Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

marcin1832    3

ciekawy czy to kupił biznesmen czy jakiś obszarowiec?cena bardziej realna w obrocie prywatnym niż agencyjnym,hmm no cóż zycie w ziemię zawsze warto inwestować,bo niestraci na wartości

Michalmeer    366

Wczoraj na przetargu za dzierżawe poszło 10 ha bodajże po 4 tony pszenicy z ha gdzie na max mozna z tej ziemi wyciagnąć 8 t wiec już nie wiem czy ludzi są aż tak chytrzy czy aż tak głupi

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No duzo jest takich co biora za 4t pszenicy za rok dzierzawy hektara ale popatrzec z drugiej strony to wyglada to inaczej niz sie widzi zauzszmy ze dzierzawa 5 lat ale po 3 latach juz ma prawo pierwokupu jezeli agencja bedzie sprzedawac a zapewne tak bedzie to ma prawo pierwokupu i kupuje za mala cene o to chodzi

damian40000    85

dokładnie o to chodzi agencja może zaproponować dzierżawcy sprzedaż działki po średniej cenie wojewódzkiej która jest przeważnie niższa niż cena rynkową na danym terenie.

Michalmeer    366

na tych warunkach jakie proponuje agencja to ok można ale kiedy oprocentowanie wzrosnie do ponad 4 % to sie mija z celem

Agrest    399

No duzo jest takich co biora za 4t pszenicy za rok dzierzawy hektara ale popatrzec z drugiej strony to wyglada to inaczej niz sie widzi zauzszmy ze dzierzawa 5 lat ale po 3 latach juz ma prawo pierwokupu jezeli agencja bedzie sprzedawac a zapewne tak bedzie to ma prawo pierwokupu i kupuje za mala cene o to chodzi

Pojęcie małej ceny jest względne :) . Jak już wcześniej pisano, cena wyjściowa nie może być niższa od 15-sto krotności czynszu dzierżawnego czyli 15*4t*900zł to na dzień dobry daje 54000zł, a znając potrzeby łatania dziury budżetowej + wiedza ANR o dużym zainteresowaniu ziemią, to cena będzie pewnie wyższa :wacko: .

ANR w którymś punkcie regulaminu sprzedaży ma zaznaczone, że powinna brać pod uwagę lokalne realia co do ceny i zapotrzebowania rolników na ziemię. I oto dziś zadzwoniłem po informację, gdyż w połowie przyszłego roku mają iść pod młotek jedyne grunty państwowe w okolicy. Jest jedna konkretna działka jak na nasz teren - ponad 4ha. Co się okazało? - jako że działka leży przy asfalcie(DK) zostanie podzielona na kilkanaście mniejszych działek z myślą o budowlance. Na pytanie czy zostaną automatycznie odrolnione- odp. NIE. Jest to miejscowość, gdzie pies z kulawą nogą na odpoczynek nie bardzo się zatrzyma, a co dopiero myśleć o budowie. W okolicach pracy i przemysłu brak. Za to chętnych na działkę rolną nawet w wyższej cenie niż rynkowa by nie brakło ;[

szwed1983    0

u mnie podobnie,był ok.30ha i ANR podzieliła to na dwie działki z możliwością budowlanki ale cena startowa po nad 100 za ha,zapomiał bym dodać że w pobliżu tej ziemi jest osiedle domków jednorodzinnych

thor1984    7

A co się dzieje jeśli ANR wystawia jakąś działkę do przetargu za cene np. 10 tys/ha i nie ma chętnych?

bizon1    18

A co się dzieje jeśli ANR wystawia jakąś działkę do przetargu za cene np. 10 tys/ha i nie ma chętnych?

Cena zostaje obniżona o 20% i znów wystawina do przetargu

sobek112    5

właśnie te 20 ha poszły od agencji bo ona daje kredyt na nawet tak kosmiczną cenę jak 56 tys bo nie wiem czy bank takie kredyty daje .. a kupił to obszarowiec

Agrest    399

Wyczytałem ostatnio w regulaminie, ze na drugim terminie licytacji cena nie jest obniżana. Dopiero po nierozstrzygniętym drugim przetargu mogą zniżyć cenę, ale nie więcej niż 10%. Jeśli dalej nie ma chętnych, cena może być dalej obniżana, jednak nie więcej niż o 25% pierwszej wyceny.

bizon1    18

a orientujesz się ile czasu może minąć do następnego przetargu?

Przeważnie 2 miesiące bo agencja musi wcześniej wywiesić ogłoszenie na miesiąc przed przetargiem

strzechu    33

1 i 2 przetarg 100% ceny

3- 80%

4- 65%

5- 50%

potem tzw.wolna stopa <przynajmniej kiedyś była ,czy jest teraz nie wiem>

Między przetargami są zwykle 3-4 tygodnie

90daniel    14

wczorajszy przetarg 2 i 3 klasa działki po 10hektarów przetarg agencyjny. od 83tys/ha do 120tys/ha poszła ziemia jeden znajomy gospodarz kupił 15 ha orazu

Michalmeer    366

nie wiem gdzie ludzi maja rozum ale jesli im sie uda to gratuluje .. jak by nie patrzeć koszt ziemi jest bardzo duzy a nakłady i reszta .. obszarowcy kupują ziemie bo musza gdzies pieniadze wydać tak jak u mnie w okolicy zeby nik sie nie czepiał ... tylko wiecie panowie pgr tez kiedyś byłu duze i upadły

konrad82    46

Nie pytaj gdzie ludzie mają rozum tylko skąd mają kase??????

PGR-y upadły bo miały upaść....

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez ursus1986
      U mnie ceny w okolicach Sokołowa Podlaskiego wyglądają tak:

kukurydza 665 plus vat
      pszenica pasz 635-640 plus vat