Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

WHATEVER

Arek    113

Jeśli już ktoś ma zwracać pieniądze Brukseli to na pewno nie będą to sami rolnicy tylko nasze państwo bo ono wydało zgodę na takie kredyty. Co do doradcy do radzę zmienić bank to gość dobrze ściemnia.

Polus0    16

U mnie, w zamian za brak kredytów preferencyjnych, wyciągnęli z rękawa kredyt komercyjny (warunki nie co gorsze, ale mając nóż na gardle, bierze się co jest). W moim przypadku jest to bank z wiewiórkami;-) co by nie robić reklamy.

szejk2    7

Dokładnie mam identyczną sytuację co kolega wyżej i ten sam bank... Zastanawia, mnie czy nie maja jakiegoś interesu w tym, żeby zwlekać z decyzją ile się da, a później wtykać komercyjny zasłaniając się nie wiadomo czym, bo doradca któremu przedstawiłeś swoją sytuację wie, że nie możesz dłużej czekać. Szczerze mówiąc zawiodłem się na nich, bo dotychczasową współpracą zyskali moje zaufanie.

Może ktoś by napisał w jakim banku na pewno maja jeszcze limity i jest krótki okres oczekiwania (powiedzmy tydzień). Z kim warto obecnie współpracować?

Edytowano przez szejk2

Wiadomość z agroFakt.pl

Polus0    16

Kolego, tydzień to nie realne. Same papiery, wnioski, zaświadczenia, oświadczenia, etc. to trwa nawet i 3 tygodnie. Później, jeżeli chodzi o zakup ziemi, to notariusz, sąd, księga wieczysta,etc. Myślę że optymistyczny termin to 1,5 miesiąca, i to pod warunkiem że sam biegasz za papierami, bo jak zaczną wysłać pocztą, to i 3 miechy poczekasz. Uzbrój się w cierpliwość.

Czy bank może mieć interes w tym żeby się ociągać? To zależy. Biorąc kredyt z dopłatą, mają pewne wpływy z Arimr, w postaci odsetek. Nie wiadomo jak się człowiekowi ułoży biznes plan w realu. Biorąc kredyt komercyjny, mają większe odsetki, więcej zarabiają, ale i narażają się na "brudny" kredyt, czyli nie spłacony. I tak odzyskają swoje, bo dajesz im zastaw/hipotekę. Więc są na czysto, ale ciągać się po sadach, komornicy:-( Bank by chciał łatwo zarobić.

Za to ty masz lepiej (oczywiście nie taniej). To co kupisz na komercyjny, możesz sprzedać w każdej chwili, w porozumieniu z bankiem. A kredyt z dopłatą, to jest gorzej. Dostajesz pomoc z Państwa, i chyba nie możesz sprzedać wcześniej niż 5 lat po spłacie całego kredytu.

Ot i całe różnice:-)

statek    137

Na moim przykładzie moge powiedzieć ze wystarcza dwa tygodnie. Zalezy od banku.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

konrad82    46

Zależy w jakim banku, można nawet na 5%. Ja byłem ostatnio na szkoleniu i jak to na szkoleniu sponsorami są rożni przedstawiciele handlowi ,był tam przedstawiciel Francuskiego banku[ często reklamują sie w telewizji] i muszę powiedzieć że byłem pozytywnie zaskoczony. Dla zainteresowanych - może tam spróbujcie....

szejk2    7

Może mógłbyś pokrótce napisać jakie oferują warunki na zakup gruntów? Na pewno nie tylko mnie to zainteresuje. Poza tym trochę podzwoniłem i wszystkie banki z listy ARiMR już wykorzystały przyznane limity. Zostały tylko wiewiórki, które ociągając się w podjęciu decyzji wpychają klientowi kredyt bez dofinansowania. A może to z powodu planowanej zmiany właściciela?? http://www.bankier.p...SA-2927202.html

http://finanse.wp.pl...,wiadomosc.html

Właśnie sprawdziłem Francuzów i te 5% raczej nierealne (prędzej 7-8), zakupy tylko powyżej 10 ha.

Edytowano przez szejk2

konrad82    46

Jutro zadzwonie do tego przedstawiciela i napisze dokładnie. Nie pamiętam dokładnie wiec nie chcę głupot pisać.

w bgż ostatnio pytałem o kredyt komercyjny na zakup ziemi to wychodzi ok 7,5 % w skali roku, prowizja pobierana raz chyba 2%.czy to prawda że przy kredycie z dopłatami agencji prowizja jest pobierana co kwartał od danej kwoty kredytu która pozostała do spłacenia?

gdyby był jakiś kredyt na zakup ziemi na ok 5% to chyba lepiej jak ten z agencji, tak wszysto policzyć to koszty podobne a mniej zawracania gitary z papierami.

Edytowano przez grzegorz210182

tespis17    21

Nie polecam tego Banku z "wiewiórkami". Dużo moich znajomych się na nim zawiodło. Na początku wszystko ładnie pięknie gdy szło do podpisania umowy kwota kredytu była mniejsza niż miała być. Po za tym Ja nigdy nie lubię gdy czegoś nie idzie załatwić na miejscu i wysyłają Cie do centrali.

Joachim    0

Ostatnio rozmawiałem z baką właśnie z tego banku z wiewiórkami i powiedziała tak prywatnie, że lepiej wychodzi jak ANR rozłoży na raty niż kredyt preferencyjny, a po za tym kredyt preferencyjny jest na cenę podaną przez GUS a na resztę trzeba komercyjny a to w ogóle już się nie opłaca, nie mówiąc o tym że ceny na przetargach są 3 razy wyższe niż cena z GUS. U nas właśnie padł ten niechlubny rekord o którym mówiono w Teleexpressie 80tys/ha ziemia klasa 3 i 4, ludziom odbija!!!

szejk2    7

To żaden rekord, w mazowieckim cena na jednym z przetargów przekroczyła 110 tys/ha.

MariuszE38    19

Sprzedano 400 ha w centrum miasta pod inwestycje. 6 firm podbiło cenę do ponad 11 milionów. I jak tu ma się do tego ziemia rolna po 90 tys/ha? :)

strzechu    33

Sprzedano 400 ha w centrum miasta pod inwestycje. 6 firm podbiło cenę do ponad 11 milionów. I jak tu ma się do tego ziemia rolna po 90 tys/ha? :)

Coś chyba nie bardzo -albo cena albo obszar ,bo po 27,5k zł/ha to się dziwię że żaden rolnik tego nie wziął.

MariuszE38    19

53ha w centrum a reszta to przez całe miasto się ciągnęła. Nie wiem, czy cena czy obszar nie taki, ale sam się zdziwiłem, że tak tanio poszło a za rolną dają po 90 tys :D ale tak pani redaktor dziś w radiu rano podała.

grego    218

Ja też obdzwoniłem parę banków to odechciało mi się kredytów i zakupu ziemi...złodzieje i tyle. W ogóle u nas jakoś ostatnio nie biją się tak o ziemie jak kiedyś, chyba że lepsze większe kawałki albo sąsiednie, a kiedyś to brali nawet ogródki przydomowe i uprawiają to ciągnikami 200km :lol:. U nas się przyjęło, że wołają po 30tys za ha (choć sam sprzedający mi mówił że ceny spadły ostatnio) co ciekawe nie ważne jakiej klasy (IIIb w dół bo innych nie ma) i sporo kawałków czeka na chętnych co kilka lat temu było nie do pomyślenia. Już nawet miejscowi potentaci kręcą nosem i co najwyżej w dzierżawę mogą wziąć. Ja akurat mam możliwość kupna 3ha po 30tys IIIb i chyba zacisne pasa i kupie to bez złodziejskich kredytów bo pasuje kawałek. Nie wiem jak można płacić po 90tys za ha przecież to za życia kupującego się nie zwróci, jeśli oczywiście zakłada się tylko uprawę rolną bo jako inwestycje kapitału to pewnie tak. Żeby tylko za parę lat się nie okazało że ta bańka spekulacyjna pęknie jak zmniejszą albo w ogóle wycofają dopłaty. Zresztą taka sama sytuacja jest z cenami na maszyny rolnicze wszystko zawyżone o połowę jak nie więcej. Zresztą ja tam nie wierze że zwykli rolnicy tyle płacą za ziemie, prędzej biznesmeny albo "słupy"

Edytowano przez grego

MariuszE38    19

No płacą po tyle, ale poczekamy, aż się obudzą. Niedaleko mnie już jeden tyle dał a teraz wszyscy czekają aż go sprzeda komornik, bo zaczyna już cienko śpiewać, a kredyty trzeba spłacać....

Edytowano przez MariuszE38

Bolo21    5

Węszą gdzie autostrada, rurociąg to i płacą po 90, wyrywni na przetargach tak do 60, jeszcze trzeźwo myślący.

koma666    162

ja tam uwazam ze to juz ostatni unijny budzet, po roku 2020 (jak nie wczesniej) skonczy sie wariatkowo z ziemia po absurdalnych cenach

Agrest    399

Zadam pytanie, które może dla wielu okazać się głupie ;) - do jakiej odległości od miejsca zamieszkania działka jest dla Was warta zakupu? Bo niestety jest tak, że koło budynków ziemi kupić nie można. Czy 5 km to dużo czy mało? (oczywiście w moim rejonie można mówić bardziej o kupnie arów niż hektarów)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez ursus1986
      U mnie ceny w okolicach Sokołowa Podlaskiego wyglądają tak:

kukurydza 665 plus vat
      pszenica pasz 635-640 plus vat