Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TommyLee    57

Czasami kazdy ma dosc pracy na wsi bo ciezko bo sie nie oplaca bo codziennie trzeba do obory w przypadku produkcji zwierzecej. Jednak znajac polskie realia w myslach dziekuje rodzicom ze przekazali mi gospodarstwo. Wiadomo ze chcialoby sie miec lepiej wiecej. Jednak pamietajcie ze jest bardzo wielu ktorzy chcieliby sie z nami zamienic. Moi koledzy wyjezdzaja za praca w Polske albo jeszcze dalej. nie sa z tego powodu szczesliwi bo co to za zycie tulacze. Docenmy to co mamy.sory ze nie w temacie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To jest wszystko względne. Takich co mają pracownika na stałe który im doi, poi i pasze zadaje jest niewielu. Tak samo tych klepiących biedę nie ma tak dużo. Albo orzą parę ha i pracują poza rolnictwem albo mają przyzwoite pensje i nie opłaci im się rąk brudzić. Taki co siedzi w oborze aby się lepiej poczuć wyszukuje wśród znajomych przykłady gdzie albo bezrobotni albo ledwo wiążą koniec z końcem. Z drugiej jednak strony jak się pojedzie na wesele do rodziny i popatrzy kto gdzie pracuje, jak wygląda, ile ma czasu.... te JD, MF, krowy, pieniądze... jakieś takie bez wartości. Bo jednego nie kupi: spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Temat o cenach ziemi a posty o d...e Maryni Dość refleksji na filozoficzne dysputy i do roboty się brać panowie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz-06    105

U mnie ok. 80-90 tys.zł/ha. Ale to nic ostatnio mój wuja budował hale u 200ha rolnika i on mówił że unich za dzierżawe płacą 4-6t/ha i ja się pytam gdzie logika i zysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

U mnie ok. 80-90 tys.zł/ha. Ale to nic ostatnio mój wuja budował hale u 200ha rolnika i on mówił że unich za dzierżawe płacą 4-6t/ha i ja się pytam gdzie logika i zysk?

 

Co Ty za bajki puszczasz :D

To u mnie w okolicy dają 3 tony i to już jest blisko granicy opłacalności :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

widzisz ci co siedzą u mnie w oborze to nie bardzo mają kasę, też próbowali się ustawić ;)

 

A jeszcze niedawno z niesmakiem odnosiłeś się do tych co zatrudniają pracowników :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

nie do tych , tylko do Ciebie -z żadnym nie smakiem tylko zadałem pytanie o ile przypominam B).. u mnie nie kupisz pola za 15 tys ha , ci co połapali się na taką kasę teraz plują sobie w brodę i walą na oborach u mleczarzy ...

 

. Albo orzą parę ha i pracują poza rolnictwem albo mają przyzwoite pensje i nie opłaci im się rąk brudzić.

gdzie jest praca poza rolnictwem ? w mieście takie przyzwoite pensie ?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

@kozulek2

ty to chłopie piszesz byle co, byle na poprzek kazdemu, raz piszesz ze ludzie to lenie (czyli wg. ciebie praca jest tylko ludzie lenie) a za chwile pytasz gdzie te przyzwoite pensje, o co tobie chodzi ? moze o cfffaniakowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

praca jest ,za ile to już inna kwestia ...jak nie dobrze na swoim ( i tu czytaj -lenie )to niestety tylko za sługusa u innych u tych'' nowobogackich ''jak napisałeś :D wszędzie dobrze ale na swoim najlepiej , nikt nie będzie dzielił się z Tobą swoim zyskiem .

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

a o co Ci chodzi ? czytaj parę postów dyskusji i dopiero pisz, bo widać że nie łapiesz o czym mowa :blink: ...mnie zadowala zysk jaki osiągam w swoim gospodarstwie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Nie rozumiem. Zadałem pytanie wydaje się mi, że proste przynajmniej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Nie zadowoli mnie żadna pensja ,bo nigdzie się nie wybieram , rozumiesz - nie mam zamiaru dywagować o czymś co mnie nie interesuje i nie dotyczy ... mam Ci ujawnić swoje dochody czy jak ?.. nie obchodzi mnie co robisz i za ile, więc po co ten głupi zestaw pytań ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

pawelol111 nie klepe biedy i nie wyszukuje ludzi ktorym jest ciezko lub szukaja pracy aby sie lepiej poczuc. Ja widze nie tylko czubek wlasnego nosa w przeciwienstwie do ciebie. Dam Ci mala rada:rozejrzyj sie wokol siebie. zdajesz sobie sprawe jaki procent gospodarstw ogolem stanowia te w przedziale 5-20ha. zastanow sie moze chwile nim cos napiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@kozulek2 spokojnie, czego tu się pienić odrazu :D wspomniałem coś, żebyś mi dochody ujawnił swoje? Hmm chyba nie bo koło ch*** mi to lata, ta kasa z hodowli ;)

Edytowano przez KRISTOFORn
Wulgaryzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

widziałem jakas statystyke porównawcza rolnictwo polskie i usa

i zapamietałem ze srednia wielkosc gospodarstwa w usa to 170 ha :) tam te jd serii 6,7,8 przynajmniej sa wykorzystane a u nas w polsce ? srednia wielkosc gospodarstwa rolnego w polsce to nieco ponad 10ha :) a jak czytam to forum to mam wrazenie ze połowa to obszarnicy jacys :) ciekawe :)

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo 70% gospodarstw to 1-3 ha puszczone w dzierżawę dla sąsiada, a właściciel robi zupełnie co innego.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

widziałem jakas statystyke porównawcza rolnictwo polskie i usa

i zapamietałem ze srednia wielkosc gospodarstwa w usa to 170 ha :) tam te jd serii 6,7,8 przynajmniej sa wykorzystane a u nas w polsce ? srednia wielkosc gospodarstwa rolnego w polsce to nieco ponad 10ha :) a jak czytam to forum to mam wrazenie ze połowa to obszarnicy jacys :) ciekawe :)

a czytałeś jaka kasa idzie w USA na rolnictwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U mnie ok. 80-90 tys.zł/ha. Ale to nic ostatnio mój wuja budował hale u 200ha rolnika i on mówił że unich za dzierżawe płacą 4-6t/ha i ja się pytam gdzie logika i zysk?

zysku nie ma ale logika jest prosta w większości przypadków ten co ma w dzierżawie po paru latach kupuje. Podpisujesz umowę na 10 lat i w tym czasie co roku przy płaceniu czynszu proponujesz właścicielowi wykup. Rok dwa trzy dołożysz do interesu a w czwartym kupisz. Tylko aby tak robić trzeba mieć dużo swojej ziemi żeby mieć z czego dokładać. Znam przypadek starszego gościa który dał w dzierżawę 5ha idealny prostokąt klasa 3-4 w kulturze. A zostawił sobie 6ha. Czynsz to dopłaty+ podatek + obróbka tych 6ha. Daje tylko zboże do siewu kupuje nawóz i opryski resztę robi mu dzierżawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak by mi ktoś dawał z 4 tony a nawet ponad to bym w życiu takiego interesu nie sprzedał.

Czysty zysk bez roboty, ja bym sobie jeździł na wczasy i siedział w domu, może pewnie czymś się zajął, a głupi niech robi na mnie.

W tym roku sypło mi z 6, może 6,5 t z kosztów bezpośrednich mam 3,2 tyś na ha.

Za dzierżawy płacę 600-1000 plus dopłaty.bez podatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie ma :D Tak samo płacenie 50 tys za 5 klasę. Zwrot inwestycji po 30 latach. No ale rozwój. Ciekawe czy jest ktoś głupszy od polskiego chłopa który ładuje grubą kasę i czeka na jej zwrot jedno pokolenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj