umie oszacować. każdy zakład chętnie przyjedzie wiadomo jak jest większa ilość to chętniej. większość zakładów ma swoich przedstawicieli którzy chętnie przyjadą i porozmawiają. 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kolego 20 gr to na 700kg sztuce 340 zł. A w sklepie wołowina po 34 zł za kg.

Jak  Ty  to  wyliczyłeś? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego sławku zapominasz że nasze byki wyjeżdżają na Litwę,do Niemiec i tam im łby ucinają,jak zarabiali ma uboju tak dalej zarabiają,a zakaz to tylko okazja do opier...enia cen.

A i pochwal sie jakiej ubojni jestes przedstawicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Skoro  wiozą  do  Niemiec  ,  , na  Słowację  lub  Litwę  ,  dochodzą dodatkowe   koszty ,  choćby  transportu  .

Za  darmo  tam  też  nie  utną  bykowi łba  -  nie  sądzisz? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kkolego cena za stek z poledwicy to nawet ok 40 zl tylko czy w całym byku mamy samo poledwice? Ja podalem sytuacje gdzie handluje sie samymi poltuszami , ile jest na rozbiorze to nie wiem. nie porównuj ceny czystego miesa. Zabij byka i się przekonasz ile % mięsa bez kości będziesz miał Ty kości zakopiesz jak sąsiad nie podpie... a zakład płaci za utylizacje. Wszystko wyglada ładnie z boku a realia są inne

Co do wywozu zw granicę: jak się dobrze orientuje to Litwa od nas juz długi czas nie bierze. Mają zatwierdzony rytualny i podobno od stycznia będzie szał na Litwie. Chociaż już pół roku temu takie plotki chodziły. Dużo ładnego byka w zywcu bierze Włoch i Grek. W Europie wołowina jest duzo droższa niż w Polsce ale pod warunkiem że jest to Włoska. Podejrzewam co oni robią ale nie wypowiem się. Ale dla nich to musi byc dobry mieszaniec a najlepiej czysto rasowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Kolego ja handluje z Panem Stabrawa. Waga zawsze sie zgadza, a kasa nawet i w 5 min na koncie.

Reszta handlarzy na naszym terenie to wg mnie smiecie.

Na temat tego Stabrawy duzo rzeczy słyszałem nie dobrych (waga i cena ) dlatego pytam sie czy to prawda

Gdzie dwóch handlarzy sie bije trzeci skorzysta:) Jeden Pan jeden post a drugi 4 :D Coz za reklamowanie i ob***ywanie wzajemne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Sławek tak się składa że mam znajomych w jednym z największych zakładów w polsce i co do odpadów to zostają tylko kopyta.....

sam tez musiałem zabić byka a w zasadzie byczka ok 300 kg i nie był to mięsny a hf i miesa było od groma.

 

kolejna sprawa przyszło rozliczenie od Biernackiego

RW na wadze w domu 670 kg z wyglądu taki sobie - 335 kg mięsa kl. O po 11 zł

RW 740 kg w domu, bardzo ładny 394 kg mięsa kl. R po 12 zł ceny netto

Brane w południe rano dostały połowe normalnego żarcia żeby mi cały dzień nie buczały, także po zajechaniu na zakład na pewno jeszcze troche pogubiły.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro wiozą do Niemiec , , na Słowację lub Litwę , dochodzą dodatkowe koszty , choćby transportu .

Za darmo tam też nie utną bykowi łba - nie sądzisz?

sądzę ze wlasnie za darmo tam nie woza tylko za to co nam zabrali z ceny a zarabiają to samo albo niewiele mniej Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Kolego Sławek to co piszesz to ręce opadają.Jeśli mają tylko 20groszy na kilu to by tak samochodów nie zmieniali.Co jeden to lepszym jeździ.

Rolnik ma nic nie robić na ulice nie wychodzić,zakładów nie blokować.Czyli siedzieć cicho jak mysz po miotłą i sprzedawać ile mu zaproponują.

Ubój może nic nie da,ale da nadzieję na lepsze jutro.Owszem jak nasi politycy i ekolodzy nie będą się wcinać.

Na koniec napiszę,który handlarz nie płacze.Jak by nie popłakał to chory by był.

Poz.....

Edytowano przez matingus
  • Like 1

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Matingus u nas to samo, jeden płacze że dołoży, drugi płacze że na zero wyjdzie ale biorą  :) Kant na wadze, 7% na brud , kontrakt z zakładem- lepsza cena i nazbiera się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego. Widzę że trochę jesteś nie w temacie. Porównujesz rynek wieprzowiny do wołowiny. Za tucznika zakłady płacą ok 4 zł a kiełbasa 20. Ale nijak to się nie odzwierciedla do wołowiny. Jakie jest spożycie u nas mięsa wołowego? Głównie wszystko eksportujemy. Każdy zakład by chciał mieć jak najwięcej odbiorców mięsa. Tylko powtarzam wina rządu że ma nas w du... jak nie będzie odbiorcy z krajów wschodnich to zachód nie zaszaleje z ceno. Więc mamy to co mamy

Kolego Sławek to co piszesz to ręce opadają.Jeśli mają tylko 20groszy na kilu to by tak samochodów nie zmieniali.Co jeden to lepszym jeździ.

Rolnik ma nic nie robić na ulice nie wychodzić,zakładów nie blokować.Czyli siedzieć cicho jak mysz po miotłą i sprzedawać ile mu zaproponują.

Ubój może nic nie da,ale da nadzieję na lepsze jutro.Owszem jak nasi politycy i ekolodzy nie będą wcinać się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj