Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Darekpol    12

Tak dostanie bez problemu.. wcale tak nie jest do końca. U mnie też ceny niby po 50 tys za ha, ale jak jest ziemia to nikt nie ma pieniędzy, a w kredyty się nie chce pchać, lub żona w sanatorium i.t.d. Ale jak ich sąsiad już położy to nagle by dali po 60 tys?ha jak już jest kupione. Faktem jest, że trafiają się przypadki gdzieś w Polsce, że ziemia jest kupowana za jeszcze większe pieniądze, tylko nikt nie podkreśli przy tym, że ANR rozłoży kwotę na 15 lat. Wkład własny to tylko 10 proc i.t.d.

ben87    1

trochę rozdrobnione idlatego sie nikt chyba nie po łakomi... okolice sandomierza i górki też sa:/

waldemaros    10

panowie ja jestem ze swietokrzyskie okolice buska zdroju u mnie nie ktorzy sadownicy jak im zalezy na polu to daja 60tys za ha.w mojej miejscowosci ciezko co kolwiek wydzierzawic a co dopiero kupic.wszyscy mysla ze jak przyjda niemcy holendrzy to kupia zeby sie nie zdziwili ze obcokrajowcy beda kupowacpo 0,5 ha czy 1 ha oni kupia jak bedzie po 100 i wiecej w jednym kawalku

Wiadomość z agroFakt.pl

karo0l1    0

Witam wszystkich Jestem nowym urzytkownikiem forum i noniestety mam problem bo nie wiem jak zalozyc nowy temat ktos pomoze??

Darekpol    12

Niemiec kupi ziemię np. 100 km od swojego domu? W jakim celu? Dlaczego u mnie ziemia jest np po 40-50 tys za ha. Sam tez tyle płacę, a ziemia 15 km ode mnie jest po 25 tys za ha i ani ja, ani nikt z sąsiadów moich jej nie kupuje, bo wolimy koło domu mieć.

NHCS    6

Oczywiscie, ze kupi. Po co? Skoro u niego ziemia jest po 30 000euro za hektar a u nas kupi za 10 000euro... mamy odpowiedz.

Znam gospodarstwa na mazurach wykupione przez niemcow, gdzie na jesieni na 2tyg na lawetach przyjezdza sprzet, obsiewa, nawozi, pryszcze i jedzie dalej. Polak sobie takich rzeczy nawet nie moze wyobrazic na pierwsze spojrzenie, ale zachod inaczej funkcjonuje niz my...

Edytowano przez NHCS

melon10641    161

Co wy się tak Niemców boicie, myślicie że rzucą się na kawałki po 2-5 ha? Już to widzę jak się o nie biją,. Obcokrajowcy będą wykupywać ale całe gospodarstwa a dopiero potem będą myśleć o innych kawałkach, bo wiadomo bez bazy to i Niemiec nie da rady. Bo nie wierzę w to żeby na lawetach ciągnęli swoje fendty na podlasie żeby zaorać kilka ha piasku i kamieni.

Poza tym wydaje mi się, że na chwilę obecną są zainteresowani Bułgarią i Rumunią.

Edytowano przez melon10641

pawelol111    712

Mleko pod 2zł to i byle niemiec nie ma startru na Podlasiu :D 120 tys za hektar piachu - dla producenta mleka niczym splunąć, dla niemca fura kasy :P

• Like 3

milanreal1    290

Panowie ale po co kupować za takie kwoty. Ktoś tu słusznie napisał, Mamy 50ha, przyjdzie niemiec i daje 100tys za ha, sprzedajemy i mamy 5mln zł i do końca życia spokojnie sobie żyjemy nie brudząc rąk. 1mln wrzucamy na konto, 4mln na lokatę, przy oprocentowaniu 5% mamy 200tys zł w skali roku (chyba coś pomyliłem :D).

BRADERY    9

kupilismy 19ha po 50/ha war-maz ale koleś nas przebił i kupił 37 po 56/ha a z tego co się oriętowałem to ma 25ha troche krówek i 2 c-360 ANR ma problem chyba ''SŁUP''

janusz20    105

Niemiec kupi ziemię np. 100 km od swojego domu? W jakim celu? Dlaczego u mnie ziemia jest np po 40-50 tys za ha. Sam tez tyle płacę, a ziemia 15 km ode mnie jest po 25 tys za ha i ani ja, ani nikt z sąsiadów moich jej nie kupuje, bo wolimy koło domu mieć.

No nie gadaj że dojechać 15 km do działki to tak daleko że warto kupować po dwa razy tyle ciut bliżej, przecież to 30 minut jazdy byle traktorem.Bo Ja jak bym miał wybór kupić 10 ha kilometr od domu za 500 tyś to wolał bym kupić za te pieniądze 20 ha 15 kilometrów dalej, a kto wie moze 30 km dalej dostał bym już za te sama kase ze 40ha którymi bym napewno nie pogardził

melon10641    161

sam mam kawałki w linii prostej 9 km od gospodarstwa i tam są od siebie oddalone o 3km czyli taki trójkąt 9-3-9 km. Drogi to cementówka, trochę asfaltu i polne i jakoś da rade obrabiać.

@NHCS nie chce z błędu wyprowadzać ale ja jestem w stanie sobie to wyobrazić, ba nawet mamy użytkownika na af co lawet używa ;)

Agrest    401

Panowie ale po co kupować za takie kwoty. Ktoś tu słusznie napisał, Mamy 50ha, przyjdzie niemiec i daje 100tys za ha, sprzedajemy i mamy 5mln zł i do końca życia spokojnie sobie żyjemy nie brudząc rąk. 1mln wrzucamy na konto, 4mln na lokatę, przy oprocentowaniu 5% mamy 200tys zł w skali roku (chyba coś pomyliłem :D).

Dla mnie 100tys/ha to też absurdalna cena, ale sprzedać i liczyć na życie z procentu to już nieporozumienie. Wystarczy jedna ustawa i skok państwa na kasę, nie mówiąc już o mafii czy czyścicielach kont (są jeszcze łowczynie posagów :D ). Jak dla mnie za duże ryzyko. Druga sprawa, większość z Was ma gospodarstwa z dziada pradziada - a co z waszymi dziećmi? Moja babcia w latach 70-tych uciułała sumkę wystarczającą na budowę mieszkania w stanie surowym. Lokatę zlikwidowała chyba w 1993r i w sklepie kupiła 1,5 kg szynki ;[

a8185    25

@agrest dlatego takie sumy składa się w zachodnich bankach i obcej walucie np Szwajcarskich ;)

zyga2905    19

Oczywiscie, ze kupi. Po co? Skoro u niego ziemia jest po 30 000euro za hektar a u nas kupi za 10 000euro... mamy odpowiedz.

Znam gospodarstwa na mazurach wykupione przez niemcow, gdzie na jesieni na 2tyg na lawetach przyjezdza sprzet, obsiewa, nawozi, pryszcze i jedzie dalej. Polak sobie takich rzeczy nawet nie moze wyobrazic na pierwsze spojrzenie, ale zachod inaczej funkcjonuje niz my...

Nie wiem gdzie jest ziemia w Niemczech za tyle kasy....,ja jak byłem 2 lata temu i powiedziałem Niemcowi że u nas ziemia po 15 000 euro to takie oczy zobił na mnie, i mówił że on kupuje poniżej tego u siebie...

a8185    25

@Agrest heh owszem masz racje zachodnio-żydowskie, ale na Polskich warunkach :lol:

90daniel    14

ziemia to lokata na duży procent żaden bank wam nie zaoferuje dużych pieniędzy za ich włożenie. Sam podatek belki to już 19% z lokaty znika.A realna stopa procentowa z lokaty to gdzieś w granicach 1,5-1-8 % w skali roku. Banki nawet te zachodnie też moga ogłosić upadłość i po kasie. A w ziemi mimo tego że trzeba trochę się narobić to da więcej. Pieniądze z konta będą bardzo szybko ubywały bo jak są na kupce to można jeszcze brać i w koncu idzie się do baku a tam pusto. Kolega Agrest mówi dobrze przychodzi inflacja i za kilka hektarów kupisz sobie koguta. U nas tak było w 93r w wiosce obok facet się cieszył bo ma dużo kasy bo sprzedał 25 hektarów ziemi w nocy przyszła inflacja było go stać na jednego kurczaka i się powiesił z tego wszystkiego.

boo45    2

hmm

zakładając że dolar kanadyjski w obecnym kursie to 0,7 euro

przykładowa ziemia http://www.farmmarke...listing&id=5232

w kanadzie tj 640akrów->czyli 256 ha w tym uprawne 582 akry czyli 232,8 ha kosztuje 799900 cad, czyli 559930 euro to daje nam 2187 euro za ha ogólu, a jeśli mówimy o czysto uprawnej ziemii-->wyłączone krzaki, łąki to daje nam 2405 euro za ha

I Teraz bedąc Niemcem czy wolelibyście kupić 1 ha w PL za 15000euro czy też w Kanadzie za tyle samo , ale 6x razy więcej ziemii?

Kolejnym aspektem jest to, że w Kanadzie każdy bez problemu może kupić ziemię[nominaja przez prowincję]->trzeba zapłacić za "legalne wykupienie sobie dożywotniej rezydentury" ale to nie jest problem, gdyż po 5 latach wracają te pieniądze. Inną sprawą jest klimat, ale jeżeli tam sobie radzą to czy Niemiec nie poradziłby sobie?

Edytowano przez boo45

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez ursus1986
      U mnie ceny w okolicach Sokołowa Podlaskiego wyglądają tak:

kukurydza 665 plus vat
      pszenica pasz 635-640 plus vat