Zaloguj się, aby obserwować  
newhollandt6

Ceny ziemi 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lemysz1    97

no tutaj sie musze zgodzic :) ale mimo to i tak sie duzo ziemii obecnie marnuje lezac odłogiem jako rolnosrodowiskowe, ostatnio widziałem ogłoszenie : sprzedam 106ha,chyba w jednym kawałku, klasa II-IV, dopłaty do 1ha ok 2 tys czyli rolnosrodowiskowe jak nic, po zdjeciach było widac ze tam sie nic nie dzieje, dzicz

 

 

Ale pewnie cena jest zaporowa za tą ziemie.

Ostatnio jak dzwoniłem się pytać o ziemie to mi gościu zaśpiewał 20zł/m2 to się go pytam czy tam aby jest kopalnia złota żeby mi się ziemia do końca życia zwróciła.

 

200000zł/ha ziemia 5 i 6 klasa trochę podmokłe (do melioracji) :o :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam dość mocno uwierzyłem w handel maszynami budowlanymi (agregaty), masa gospodarstw rolnych kupowała je na "pniu", aż do czasu...

Dzisiaj ludzie i gospodarstwa zaczynają wybierać priorytety, są ważniejsze wydatki niż wygoda, a tak do tej pory nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

 

 

Ale pewnie cena jest zaporowa za tą ziemie.

Ostatnio jak dzwoniłem się pytać o ziemie to mi gościu zaśpiewał 20zł/m2 to się go pytam czy tam aby jest kopalnia złota żeby mi się ziemia do końca życia zwróciła.

 

200000zł/ha ziemia 5 i 6 klasa trochę podmokłe (do melioracji) :o :o :o

 

 

cena była cos około 35tys/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Ludzie ceny zaporowe daja i myślą że frajera znajdą. Liczą na szybką kasę i ziemii już nie ruszają. Jak by agencja nieużytki oddała do obróbki to było by super. Obok nas z 20 ha leży ale co to za ziemia teraz. Zytnio-jałowcowa. Zając na 20ha z głodu umiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jest jeszcze jedna niewiadoma... nowe programy ze środków z nowej puli - nie chodzi mi o programy typu PROW. Różne debilizmy mogą wymyślić... kwestia taka czy zwiększy się przez to zysk z ha czy może utrudnią one użytkowanie ziemi na tyle że przestanie być atrakcyjna dla wielu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Właśnie, ludzie dają ceny zaporowe i myślą, że frajera znajdą. Szukam gospodarstwa, siedliska i gruntów. Oferty są różne, od 200 tyś./h (4-6 klasy), przez 100 tyś./h (babcia sprzedaje drewniany domek z murowaną obórką na JEDNYM hektarze, i powiedziała 200 tyś. :lol:). Mam założony plan: hektar po max 20 tyś. (grunty to przeważnie 4-5 klasa), jeżeli nie trafi się oferta, trudno, poczekam aż zaczną licytować "kredytowych" obszarników :D. A ziemie leżą odłogiem a młodemu nie chcą sprzedać "normalnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą sytuację, czekam na wysyp zadłużonych gospodarstw.

Chcę kupić lub zamienić dom 370m2 (nowy) na <15Ha plus zabudowania w Wlkp.

 

Właśnie, ludzie dają ceny zaporowe i myślą, że frajera znajdą. Szukam gospodarstwa, siedliska i gruntów. Oferty są różne, od 200 tyś./h (4-6 klasy), przez 100 tyś./h (babcia sprzedaje drewniany domek z murowaną obórką na JEDNYM hektarze, i powiedziała 200 tyś. :lol:). Mam założony plan: hektar po max 20 tyś. (grunty to przeważnie 4-5 klasa), jeżeli nie trafi się oferta, trudno, poczekam aż zaczną licytować "kredytowych" obszarników :D. A ziemie leżą odłogiem a młodemu nie chcą sprzedać "normalnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

chłopie przyjeżdżaj na podkarpacie - za 20 tys za hektar to Ci jeszcze gospodarz pomnik na wsi postawi i dzieci imieniem ponazywa :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

U nas na mazurach okolice Działdowa jest działka 30 ha po 30 tys. i nie wiem czy jest sens kupywania . Klasa (4 a i B) , 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16
Napisano (edytowany)

chłopie przyjeżdżaj na podkarpacie - za 20 tys za hektar to Ci jeszcze gospodarz pomnik na wsi postawi i dzieci imieniem ponazywa :) pozdro

 

Na podkarpaciu to ja sobie domek w górach kupię, w Bieszczadach a co B). Tylko, że ja gospodarstwo traktuję jako alternatywę i dywersyfikację zarobków. Nie mam zamiaru z nikim konkurować i pokazywać sąsiadom jak ja mam więcej i lepiej. Wręcz przeciwnie, chętnie wejdę w jakiś układzik, byle nie spółka (np. zboże na pniu sprzedam, siano, kiszonkę :P). A i wypoczynek jest lepszy w naturze niż miejskim parku :)

 

I jeszcze jedno, ja na cenę czekam, a nie wyskakuję pierwszy ile mogę dać. Ludzie są cwani ;)

Edytowano przez Polus0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Właśnie, ludzie dają ceny zaporowe i myślą, że frajera znajdą. Szukam gospodarstwa, siedliska i gruntów. Oferty są różne, od 200 tyś./h (4-6 klasy), przez 100 tyś./h (babcia sprzedaje drewniany domek z murowaną obórką na JEDNYM hektarze, i powiedziała 200 tyś. :lol:). Mam założony plan: hektar po max 20 tyś. (grunty to przeważnie 4-5 klasa), jeżeli nie trafi się oferta, trudno, poczekam aż zaczną licytować "kredytowych" obszarników :D. A ziemie leżą odłogiem a młodemu nie chcą sprzedać "normalnie".

 

 

Twu twu twu. Ja jestem jednym z nich więc lepiej nie. Ale przyznam szczerze, że jak swoje spłacę i będzie możliwość kredytowania to chętnie bym wykupił długi jakiegoś obszarnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97
Napisano (edytowany)

Oglądałem niedawno gospodarstwo było coś około 13ha 3-4 klasa ziemi, ładne zabudowania (stodoła z oborą razem coś ponad 400m2) i domek trochę mały ale na łeb nie leci i cena też nie była taka straszna bo 270tyś zł. Tylko obejście małe było bo na 25ar działce a z każdej strony sąsiedzi, więc odkupić byłoby ciężko. Ziemia też nie przylegała do siedliska ale była w 2 rozłogach. Ogólnie ładnie tylko to małe siedlisko do kitu. Ani pryzmy ani balota postawić.

 

Dziś dnia żeby z kredytem na zakup gospodarstwa wyrobić to trzeba by było kupić po 14tyś za ha.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

To nie wygląda tak źle jest tam trochę ziemi, a ponadto trzeba by się z właścicielem umówić bo biuro sprzedaży mam tam swój narzut ze 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

I dobra klasa ziemi. Moim zdaniem dobra oferta o ile nie została narzucona przeż pośrednika zbyt wysoka marża. Dzwoń i pytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

 

 

Twu twu twu. Ja jestem jednym z nich więc lepiej nie. Ale przyznam szczerze, że jak swoje spłacę i będzie możliwość kredytowania to chętnie bym wykupił długi jakiegoś obszarnika :)

 

Spoko, ja też idę na kredyt (za młody żeby 350 tyś. mieć w kieszeni;) ). Na razie kasę będę pompował z pracy zawodowej (na szczęście jest zdolność na taki kredycik), i kręcił aż samo będzie się spłacać.

A to co kolega Radan proponuje, choroba żeby to bliżej "stolycy" było to nawet dziś bym papiery załatwiał B) .

Muszę znaleźć coś powyżej 10h, bo inaczej kredytu mi nie dadzą a nie chcę iść w dzierżawę.

Może ktoś coś słyszał o jakiś posiadłościach w północnych gminach powiatu Mińsk mazowiecki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97
Napisano (edytowany)

I do Ruskich po ropkę można by śmignąć. 160km z miejscowości w której mieszkam.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ciekawe czy drenacja jest. Jak nie to w razie mokrego roku piekło masz nie pole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Polus0 - ja gdyby nie kasa starych to też bym miał gó.. a i rodowity warszawiak ze mnie. Ale mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Rodzice to po nocach przez pierwsze miesiące nie spali z obawy o cały ten bardach rolniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

a jak u was ziemia? jakiej klasy ?

 

ziemia 4 i 5 klasa po 10 000 - 14 000 za hektar - druga i trzecia się zdarzają za 14 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

to ja chyba sprzedaje swoje gospodarstwo i na podkarpacie sie wyprowadzam :)

 

i w bieszczady kawałek, góry, zalew solinski, piekna sprawa

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

to ja chyba sprzedaje swoje gospodarstwo i na podkarpacie sie wyprowadzam :)

 

i w bieszczady kawałek, góry, zalew solinski, piekna sprawa

 

Jeszcze raki na buty musisz kupić i pałę na wilki :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

na wilki to sztucer :) ale jezeli to prawda z tymi cenami to jest to dobra opcja, 2 i 3 klasa za ok 15 tys to juz jakos sensownie brzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Tam musi być jakiś haczyk z tą ceną. Pewnie góry takie że sztywna krowa by się przewróciła to już by nie wstała :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj