akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

bongus    0

Krowiński R. z okolic Kielc jest wypłacalny dobrze płaci tylko z tą wagą kombinuje i już nie handlujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też zgadzam się z kolegą @dachu. Trzymać się jednego, pewnego kupującego. W tym miesiącu poszło kilka sztuk do moim zdaniem najlepiej płacącego kupca w okolicy jakim jest Agrostar. A że najwyższą formą zaufania jest kontrola to pytaliśmy o ceny innych lokalnych handlarzy i o dziwo, pomimo ich "sprytnych" wag proponowali mniej. Uzyskane ceny za byki mieszańce czerwone po LM 8 brutto, jałówki 7,50. Za ładniejsze sztuki rasowe LM dawali odpowiednio lepsze stawki: za byki około 8,50 za jałówki 8. Z Łukowem handel zakończył się po podobnej sytuacji do wspominanej wcześniej, mianowicie za jałówkę dorosłą rozliczenie na ciepły wyszło mało więcej ile za nią byśmy dostali jako cielaka do 140 kg. ;[ Byki wychodziły zwykle lepiej niż na żywą wagę.

 

Odnośnie ceny za HF prawie 8 zł to nic tylko gratulować :lol: chyba że skitki ze 20%. :lol: Znajomy na początku stycznia dostał 6.50 brutto. Tendencja wzrostowa ;)

 

@leszko jedyną opcją żeby to sprawdzić to zważyć wcześniej byka na dobrej wadze. Takimi zagrywkami ich raczej nie przechytrzysz...


live fast die young

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Bo ponoć bydło jest potrzebne, pierwszy zaczął Sokołów ceny podnosić, teraz oni, tylko właśnie te terminy.

Jedni mają w kilka dni kase, inni w kilka miesięcy :(

Mam do nich 25 km i tez mnie kusi im dać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

sławek , widzę że jesteś w miare obeznany w rynku bydła ale ciężko mi sie zgodzić z tobą że handlarz ma złotówke na kilu zarobku od ubojni

z jednego źródła wiem że handlarz zarabia na strączce i na tym co urwie na wadze a różnice w cenie są niewielkie- może sie myle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

@leszko27 takie zważenie nic ci nie da ,z reguły jeżeli kantują na wadze [elektronicznej] to np waga dopiero od 500kg ujmuje np 60kg,i nie ważne czy bydlak waży 500 czy 700,i tak ci [zaniży o te 60kg. czyli pokaże 440 i 640, panowie do tematu, piszecie o byczkach,a moje pytanie jak u was wyglądają ceny jałówek mieszańców ,na wagę żywą , takich min 600kg,

Edytowano przez zbyszek8201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongus    0

czytam iż ktoś wypisuje brednie na temat krowinskiego. Znam go parę lat, kupuje u mnie dużo bydła, waga zawsze się zgadza.

może to konkurencja tak wypisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

sławek , widzę że jesteś w miare obeznany w rynku bydła ale ciężko mi sie zgodzić z tobą że handlarz ma złotówke na kilu zarobku od ubojni

z jednego źródła wiem że handlarz zarabia na strączce i na tym co urwie na wadze a różnice w cenie są niewielkie- może sie myle ?

 

myśle że źle mnie zrozumiałeś nie mówie że handlarz ma więcej od ubojni tylko że nawet taka bywa różnica między rolnikiem a handlarzem ,powiem ci tylko tyle że na jednym zakładzie nawet między handlarzami może być paredziesiąt groszy różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dzwoniąc np. do ZM Łuków z pytaniem o cenę bydła to pani się pyta czy dla rolnika czy dla pośrednika. A jak jej powiedziałem że co to za różnica czy rolnik czy pośrednik to zaczeła coś cwaniakować to ją zj***łem i się skończyła rozmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

Kolego ta kobiecina z kturą rozmawiałeś nie ustala tych cen tylko jest od tego by poinformować jaka jest aktualna cena trzeba było zadzwonić do dyrektora czy kogoś innego na wyższym szczeblu przedstawić sie i jego z...bać jak jesteś taki do przodu.Krowy u łuniewskich max 6zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Witam

Handlował ktoś z was z BM Kobylin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michael1234    0

Sprzedałem w środe 2 mięsne byki waga 810 i 760 po 7.6 netto i jałówke hf waga 620 po 6.5 netto. Zabrała firma SŁABY. Chyba dobra cena bo ja sie dobze nie orientuje bo dopiero zaczynam hodowle?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile by nie dali to malo:)a tak na powaznie to za te byki mogles sie jeszcze po targować w gore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam,jestem mlodym rolnikiem ( dokladnie to rolniczka :P ) . Z woj lubelskiego, powiat chelmski. Chcialam sie zapytac,czy sprzedawaliscie bydlo do Szostaka,- STANPOL. W zeszlym roku sprzedawalam im 2 sztuki po ok 400 kg, kasa byla po 3 dniach na kacie. Teraz jednak mam 3 w wadze ok 700 kg, i tak sobie mysle,ze by byla lipa jakby mnie wyrolowali.... Czy ktos,cos o nich wie,.... ???

 

 

I jak pohandlowałaś? pochwal się i odpisz na PW

 

Byk słaby mieszaniec 690kg po 7,20

Krowiński ,, u sąsiada nie umnie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1985    1

Witam, czy możecie mi coś powiedzieć na temat firmy Agra-Podlasie sp. z O.o. ? czy warto z nimi nawiązać wspólpracę? jak płacą ? ta frma jest godna polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Mam pytanie dotyczące doświadczeń z współpracy z firmą MCKEEN-BEEF z miejscowości Lisków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Ile by nie dali to malo:)a tak na powaznie to za te byki mogles sie jeszcze po targować w gore.

Jeszcze poważniej widziałeś aby sprzedający targował w dół... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

pośrednik który ode mnie bierze byki mówił ze w ten sposób zarabia: bierze od rolnika na wage żywą z potrąceniami 7% a do ubojni daje na poubojową i wychodzi jemu zarobek tylko na tym ok 300zł na sztuce ( aile oszuka na wadze to tego nie mówi), oszukują nie u każdego ja z pośrednikiem handluje ponad 3 lata i uważam że u mnie akurat nie przycina na wadze, ale u takich co mają po jednej czy dwie sztuki na rok to przycinają na wadze i potrąceniach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik987    0

Zna ktos kto da dobra cene za bydlo jestem z kuj-pom z okolic radziejowa kruszwicy, dzwonilem w jedno miejsce to ceny od 6,50 za hf do 7 za mm jak z tymi cenami do swiat powinny jeszcze wzrosnac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

Dziś sprzedane 6 szt mieszańców po 8 PLN brutto firma Opoń ze Strzelina. Średnia waga 733 kg, potrącenia 7%, termin 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Witam, czy możecie mi coś powiedzieć na temat firmy Agra-Podlasie sp. z O.o. ? czy warto z nimi nawiązać wspólpracę? jak płacą ? ta frma jest godna polecenia?

Sprzedawaliśmy im jakiś rok temu to kasa była w terminie, cena wówczas była w normie jaką płacili inni Jedynie mi się nie podobał odbiór z gospodarstwa bo kierowca był jakiś niedoświadczony i był z jakimś dziadkiem i praktycznie sami musieliśmy im załadować na samochód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57

Koledzy jesli chodzi o to oszukiwanie na wadze powyzaj np 500 kg to co myślicie o tym żeby zważyć się wcześniej i potem razem z bykiem. Tylko jeśli zawsze będzie ucinać 50 kg to nic nie da, musialoby ileś procent zaniżać żeby się wydało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj