akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

matingus    107

jaka cena.

zmowa kupujących i my nic nie dostaniemy.jak zwykle.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak natomiast jeśli towaru będzie brakować to jeden da 10gr więcej aby coś zarobić drugi 10 gr więcej itp zmowa cenowa jest możliwa pośród dużych odbiorców(ubojni) wystarczy , że pojawi się eksporter i może trochę pomieszać ;) patrzmy optymistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Ale zanim cena skoczy w górę trochę czasu minie. Oby nie roczek cały =pożyjemy-zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1

Jeśli to prawda z tym Libanem to wszystko ruszy. Krajowy rynek się odblokuje. Ceny powinny podskoczyć na wiosne (przeważnie spadały w mojej okolicy).

Jak na razie to bydła rzeźnego są zbyt niskie by mówić o zysku w tym interesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Jaka cena jałowek mieszanców pow 500kg na wagę żywą i poubojowo?

 

 

jałówki przeciętnie są w cenie 6/7zł są i ponad 7zł ale to musi być towar super a co do ceny po ubojowej to średnia cena 12zł netto ale to zależy od klasy i kg mięsa .jałówka będzie dobra ale ze słabszym zadem i już jest klasa mniejsza i 20/30gr do dołu tak samo z kg mięsa jednym zakładom wystarczy 220kg a inne żądają 250 kg,niyby mają cene o 20/30gr większą ale jak nie ma 250 kg to 50gr taniej czyli wraz mniej niż w tych zakładach co chcą 220 kg

 

Jeśli to prawda z tym Libanem to wszystko ruszy. Krajowy rynek się odblokuje. Ceny powinny podskoczyć na wiosne (przeważnie spadały w mojej okolicy).

Jak na razie to bydła rzeźnego są zbyt niskie by mówić o zysku w tym interesie.

 

prawdo podobnie taka sama prawda iak i z wieloma innymi .w ubiegłym roku paru znawców twierdziło że ruszy turcja CISZA, następnie ktoś wyskoczył z Chorwacjo ,ponoć szły żywe cena kapitał CISZA,miały być bite w Czechach czy na Słowacji CISZA,w tym roku szał na forum i nie tylko robił PINI nowa ubojnia 1000 szt na dobe cena kosmos cud miód malina CISZA ,i mamy Liban i na tym sie zakończy.jestem ciekaw jak będzie wyglądał transport czyżby na żywca ,bo z ubojem to raczej będzie lipa chyba że tam nie potrzebny rytuał ale jak tam któryś z kolegów napisał pożyjemy zobaczymy obym nie miał racji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kolego sławek byki z Polski są bite na Słowacji , w Niemczech i pewnie jeszcze gdzieś , i wysyłane do ARABÓW , tylko co z tego jak to oni na tym zarabiają :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Transport żywych jest bardziej kłopotliwy i droższy niż mięsa , więc na cenę nie będzie to miało dużego wpływu, jeśli nawet będą kupować


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1
Jaka cena jałowek mieszanców pow 500kg na wagę żywą i poubojowo?

 

Cena to coś koło 12 zł/kg poubojowo ale ile ci wyjdzie to czysta loteria. Przykładem jest moja jałoska 480kg (w kłębie wysokości ok 150cm tzw. "ulepka") żywej wagi cena na papierku była podobna i wyszło mi za nią 1600 zł do zapłaty. Dodam jeszcze żw sprzedawana była do Łmeat Łuków. Uzasadnieniem było to że dużo łoju miała. Jałówki jak jałówki ale krowy i byki wychodzą przyzwoicie w tym zakładzie tylko też zależy od krztałtów bydlęcia.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Był u mnie kupiec i zarezerwował masze byki do Mokobod, bo ma umowę i od 1 lutego na Liban ma wysyłać żywe sztuki, ale z tego co wiem tylko byki. I dał man 8 netto. Ma wpłacić przedpłatę, to się okaże czy prawdę mówił.

 

We wtorek 21.01 rusza z ubojem Końskowola - Pini beef, może to coś ruszy.

Edytowano przez nikolajjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofamily    1

Witam

Orientuje się ktoś w cenach na obszarze płn. śląskie (pow. kłobucki)? Mam 4LM i 4SM w wadze śr ok. 850kg. Lokalna mała ubojnia oferuje 7netto, ale wydaje się mało tymbardziej że byczki wyglądają naprawdę ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1

Panowie i panie jest dobra informacja na wiosne sejm ma od nowa głosować za ubijem rytualnym posłowie już zapowiadają że będą za i ustawa przejdzie każdy wie że chodzi o wybory ale ważne że rolnik na tym zyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

nie wiem czy to dobra informacja

większość ludzi w kraju uważa że to barbarzyństwo, która partia będzie sama sobie chciała strzelić w stope ?

w tamtym tygodniu sprzedany byk 780 kilo mm 6,8 +vat do Maciejka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Nie cieszył bym się tymi wyborami. W miescie ubój rytualny nikomu do szczęścia nie jest potrzebny. Jeden z drugim dziennikarze pokażą filmik z rzeźni i ciekawe kto się odważy zagłosować za ubojem, jak w mieście bedą huczeć że to barbarzyństwo. Poza tym miastowi którzy lubią wołowinke zdają sobie sprawe, że to może spowodować wzrost cen, więc lepiej zachować spokój i umiarkowany optymizm niz potem zawieść się jak w ubiegłym roku. Pamiętacie jak mówiono że wszystko się załatwi raz dwa i co z tego wyszło to wiadomo.

Słyszał ktoś coś w tym temacie? Nie wiem czy rewelacji szukają czy rzeczywiście coś jest na rzeczy. http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/straszliwa-smiertelna-choroba-znowu-u-granic-polski,1984232#commentsZoneList

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dziś propozycja za MM 7.50zł handlarz z okolic stoczka , pytałem orientacyjni bo był u sąsiada ;)

Jest tu może ktoś z okolic KODEŃ , KOSTOMŁOTY ? Chodzi mi o firmę BEDUO czyli tzw WŁOCH ,istnieje jeszcze ta firma? bo nie mogę się dodzwonić


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1

Właśnie o to chodzi z tego co wynika z reportażu który oglądałem, że w okresie kiedy sejm uchwalał ustawę o zakazie uboju rytualnego była tzw. nagonka gdzie politycy jak i opinia społeczna została wprowadzona w błąd przez publikowane filmiki dotyczące uboju na których był przedstawiony najbardziej okrutny sposób zabijania zwierząt ubojem rytualnym. Obecnie są mniej drastyczne metody zabijania zwierząt a zarazem spełniające wymogi uboju rytualnego. Kolejny argument który był przedstawiony to parlament europejski który stosuje pisma do polskiego rządu które dotyczą upomnień że zakaz uboju wprowadzony w Polsce jest sprzeczny czy coś takiego z prawem europejskim i są możliwe jakieś konsekwencje które miałaby ponieść Polska.

 

A z tymi wyborami to nie prwda co piszecie bo teraz decydujące są głosy ludności wiejskiej która jest za ubojem rytualnym a która prezesowie zapowiedziała że zapamięta mu to że głosował przeciw ubojowi. Wystarczy włączyć telewizor i od razu wiadomo że PIS liczy na głosy ze wsi co umożliwi mu sprawowanie samodzielnie władzy w Polsce.

 

Mimo tego ja licze na to że zostanie zeswolony ubuj rytualny w Polsce co będzie kluczową decyzją dla wielu rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz461    131

Dziś propozycja za MM 7.50zł handlarz z okolic stoczka , pytałem orientacyjni bo był u sąsiada ;)

Jest tu może ktoś z okolic KODEŃ , KOSTOMŁOTY ? Chodzi mi o firmę BEDUO czyli tzw WŁOCH ,istnieje jeszcze ta firma? bo nie mogę się dodzwonić

Ta firma istnieje : on skupuje jałówki Do 350kg na export z tego co wiem . Ale czy skupuje byki to niewiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dziś propozycja za MM 7.50zł handlarz z okolic stoczka , pytałem orientacyjni bo był u sąsiada ;)

Jest tu może ktoś z okolic KODEŃ , KOSTOMŁOTY ? Chodzi mi o firmę BEDUO czyli tzw WŁOCH ,istnieje jeszcze ta firma? bo nie mogę się dodzwonić

Jakim autem był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

Mam ugadane na czwartek 6 sztuk mieszańców LM X SIM po 8 brutto. Waga średnia ok 750 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ta firma istnieje : on skupuje jałówki Do 350kg na export z tego co wiem . Ale czy skupuje byki to niewiem...

Chodzi mi o jałówki właśnie , w takiej wadze , byków nie kupuje , za bykami był ten dzisiaj

 

@ karol nie wiem, bo do mnie przyjechał z sąsiadem osobówką , i tak nie będę jeszcze sprzedawał , chciałem sie tylko w cenie zorientować , ale to był Osiak Michał

Kiedyś pisaliśmy o nim


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ta firma istnieje : on skupuje jałówki Do 350kg na export z tego co wiem . Ale czy skupuje byki to niewiem...

 

i ile płaci za jałówki do 350 kg ?

jakie rasy ? hf mm czy wszystko jak leci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj