akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kondzio15    0

A czy w tej bajce był smok. Laki 87 nie ma nic od ciebie

u nas w lubelskim powiecie łukowskim bożena kebej płaci 7.90 za dobrego byczka a jałówki 7.20 polecam to firme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

cena wagi to jest okolo 2tysiecy zloty,to co wygadacie ze wolicie sprzedac sztuke za ledwo 6 zl jak mozna za 6,5 i wiecej to wage macie splacona juz po sprzedazy kilku sztuk. Nie rozumiem waszego podejscia

Jak sprzedajesz kilka sztuk z łańcucha to sobie możesz ważyć na takiej wadze za 2 tys, ale nie wegnasz na nią byka z luzu, chyba że ci życie nie miłe. Ja osobiście mam wagę platformową ale takiej za 2 tys nie kupisz. Chociaż u mnie w okolicy jast sporo punktów w których można zważyć samochód za 20 zł.

DARKPANTER

Ja jak sprzedawałem 2 tyg temu nieopasione limousine do Biernackich cena poubojowo śr po 13 zł to śr za kilo mi wyszło 7,8

Nie wiem jak ktoś może pisać że byk po 11,6 na żywą wyjdzie po 8 zł , to musi być wybicie 70 % , chyba że będzie go głodził z 2 dni, automatycznie zleci sporo z wagi i wtedy może się cieszyć że sprzedał byka co ma 650 kg po 8 zł = 5200, zamiast sprzedać nakarmionego w wadze 730 - 6%= 686kg po 7,6 = 5215 i praktycznie na jedno wychodzi

Chyba nikt mi nie powie że między wygłodzonym a dobrze nakarmionym bykiem nie będzie 80 kg różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Astronom    0

Ale nawet jak zważysz to co Ci to da? Jak woziliśmy bydło sami to najpierw jechało się na wagę do sąsiada, a dopiero potem do handlarza. Różnica wynosiła średnio 30-50 kg. raz nawet coś się ojciec odezwał, że ważył i więcej wyszło. Nie, co pan, niemożliwe, tamta waga popsuta... Przecież się nie przyzna. Nie wiem jak te wagi są przestawiane, ale mi większa waga tym większa różnica. Jeśli sam wejdziesz lub zważony worek z ziarnem wrzucisz to jest ok. gorzej jak byk wejdzie. 30 kg to może nie wiele, ale jak na oko policzyć po 7 zł to dwie stówy jesteś do tyłu.

za jałówkę mieszańca jeden handlarz oferował 6 z vatem, drugi 6+vat tylko ciekawe czy nie zmieni zdania jak przyjedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Astronom piłki są pod wagą przy wadze rzędu 100 czy 200 kg jest ok ale jak już wchodzi tonaż to piłki przytrzymują wagę i z stąd te różnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

piłki to może i były kiedyś

teraz są piloty

za dobrego mieszańca u nas co najwyżej 6,5 + vat jałówka 50 gr niżej - ceny z ubojni

handlarze dają więcej :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Jak sprzedajesz kilka sztuk z łańcucha to sobie możesz ważyć na takiej wadze za 2 tys, ale nie wegnasz na nią byka z luzu, chyba że ci życie nie miłe. Ja osobiście mam wagę platformową ale takiej za 2 tys nie kupisz. Chociaż u mnie w okolicy jast sporo punktów w których można zważyć samochód za 20 zł.

DARKPANTER

Ja jak sprzedawałem 2 tyg temu nieopasione limousine do Biernackich cena poubojowo śr po 13 zł to śr za kilo mi wyszło 7,8

Nie wiem jak ktoś może pisać że byk po 11,6 na żywą wyjdzie po 8 zł , to musi być wybicie 70 % , chyba że będzie go głodził z 2 dni, automatycznie zleci sporo z wagi i wtedy może się cieszyć że sprzedał byka co ma 650 kg po 8 zł = 5200, zamiast sprzedać nakarmionego w wadze 730 - 6%= 686kg po 7,6 = 5215 i praktycznie na jedno wychodzi

Chyba nikt mi nie powie że między wygłodzonym a dobrze nakarmionym bykiem nie będzie 80 kg różnicy

tylko że oddać musisz głodne byki i tylko najlepsze osiągną 8 zł

 

oddaj dobrze opasione i napojone to cena w przeliczeniu nażywą wyjdzie ci nieco inna, znacznie niższa

 

proste liczenie byk po odjęciu odwału waży 700 kg i jest jakiś mieszaniec mięsny więc wybije się w R czyli cena + 30 groszy a więc liczymy

11,6+0,3=11,9 netto w kasie R 11,9 + 5% za umowe czyli wychodzi 12,49 + 8% VAT = 13,49

A teraz byk waga 700 kg wybicie 60% = 420 kg mięsa *13,49= 5665,8 i teraz to przez 700 =8,09 za kg

Więc widzicie, że 8 zł jest możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    12

za dobrego mieszanca miesnego piszesz i juz dodajesz sobie 30 gr za klase wyzej i 5% za umowe to moze ci tyle wyjdzie, ale jak nie masz tych dodatkow to szalu nie robi juz ,za ladne sztuki takie co ty piszesz to Tarka daje 7,80 i wiecej + VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

to jest cena za zwykłego mm a jak jakiś czysty limusę albo chrolise to i wybije się w wyższej klasie to 9 zł będzie a jak parę sztuk to jeszcze coś dorzucą przy 11,6 to hf wyjdzie 7.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

proste liczenie byk po odjęciu odwału waży 700 kg i jest jakiś mieszaniec mięsny więc wybije się w R czyli cena + 30 groszy a więc liczymy

11,6+0,3=11,9 netto w kasie R 11,9 + 5% za umowe czyli wychodzi 12,49 + 8% VAT = 13,49

A teraz byk waga 700 kg wybicie 60% = 420 kg mięsa *13,49= 5665,8 i teraz to przez 700 =8,09 za kg

Więc widzicie, że 8 zł jest możliwe

Pewnie że jest możliwe

tylko że

700 kg +80 kg (opasania i opojenia) = 780 kg

 

5665,80 / 780 = 7,26 brutto

7,26 / 1,08 = 6,785 netto

 

Sprzedawełem juz na żywo i poubojowo

jeśli poubojowo to najlepiej być przy uboju i klasyfikacji

Średnio wychodzi na to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kolego

marekg23

 

, skąd Ci się wzięło te 80 kilo?

Kolega

DARKPANTER

 

liczył z wagi netto , na żywą wagę w moich stronach też płacą za wagę netto , w Twoich jak widzę dodają tajemnicze 80 kg do wagi netto :D , to rzeczywiście nie ma sensu sprzedawać na WBC :P

 

Inna sprawa że kolega DARKPANTER trochę przesadził z tymi dodatkami i z wybiciem za przciętnego MM

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

60% wybicia dla MM to nie jest przesada, u mnie to taka średnia :) ale podstawą jest tu nie tyle rasa czy kombinacja ras ale karma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jakoś dziwnie wy to liczycie. Moim zdaniem skoro sprzedaję na wbc i mi płacą za mięso to nie ma sensu byka opasać przed sprzedażą i wybicie trzeba liczyć od tego co waży czyli wagi brutto. Jeden z byka 700kg odejmuje 6% na opasienie czyli 42kg i liczy wybicia 60% drugi liczy wybicie z wagi 700kg i mu wychodzi mniejszy % wybicia.A przecież pieniędzy i jeden i drugi weźmie tyle samo. Ja zdecydowałem trzymam do kwietnia lub maja, chyba że ktoś wyskoczy z dobrą ceną to może się skusze wcześniej. Zamówiłem wannę młóta więc będzie co dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oddawałem bydło do kilku ubojni na WBC i wszyscy wyliczali od wagi netto, tak jak za wagę żywą też płacą netto - po potrąceniu tych 7%, a dzięki tej wycenie poubojowej lepiej wychodzę na tym w porównaniu do wagi żywej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

Ja też bede trzymał, słyszałem ze już cena sie odbija od dna. Dzwoniłem do Kulwickiego to najlepszą cene daje za byka 7,50 +vat, za hf od 6 do 7netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

marekg23 nikt nigdzie nie liczy ceny z wagi brutto więc wyliczenia są dobre

 

mariuszd93 wcale nie przesadziłem z dodatkami do umowy jest 3% za hf i 5% za mięsnego i przy większej ilości można sobie po negocjować cenę ja jak sprzedawałem partie po 10 sztuk to dorzucali 20,30 groszy a i co klasa wyżej jest 30 groszy, a jeśli chodzi do wybicia to jak mm nie ma co najmniej 60% to jest to kiepski byk u mnie hf mają 58% a rekord to charolise 65% i tak jak kolega kristoforn napisał żeby takie wybicie uzyskać to trzeba mieć dobrą rasę ale i żywienie musi być super

Edytowano przez DARKPANTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Oddawałem bydło do kilku ubojni na WBC i wszyscy wyliczali od wagi netto, tak jak za wagę żywą też płacą netto - po potrąceniu tych 7%, a dzięki tej wycenie poubojowej lepiej wychodzę na tym w porównaniu do wagi żywej

 

Skoro tak wychodzi ci lepiej to jasne że tak. A jakie masz bydło?

Kolegi ojciec swojego czasu pracował w ZM w Łukowie jako rzeźnik i mówił że jak bym oddał wtedy na wbc i by wiedział że to moje bydło to by zrobił tak że na każdej sztuce by naleciało po kilka kg.

Sprzedawał ktoś do ubojni w Mokobodach na ciepło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Ja też bede trzymał, słyszałem ze już cena sie odbija od dna. Dzwoniłem do Kulwickiego to najlepszą cene daje za byka 7,50 +vat, za hf od 6 do 7netto

Kolego a waga u Kulwickiego ci pasuje ? w moich stronach dużo ludzi się od nich odwróciła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lok4    0

Kulwickiemu ja na przykład podziękowałem już kilka lat temu. Byk u mnie ważył dzień przed jego przyjazdem 600 netto, a jak on zważył na swojej to ważył 512 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

, skąd Ci się wzięło te 80 kilo?

Kolega

DARKPANTER

 

liczył z wagi netto , na żywą wagę w moich stronach też płacą za wagę netto , w Twoich jak widzę dodają tajemnicze 80 kg do wagi netto :D , to rzeczywiście nie ma sensu sprzedawać na WBC :P

 

80 kg to np. 50 kg woda + 30 kg karma

 

gdy sprzedawałem na WBC nie opajałem ani nie okarmiałem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arma    4

u nas w lubelskim powiecie łukowskim bożena kebej płaci 7.90 za dobrego byczka a jałówki 7.20 polecam to firme

A płakaliście, że jak wprowadzą zakaz uboju rytualnego to cena spadnie do 3-4PLN... co teraz powiecie bajkopisarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

u nas w lubelskim powiecie łukowskim bożena kebej płaci 7.90 za dobrego byczka a jałówki 7.20 polecam to firme

dzwoniłem tam i nie oferowali takiej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Kulwickiemu ja na przykład podziękowałem już kilka lat temu. Byk u mnie ważył dzień przed jego przyjazdem 600 netto, a jak on zważył na swojej to ważył 512 netto.

A firma ;;Madex'' S. Madejczyk z Izabelina [koło Płocka] dobrze waży ? Jak oceniacie te firmę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

marekg23 nikt nigdzie nie liczy ceny z wagi brutto więc wyliczenia są dobre

 

mariuszd93 wcale nie przesadziłem z dodatkami do umowy jest 3% za hf i 5% za mięsnego i przy większej ilości można sobie po negocjować cenę ja jak sprzedawałem partie po 10 sztuk to dorzucali 20,30 groszy a i co klasa wyżej jest 30 groszy, a jeśli chodzi do wybicia to jak mm nie ma co najmniej 60% to jest to kiepski byk u mnie hf mają 58% a rekord to charolise 65% i tak jak kolega kristoforn napisał żeby takie wybicie uzyskać to trzeba mieć dobrą rasę ale i żywienie musi być super

Gdzie sprzedajesz byki na WBC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

MI w Łukowie w zakładach wychodziło dobrze jak sprzedawałem po 1-2 sztuki. nawet bardzo dobrze. Ale jak wstawiłem na raz 20 to pojechali po cenie na maxa. Jak zrobiliśmy awanture w biurze to nawet dorzucili sporą premie. Od tamtej pory zrezygnowałem ze sprzedaży na WBC bo i tak klasują jak im się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj